Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Co musi się stać ?

Na terenie całego miasta panują tragiczne warunki poruszania się zarówno dla pieszych jak i dla aut. Związane jest to z kilkoma powodami. Jednym z ważniejszych powodów takiego stanu rzeczy jest lenistwo ludzi odpowiedzialnych za utrzymanie porządku w mieście. Porządek ten uchwaliła Rada miasta. Porządek ten zawarty w regulaminie utrzymania obowiązuje też urząd oraz jego prawą rękę czyli Chzgkim. Niestety tu wkracza inny ważny aspekt sprawy czyli bezradność , bezsilność oraz swoistego rodzaju ułomność naszych władz które jak widać za oknem mają problem. Jak dowiedziałem się od znajomego który jako jeden z niewielu mieszkańców uczestniczył w posiedzeniu Rady Miasta temat ten był poruszany przez Radnych . Poruszyli temat podjazdu na most betonowy z ulicy Reja bo jest tam ślisko niezależnie od pogody , poruszyli temat skrzyżowania Dąbrowskiego z Kolejową bo tam jest lodowisko , poruszyli temat chodników nieodśnieżonych. Jakie były konkluzje , spostrzeżenia , wnioski : ad skrzyżowania Reja z Wolności koło mostu – burmistrz stwierdził że nie da się tam nic zrobić bo sama nawierzchnia jest śliska , należy położyć inną na którą nie mamy pieniędzy – tyle ad skrzyżowania Dąbrowskiego z Kolejową gdzie jest na drodze lód burmistrz wyjaśnił , że owszem lód może i jest ale nie da się go usunąć gdyż grozi to uszkodzeniem nawierzchni ( ciekawe co jest dla burmistrza ważniejsze – bezpieczeństwo mieszkańców – w konsekwencji ich życie czy powierzchnia drogi ) , dodatkowo motywowano ten stan rzeczy niemożliwością usunięcia go z pomocą soli gdyż ona działa tylko do temp – 6 stopni Celsjusza. ad śniegu na ulicach i chodnikach to owszem jest usuwany bo przecież mamy piaskarki , łopaty do śniegu i kilka rąk. Osobiście odniosę się do tematu związanego z usuwaniem śniegu z dróg oraz chodników. Pozwolę sobie za darmo douczyć cały sztab urzędników. Może potraktują tę radę poważnie w kontekście tego co zostanie opisane poniżej . Zadziwiające jest jak to możliwe że cały urząd, radni , burmistrz – który zna odpowiedź na każde pytanie – nie wiedzą jak usunąć śnieg z ulicy nie niszcząc jej jednocześnie gdy temperatura spada poniżej -6 stopni Celsjusza ? Jak się okazuje setki tysięcy złotych wydane na kształcenie były w tym przypadku wydane niepotrzebnie. Moja siostrzenica która ma obecnie 13 lat poradziła sobie z tematem w ciągu 15 minut od momentu podania pytania. Jak mogła to zrobić ? W prosty sposób : komputer (dostępny dla urzędników – jak widać nie każdy potrafi obsłużyć ) + internet ( dostępny również w urzędzie ) + chęci ( coś czego brak w urzędzie i wśród radnych ) + www.google.pl = http://www.icemelter.pl/ - co najciekawsze dodała że działa w niskich temperaturach – nawet do - 32,7°C. Komentarze do sytuacji kiedy to dzieci potrafią a samorząd nie pozostawiam mieszkańcom , ja swoje wiem. Dlaczego zapytałem co musi się stać ? Dlatego , że w dniu w którym miało miejsce posiedzenie Rady miasta byłem osobiście świadkiem bardzo przykrej sytuacji która mogła się skończyć tragicznie dla jednego