Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Kraina Lodu 2 w Cuprum Arena Zostań pracownikiem Lidla

Zapraszamy na III Zlot Pojazdów Zabytkowych! Zobacz co przygotowali organizatorzy

Autor admin
Data utworzenia: 23 sierpień 2018, 09:00 Wszystkich komentarzy: 0


Zapraszamy na III Zlot Pojazdów Zabytkowych! Zobacz co przygotowali organizatorzy

Już 26 sierpnia jeden z najdłuższych Rynków na Śląsku wypełni się szczelnie klasycznymi pojazdami z minionych epok. Stowarzyszenie Oldtimer Chojnów zaprasza na trzecią edycję Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Zobacz jakie dodatkowe atrakcje przygotowali organizatorzy!

Zloty organizowane na chojnowskim Rynku to przede wszystkim zabytkowe pojazdy - 26 sierpnia o godzinie 14:00 Rynek w Chojnowie wypełni się klasycznymi pojazdami z minionych epok. Od pojazdów przedwojennych, klasyków z lat 50-70-tych, po pojazdy z epoki PRL-u i youngtimery z lat 90-tych - informują organizatorzy wydarzenia.

Prezentacje pojazdów, opowieści i historie przedstawi niezastąpiony Jerzy Janicki, prezes Automobilklubu Legnickiego Muzeum Techniki i Motoryzacji.

Motoryzacyjnemu eventowi na chojnowskim Rynku rokrocznie towarzyszą zbiórki charytatywne. W tym roku członkowie klubu Oldtimer Chojnów proszą o wsparcie akcji edukacyjnej "Bądź widoczny, noś odblaski". Jak zaznaczają przedstawiciele stowarzyszenia, akcja skierowana jest do najmłodszych uczniów z terenu miasta i gminy Chojnów - Dzięki Państwa pomocy dzieci zostaną przeszkolone i wyposażone w akcesoria odblaskowe takie jak opaski, przypinki, kamizelki które bezpośrednio wpływają na widoczność i bezpieczeństwo malucha na drodze.


Chojnowski zlot to także liczne atrakcje dodatkowe.

Na specjalnie przygotowanym stoisku będzie można zapoznać się z bogatą ofertą Muzeum Kolejnictwa z Jaworzyny Śląskiej, które posiada ekspozycję obejmującą zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy z okresu od 1890 do lat 70-tych XX wieku - Zbiór składa się z ponad 40 lokomotyw parowych produkcji polskiej, niemieckiej, angielskiej oraz amerykańskiej, lokomotyw elektrycznych i spalinowych oraz przeszło 50 wagonów i innych kolejowych pojazdów specjalistycznych, ustawionych na torach o łącznej długości około 2 kilometrów - informują organizatorzy wydarzenia.

Inną atrakcją skierowaną dla wszystkich uczestników wydarzenia będzie możliwość przejażdżki po Chojnowie zabytkowym amerykańskim autobusem szkolnym, który wygląda niczym zabrany z planu amerykańskiego filmu o życiu na przedmieściach!

Warto zaznaczyć że zlot organizowany na chojnowskim Rynku tradycyjnie poprzedzi Rajd Pojazdów Zabytkowych. W tym roku trasa poprowadzi przez Góry Kaczawskie i Park Krajobrazowy Doliny Bobru. Organizatorzy zapewniają przepiękne widoki, wąskie drogi, zabytkową architekturę i wiele atrakcji.

Zapraszamy!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.