Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Cuprum arena

Setki zabytkowych pojazdów na chojnowskim Rynku. Zobacz zdjęcia ze zlotu

Autor admin
Data utworzenia: 27 sierpień 2018, 10:45 Wszystkich komentarzy: 0


Setki zabytkowych pojazdów na chojnowskim Rynku. Zobacz zdjęcia ze zlotu

III Międzynarodowy Rajd i Zlot Pojazdów Zabytkowych organizowany przez Oldtimer Chojnów przeszedł do historii. Po raz kolejny spotkaliśmy się na Rynku by wspólnie przenieść się w świat dawnej motoryzacji. Impreza - jak zawsze - cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Zlot na chojnowskim Rynku tradycyjnie poprzedził rajd. W tym roku uczestnicy imprezy wybrali się w Góry Kaczawskie oraz Dolinę Bobru. Wyprawie towarzyszyła zabawa, liczne atrakcje oraz niezwykła trasa - pełna przepięknych widoków i zabytkowej architektury.

Uczestnicy rajdu w niedzielę zjechali się do Chojnowa, by zaprezentować swoje zabytkowe pojazdy przed mieszkańcami naszego grodu i nie tylko - wydarzenie z roku na rok zyskuje bowiem coraz większą renomę i cieszy się coraz większym zainteresowaniem w regionie.

Jeden z najdłuższych na Śląsku rynków szczelnie wypełniony został klasycznymi pojazdami z minionych epok. Nie zabrakło pięknych pojazdów z czasów przedwojennych, klasyków z lat 50-70-tych, legend epoki PRL-u czy youngtimerów z lat 90-tych. Naszym przewodnikiem po dawnej motoryzacji był Jerzy Janicki, prezes Automobilklubu Legnickiego Muzeum Techniki i Motoryzacji.

Motoryzacyjnemu eventowi na chojnowskim Rynku jak zawsze towarzyszyła zbiórka charytatywna. W tym roku członkowie klubu Oldtimer Chojnów poprosili o wsparcie akcji edukacyjnej "Bądź widoczny, noś odblaski". Jak zaznaczają przedstawiciele stowarzyszenia, akcja skierowana jest do najmłodszych uczniów z terenu miasta i gminy Chojnów - za zebrane pieniądze dzieci zostaną przeszkolone i wyposażone w akcesoria odblaskowe takie jak opaski, przypinki, kamizelki które bezpośrednio wpływają na widoczność i bezpieczeństwo malucha na drodze.

Wesprzeć akcję można było m.in. kupując bilet na wycieczkę zabytkowym amerykańskim autobusem szkolnym. Chętnych na podróż po Chojnowie nie brakowało. Dodatkową atrakcją było stoisko Muzeum Kolejnictwa z Jaworzyny Śląskiej, które posiada ekspozycję obejmującą zabytkowy tabor kolejowy normalnotorowy z okresu od 1890 do lat 70-tych XX wieku.

Zlot stanowił również okazję do nagrodzenia uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform