Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Dyskusja o chojnowskim "kryzysie śmieciowym" na sesji Rady Miejskiej

Komentarze

pan radny Grabek,ma rację
zgłoś komentarz
Urzędnicy od Burmistrza coś zaproponują, a wszyscy radni głosują bez refleksji,przecież z tym wywozem śmieci w naszym mieście to tragedia normalnie!!!
zgłoś komentarz
Umowa z firmą wywożącą śmieci jest źle zredagowana. W tej umowie powinien być zapis że każde zgłoszenie że nie wywieziono śmieci , zostanie potrącona pewna kwota od zapłaty za każdy dzień zwłoki. pozostaje tylko wyliczenie ile kosztuje wywóz jednego śmietnika przy budynku i podzielenie tego przez 3 (bo co 3 ni maja wywozić, więc jeśli 4 to znaczy że nie było wywózki bo 4 dzień to 2 wywózka). I zapis że podstawą do naliczenia kar będzie zgłoszenie wspólnoty że nie wywieziono śmieci. I nie trzeba się szarpać z firmą, tylko płacić jej mniej. Czyli jak raz w tygodniu przyjedzie wywieźć śmieci to tylko za jedną wywózkę zapłacić
zgłoś komentarz
...i oczywiście wtedy kwotę potrącenia liczymy : suma ilości niewywiezionych koszy x liczba dni zwłoki. to sa tzw umowy ramowe, w których wysokośc opłaty zalezy od stopnia realizacji. Oczywiście umowa powinna opiewać na stąłą kwote z óry na obsługe miasta, a nie od kosza bo wtedy może w druga stronę w być e frma za czesto wyozi smieci bo sie jej opłaca oprożniać prawie puste kosze
zgłoś komentarz
Pan Burmistrz doskonale wie, że mieszkańców nie stać na podwyżkę. Nie zaprzeczy Burmistrz także, że popełnił błąd i wybrał zła firmę. Pan Kowalczyk mówi mało ale absolutnie zawsze ma rację.Gdyby firma odbierała śmieci na czas nie byłoby kłopotu. Serkies jest już stary, zafarbowal włosy próbuje ukryć starość tak jak swój rozwód z żoną. Popełnia błędy, czas na zmiany.
zgłoś komentarz
Pan Grabek i Pan Kowalczyk mają rację. Podwyżka jest nieuzasadniona, gdyż firma odbierająca odpady jest nierzetelna. Wielokrotnie interweniowałam w UM w związku z nie odbieraniem śmieci przez firmę. Odpady zalegały po 2 tygodnie. Mieszkańcy z powodu braku miejsca w kontenerze składali worki wokół niego. Jak już firma przyjechała to zostawiała śmieci zostawione wokół śmietnika, bo, jak usłyszałam od pracowników, "z ziemi nie zbierają". Skandal! Należy nakładać kary za nierealizowanie umowy w terminie lub rozwiązać umowę. Natomiast, co do zachowań populistycznych to Pan Burmistrz jest mistrzem działań pod publiczkę. Niech Pan zacznie myśleć o dobrze mieszkańców, bo niedługo zostaną tu tylko emeryci i renciści, a wybierać będziemy sołtysa, a nie burmistrza.
zgłoś komentarz
Nasuwa mi się jedno pytanie, ile kosztowało utrzymanie zamkniętego wysypiska śmieci a ile kosztuje ta firma + te 400 tyś rocznie.Może ktoś zna odpowiedź.
zgłoś komentarz
Oczywiście, to, co Pan Kowalczyk mówił było prawdziwe, to, że zagłosował za podwyżką jest niekonsekwencją. Szanowni radni, myślcie samodzielnie, to nie boli. Wyegzekwować właściwą realizację umowy można szybko, to my płacimy tej firmie, łaski nikt nam nie robi.
zgłoś komentarz
CZAS NA ZMIANY W SPRAWIE WYWOZU ŚMIECI TAK JAK W MIEŚCIE I NA WSI. lUDZIE POWINNI ZBUNTOWAS SIĘ CO DO STAWEK. URZĄD GMINY WYŁUDZA HARACZ ODE MNIE ZA ŚMIECI. JAKIM PRAWEM JA NIGDZIE NIE PRACUJE OD 17 LAT NIE MAM NA CHLEB I MAM PŁACIC ZA ŚMIECI KTORYCH NIE MAM. PRZEZ 4 LATA ILE TO PIENIĘDZY UG WYŁUDZIŁ ODE MNIE , KONIEC Z LOZENIEM NA PSEUDO URZĘDNIKÓW!!!. JAK CHCA KASY NIECH ZWOLNIA TYCH CO NIC NIE ROBIA NP SEKRETARZA GMINY. . KONIEC Z POŚREDNICTWEM . Z JAKIEJ RACJI UM I UG MAJA POBIERAC PIENIADZE ZA SMIECI ONI ICH NIE WYWOŻĄ!!!
zgłoś komentarz
Prosimy o niełamanie zasad netykiety. Wszystkie obraźliwe komentarze będą usuwane
zgłoś komentarz

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform