Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Sklep Bigform
  • OLA PHU
    • OLA PHU
  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

02 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wielkie Serce na scenie w MOKSiR

Już jutro, tj. 3 września 2013 r. w sali widowiskowej MOKSiR odbędzie się szczególny koncert. O godz. 17.00 przed chojnowską publicznością zaprezentują się zespoły wokalne i taneczne działające przy Towarzystwie Pomocy Polakom Wielkie Serce na Ukrainie.

02 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Otwarcie obiektu sportowego przy "109-tce" połączone z rozpoczęciem roku szkolnego (video)

2 września 2013 r. - dzień powrotu do szkolnej ławy, jak co roku. Jednak wszystkim związanym z chojnowskim Powiatowym Zespołem Szkół ów dzień pozostanie w pamięci na dłużej. Tego dnia - poza rozpoczęciem roku szkolnego - dokonano otwarcia obiektu sportowego na miarę XXI wieku. Na tyłach popularnej „109” dumnie zaprezentowała się bieżnia lekkoatletyczna okalająca boisko wielofunkcyjne, która zbudzać będzie zazdrość u mieszkańców innych miast.

02 wrzesień 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Biało niebiescy nie zwalniają tempa, Pisarski nie do przejścia.
Niedziela przyniosła wiele radości fanom piłki nożnej. Chojnowski zespół w ostatnich meczach prezentuje wysoką dyspozycję, którą potwierdził w ostatnim meczu ligowym przeciwko Odrze Ścinawa. Biało niebiescy w 10 zwyciężyli 1:0. Punktualnie o 17 rozpoczęło się spotkanie, w którym udało się uzyskać trzy punkty.
02 wrzesień 2013, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 1
Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia.  Non scholae, sed vitae discimus.

Dzieci są mądre, zdolne, otwarte na wiedzę i chętne do działania. Większość z nich ujawnia swoje zdolności zdobywając dobre oceny w szkole. Nie wszystkie jednak przechodzą przez proces edukacji gładko. Jedne godzinami siedzą przy biurku i odrabiają lekcje, inne w ogóle trudno zmobilizować do nauki. Dlaczego tak się dzieje? Co jest przyczyną? Jak zachęcić najmłodszych do zdobywania wiedzy?

31 sierpień 2013, Kuba, Wszystkich komentarzy: 1
Ciężka przeprawa w Ścinawie - zapowiedź meczu

Biało-niebieskich w niedzielę czeka ciężkie zadanie, bowiem przyjdzie im się mierzyć w Ścinawie z miejscową Odrą. W ich składzie występują zawodnicy znani choćby z występów w ekstraklasie (T.Moskal), czy były znakomity bramkarz Chojnowianki - Maciej Kijewski

31 sierpień 2013, Miłosz Kołodziej, Wszystkich komentarzy: 0
Traugott von Schweinitz nie przyleciał na wakacje

Założyciel i redaktor naczelny portalu frontflieger.de – Thorsten Pietsch opowiada nam o Traugocie von Schweinitzu i sytuacji z 1917 roku. Rozmawia Miłosz Kołodziej.

30 sierpień 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
AKADEMIA ŚMIECIOWA. Wykład IX: Grupa 17

Grupa 17 – odpady z budowy, remontów i demontażu obiektów budowlanych oraz infrastruktury drogowej.

29 sierpień 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
Wędrówki z Panem Jurkiem. Legenda - Skarbczyk w Wieczornym Zamku

Kończy się lato, kończą się wakacje. Kończy się wakacyjne bajdurzenie Kucharskiego. Dzisiaj zaproszę Państwa w Góry Izerskie na Wysoki Grzbiet. To tu między Wysokim Kamieniem a kopalnią Stanisław znajduje się Zwalisko.

29 sierpień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Komunikat dla rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie!

Uwaga! Rodzice i opiekunowie dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Chojnowie proszeni są o zgłoszenie się do sekretariatu placówki w celu podpisania umowy z przedszkolem.

29 sierpień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Narodowe Czytanie" z Aleksandrem Fredro również w Chojnowie!

W 220 rocznicę urodzin najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników - Aleksandra Fredry - odbędzie się kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji publicznego czytania największych rodzimych dzieł literackich „Narodowe Czytanie”. Również Chojnów weźmie udział w wydarzeniu zapraszając wszystkich mieszkańców na prezentację „Spotkajmy się z Aleksandrem Fredro”.

28 sierpień 2013, Izabela Michniewicz , Wszystkich komentarzy: 0
Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów 2013

Syrop z derenia, salami dojrzewające z wrzosówki, tymiankowe motylki czy duszona koźlina to tylko niektóre z ponad pięćdziesięciu dolnośląskich produktów i dwunastu potraw zaprezentowanych podczas konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów, który odbył się w sobotę 24 sierpnia w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Do stolicy Dolnego Śląska udała się również reprezentacja z naszej gminy zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

Sklep Bigform