z mieszkańców Chojnowa. Poniekąd sytuacja związana jest z porządkiem który panuje na chodnikach i ulicach na terenie miasta. Konkretnie na terenie osiedla . W nocy z piątku na sobotę około godziny 0.15 wychodziłem po spotkaniu z jednego z mieszkań na blokach. Ku mojemu zdziwieniu drogą kroczyła kobieta która ewidentnie czegoś szukała. Widać było zatroskanie w jej oczach. Zapytała czy nie znalazłem reklamówki z lekami i kluczami do domu. Niestety właśnie co wyszedłem więc nie znalazłem jej zguby ale zdziwiłem się że kobieta o tak późnej godzinie nocnej i w takich warunkach (było kilka ładnych stopni w minusie ) czegoś szuka więc postanowiłem jej pomóc. Okazało się że reklamówkę z kluczami oraz lekami zgubił jej mąż który jest poddawany dializie i zazwyczaj odwożony do domu. Niestety tym razem coś poszło nie tak. Mężczyzna nie potrafił powiedzieć gdzie został wysadzony z busa którym wracał z zabiegu – wynika to ze stanu w jakim się znajdował. Dodatkowo przewrócił się i najprawdopodobniej wtedy stracił reklamówkę – niestety nie pamięta gdzie . Mężczyzna ten miał problemy z poruszaniem się i w konsekwencji dotarł pod jedną z klatek schodowych gdzie leżącego zauważył go jeden z mieszkańców który zawiadomił Policję o fakcie iż w jego ocenie leży pod klatką jakiś bezdomny. Policja szybko ustaliła adres i bezpiecznie dostarczyła Pan pod jego adres zamieszkania powiadamiając o całym fakcie jego małżonkę. Sytuacja ta została zanotowana przez funkcjonariuszy Policji. Obszedłem z kobietą okolicę i niestety nie znaleźliśmy reklamówki z lekami i kluczami. Nadmienię że mi jako „młodemu człowiekowi” nie jest łatwo poruszać się po chodnikach i drogach chojnowskich – dla ludzi starszych i chorych często jest to niemożliwe. Czy w kontekście tej historii ktoś już wyciągnie konsekwencje wobec tych którzy są odpowiedzialni za stan dróg i chodników w mieście oraz ludzi którzy zajmują się transportem chorych na dializy ?
zgłoś komentarz
No niestety ale warunki są tragiczne ,każdy ma obowiązek po kara administracji zrobić porządek przed swoją posesją,sklepem ,blokiem i tak dalej jednak nikt się tym nie zajmuje,może kilka mandatów na otrzeźwienie.Co innego drogi tu już są wyznaczone komórki koordynowane ze strony UM .Raz widziałem koparę jak walczyła w rynku a dokładnie wokoło kościoła .
zgłoś komentarz
No ja byłem świadkiem o wiele gorszej sytuacji. W trakcie pożaru domu nad schleckerem jaki miał miejsce parę dni temu jeden ze strażaków biegał z saperką i odśnieżał chodnik przy ul. Dąbrowskiego żeby znaleźć zasypany śniegiem hydrant by podłączyć wodę. Człowiek ten widać, że ze wszystkich sił wykonywał swoją pracę ale szukał jakby "igły w stogu siana". Dopiero po ładnych kilkunastu minutach podsłyszałem, jak pracownik chzgkim-u, który zjawił się na miejscu wskazał straży gdzie mogą się podłączyć do wody.
zgłoś komentarz
zastanawia mnie dlaczego radni chojnowscy nie mają odwagi ograniczać środków pieniężnych tym jednostką organizacyjnym urzędu które nie wywiązują się z obowiązków tak jak np. chzgkim który administruje większą częścią ulic i chodników miasta ?

