Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Zapomniane święta przez chojnowskie portale

Brawo portale chojnowskie , bardzo szerokie artykuły zamieściliscie na temat świąt obchodzonych przez inne wyznania. Można by było dopisać chojnowskie portale katolickie.

Prawosławni których jest w okolicy kilka wiosek i nie tylko poczuli by się dowartościowani gdyby traktowano ich jak równych ale jak widać są tylko równi i równiejsi.
zgłoś komentarz
Brawo portale chojnowskie , bardzo szerokie artykuły zamieściliscie na temat świąt obchodzonych przez inne wyznania. Można by było dopisać chojnowskie portale katolickie.

Prawosławni których jest w okolicy kilka wiosek i nie tylko poczuli by się dowartościowani gdyby traktowano ich jak równych ale jak widać są tylko równi i równiejsi.
Raczej grekokatolików jest kilkadziesiąt rodzin. O nich też się czasem pisze http://chojnow.pl/news/news/view/id/768
zgłoś komentarz
Też nie za bardzo wiem o co mark się czepia. Top jest nadal świąteczny. Informację o imprezie zaproszenie oraz sprawozdanie może nadesłać każdy bez względu na wyznanie więc w czym problem nadeślij marko kilka artykułów to chętnie poczytamy.
zgłoś komentarz
Też do końca nie wiem ale domyślam się że chodzi o masę,nawał imprez organizowanych czy to przez urząd miasta czy MOKSiR czy inne podmioty publiczne ,świeckie imprez religijnych tylko jednego wyznania .Tu dobrze zauważył Marko że w Chojnowie są ludzie różnych wyznań jaki ludzie bez żadnego wyznania.Kilkadziesiąt rodzin to może być ponad tyś osób których władze miasta nie dostrzegają .Weź jeszcze Jaroszówkę czy Zamienice i masz następny tysiąc osób.Proszę Pawele nie pisz mi że mają o coś się starać bo może mają szacunek do własnych wierzeń i oddzielają sacrum od profanum.Przeczytaj też konstytucję która jasno mówi że Polska jest krajem świeckim i jest rozdział państwa od kościoła czego nasze władze niewiedzą ale mają konstytucję gdzieś. Art. 1 3. Obywatele wierzący wszystkich wyznań oraz niewierzący mają równe prawa w życiu państwowym, politycznym, gospodarczym, społecznym i kulturalnym. Art. 10 1. Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań. 2. Państwo i państwowe jednostki organizacyjne nie dotują i nie subwencjonują kościołów i innych związków wyznaniowych.
zgłoś komentarz
no proszę smile jednak jest tu ktoś kto orientuje o czym mowa . Psymon masz rację , Paweł jest za młody .
rudaa chciała zabłysnąć i wysłała link do informacji z zeszłego roku waii.  O nich też się czasem pisze

 
Art. 10 1. Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań. 2. Państwo i państwowe jednostki organizacyjne nie dotują i nie subwencjonują kościołów i innych związków wyznaniowych.

pytanie zasadnicze czy portal jest katolicki czy świecki ?

dlaczego nie można było skomentować wątku o wizytach komorników po kolędzie ?

dlaczego tacy komornicy chodzą tylko w jednym wyznaniu i łupią nie płacąc podatków ?

czy to wszystko jest zgodne z prawem ?


zgłoś komentarz

Z tego co wiem w tym roku też będzie to prawopodobnie organizowane.  

"dlaczego tacy komornicy chodzą tylko w jednym wyznaniu i łupią nie płacąc podatków ?" Wyznawcy grekokatoliccy i prawosławni właśnie obchodzą święta Bożego Narodzenie (dzisiaj jest trzeci dzień świąt).. Od jutra ksiądz też będzie u nich chodził po kolędzie. Pojedź w niedzielę do cerkwi to dowiesz się wszystkiego. 

 

zgłoś komentarz
@Ruda potrafisz uzasadnić to co piszesz ? dlaczego jednego wyznania ogłoszenia są na portalu jak wizyty duszpasterskie a drugie ktoś ma sobie jechać do cerkwi aby się dowiedzieć .Czy to portal katolicki że informacji o innych wyznaniach są BEE ! ! Jeśli w świetle konstytucji - Art. 1 3. Obywatele wierzący wszystkich wyznań oraz niewierzący mają równe prawa w życiu państwowym, politycznym, gospodarczym, społecznym i kulturalnym.
zgłoś komentarz
Mam rodzinę w Zamienicach i od wielu lat przyjmują swojego księdza i dają mu za tą wizytę i to nie mało. Jak budowali cerkiew w Zamienicach to też każdy miał swoje do zapłacenia i płacili. Każdy musiał zapłacić za ławkę, w której będzie siedział.
A czy ktoś zabronił prawosławnym podać na portalu plan wizyt bo jeśli tak to nieładnie.
Jeszcze Świadkowie Jehowy powinni podać swój plan chodzenia po domach.
zgłoś komentarz
Robisz sobie ewidentne jaja ! i kpisz z ludzi.Ja niewiedzę aby księża podawali plan wizyt duszpasterskich ,zresztą mają swoją stronę na której wierni mogą to zobaczyć ! po drugie kto chodzi do kościoła ten wie kiedy są .Jednak to admin podał tą informację.Cała sprawa nie rozbija się tylko po to ale imprezy religijne fundowane przez urząd miasta i masę imprez dla dzieci też fundowane z budżetu publicznego na indoktrynację i ewangelizację jednego wyznania.Nie wiedziałem aby burmistrz z radnym służył do mszy z radnym ! Za to wszędzie ,na każdej państwowej imprezie jest kler "ten jeden i słuszny" z kropidłami i czarami .Kto za to płaci ? Bądź choć chwilę poważny bo brniesz w absurd .
zgłoś komentarz
Sprostowanie - miało być:"Nie wiedziałem aby burmistrz z radnym służył do mszy w CERKWI !"
zgłoś komentarz

Dodaj odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.