Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


  • Xantos
    • Xantos

Ostatnie gazetki

  • HTM Kowalczykowie
    • HTM Kowalczykowie

Aktualne wydarzenia

23 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szkoła Podstawowa nr 4 wśród laureatów konkursu Laboratoria XXI wieku

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie znalazła się wśród pięciu szkół z terenu zagłębia miedziowego, które zostały nagrodzone w konkursie Laboratoria XXI wieku, organizowanego przez Fundację KGHM Polska Miedź. Stawką konkursu było nowoczesne wyposażenie szkolnych pracowni chemiczno-fizycznych.

23 listopad 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w Chojnowie?

Prezentujemy repertuar chojnowskiego Kina Kultura na nadchodzący weekend.

22 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 17
Andrzej Tracz: Nie mogłem poprzeć i nie poparłem koalicji PSL-PiS w powiecie
W miniony wtorek na inauguracyjnej sesji Rady Powiatu Legnickiego doszło do wyboru nowego zarządu powiatu, na czele którego stanął starosta Adam Babuśka, będący kandydatem uformowanej w minionym miesiącu koalicji Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Porozumienia dla Samorządu Lokalnego. Kandydatów koalicji poparli wszyscy radni wybrani z list trzech komitetów z wyjątkiem Andrzeja Tracza - chojnowskiej "jedynki" na liście ludowców.
22 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 0
VII Regionalny Konkurs Karaoke: Dla Ciebie, Polsko! [ZDJĘCIA]

W miniony wtorek, korzystając z zaproszenia Warsztatu Terapii Zajęciowej, gościliśmy na organizowanym z sali widowiskowej chojnowskiego Domu Kultury VII Regionalnym Konkursie Karaoke dla Osób z Niepełnosprawnością. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem "Dla Ciebie, Polsko!" i w dużej mierze opierała się na repertuarze patriotycznym.

21 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Wysokie mandaty za brak smyczy i kagańca u psów
Od 15 listopada obowiązują nas nowe przepisy kodeksu wykroczeń, według których za brak smyczy i kagańca opiekun psa może dostać mandat nawet do 5 tysięcy złotych.
21 listopad 2018, Partnerstwo,
Czarny Piątek w Galerii Piastów

Już w najbliższy piątek zapraszamy do Galerii Piastów na najbardziej korzystne zakupy w roku!

20 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 16
Adam Babuśka nowym starostą legnickim. Mazur, Sowiński, Rozmus i Gapski w zarządzie

Zgodnie z przewidywaniami - nowym starostą legnickim został Adam Babuśka z Nowej Wsi Legnickiej, dotychczasowy wicedyrektor Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Kandydata zaproponowanego przez koalicję PiS-PSL-PdSL poparło 12 radnych.Skład zarządu powiatu uzupełniła Janina Mazur (jako wicestarosta) oraz przedstawiciele ziemi chojnowskiej: Krzysztof Sowiński, Anna Rozmus i Grzegorz Gapski.

20 listopad 2018, admin, Wszystkich komentarzy: 10
Burmistrz i Rada Miejska zainaugurowali nową kadencję [ZDJĘCIA / WIDEO]
O godzinie 12:00 w sali posiedzeń chojnowskiego ratusza rozpoczęła się pierwsza sesja nowej kadencji Rady Miejskiej. Głównym punktem uroczystego posiedzenia było złożenie przysięgi przez burmistrza i radnych oraz wybór kierownictwa rady.
20 listopad 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 1
Podsumowanie rundy jesiennej w klasie okręgowej

Zakończyły się rozgrywki w ramach rundy jesiennej w legnickiej klasie okręgowej. Przyszedł czas na krótkie podsumowanie osiągnięć zespołów reprezentujących ziemię chojnowską. Przedsezonowe oczekiwania, co do osiągnięć w ligowej tabeli Chojnowianki i Czarnych były znacznie wyższe niż lokaty zajęte na zakończenie rundy jesiennej. Ostatecznie nasze zespoły zajęły 14. i 15. miejsce, znajdując się w strefie spadkowej.

20 listopad 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie rundy jesiennej w A-klasie

Za nami rozgrywki w ramach rundy jesiennej w legnickiej A-klasie. Przyszedł czas na krótkie podsumowanie osiągnięć zespołów reprezentujących ziemię chojnowską.

20 listopad 2018, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie rundy jesiennej w B-klasie

W zeszłym tygodniu zakończyły się rozgrywki w ramach rundy jesiennej w legnickiej B-klasie. Przyszedł czas na krótkie podsumowanie osiągnięć zespołów reprezentujących ziemię chojnowską.