państwo radni pewnie w nagrodę za tak wzorowy porządek  zagłosują solidarnie nad przyznaniem kolejnej dotacji dla chzgkim . jak to możliwe że sztab ludzi po setkach tysięcy godzin szkół nie radzi sobie z usunięciem choćby w newralgicznych miejscach w mieście śniegu czy lodu zarówno na ulicach jak i chodnikach.

rozwiązanie jest proste : łopata i jazda w teren
zgłoś komentarz
ustalmy jedno :D radni to darmozjady i to straszne , chodzić po chodniku nie da się wg. bo wszędzie snieżne przeszkody .,a jak nie ma śniegu to jest pełno śmieci które zalegają az do akcji sprzatania świata ,radni zarabiają duże pieniądze a dostają je za to ze wstaną o 6 czy tam 7 rano i pójdą sobie posiedzieć i pogadać z innymi naciągaczami przy kawce...
zgłoś komentarz
darmozjady - popieram !
miałem wątpliwą przyjemność odsłuchać części zapisu dźwiękowego z posiedzenia rady miasta. radni żartowali sobie z burmistrzem na temat akcji zima, że ciężko im do pracy się idzie.  radny poznar powiedział że babcie do kościółka mają też ciężko - na to burmistrz że jest zima i tak już jest. Bezradność milionów złotych i setek tysięcy godzin nauki która poszła w las. burmistrz olewa babcie chodzące do kościoła bo sam będzie teraz uczęszczał do niego rzadziej - w końcu kościół nie akceptuje rozwodników.

radni mają sprawować nadzór nad prawidłowością działania miasta ale jak moga to robić ludzie którzy wpierw głosują nad uchwałą w sprawie śmieci a następnie zadają pytania w sprawie tej uchwały burmistrzowi na które on odpowiada :
przecież przed chwilą przyjęliście tę uchwałę 

co do uchwał z posiedzenia rady miasta to przyjęta uchwała śmieciowa to początek końca chzgkim
zgłoś komentarz
Dziś widziałem dachówkę na glebie koło sklepu w rynku. Pamiętam że dach był niedawno robiony. Ciekawe kiedy komuś naprawdę coś się stanie?
zgłoś komentarz
bolo ,a ja widzę codziennie kanał w chodniku na ul.wojska polskiego który wygląda jak by miał się zapaść wiec czekam kiedy ktoś wpadnie dla dobra sprawy i usuną usterkę po fakcie ,także ten wspaniały mur chojnowski koło małego parku w którym już parę płyt spadło całe szczęście nikt nie ucierpiał ale to kwestia czasu .więc skąd radni mają wiedzieć o takich zagrożeniach skoro wsadzają swoje 4 litery w furę za wasze pieniądze i podążają wspaniałą drogą z kostki.
zgłoś komentarz
Co się tyczy odśnieżania ulic- z tym może być różnie, bo ostatnio zauważyłam, że ulicę pod moim blokiem odśnieża kobieta (!), ta sama Pani, która zajmuje się sprzątaniem klatek. Trochę mnie to jednak dotknęło, w sumie to nie jest lekka praca i wyznaczono do niej drobną dziewczynę, 160 50 kg, łopata większa od niej, wyglądało to absurdalnie. No nic, albo się przyzwyczajamy, ale więcej na nich nie głosujemy i sami startujemy w wyborach. Ja to bym mogła być takim np. burmistrzem -kasy jak lodu, czasem wręczę jakiś medal, czasem gdzieś pojadę, tylko będziecie musieli zrobić zrzutę na sukienki i buty, bo będę się musiała ładnie ubierać... 
zgłoś komentarz

jak komuś spadnie dachówka czy tez snieg lub sopel na głowę a nie daj Boże coś się stanie to ktoś z chzgkim-u pójdzie do pudła i skończy się robienie głupków z ludzi. 

radni w Chojnowie nie wiedzą o co chodzi bo im żyje się lekko na państwowych stanowiskach - w końcu pobierają wynagrodzenie co miesiąc z urzędu więc nie sa to przedstawiciele społeczeństwa tylko zwykłe pracowniki co  na gwizdek  podnoszą łapke.


zgłoś komentarz

Dodaj odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.