Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Odstrzelili Jerzego Kucharskiego - kierownika składowiska odpadów w Białej

" Odstrzelono" Jerzego Kucharskiego. Co się stało ? Czy za duzo Pan chciał i powiedzieli dowidzenia ?
zgłoś komentarz
Urzad właśnie popełnił największy błąd swojego życia czyli zbiorowe samobójstwo.Zadzwoniłem tu i tam i okazało się że to prawda. Postanowiono pozbyć się Kucharskiego z roboty. Jeszcze nie wiem co jest powodem bo w urzędzie mają pełne usta ale jutro powinno być wiadome. no to się zacznie w mieście ruch w papierach , oj zacznie. Ciekawe ile łbów poleci z Kucharskim ?
zgłoś komentarz
No to Teresiaka obsadzić na stołek.Serkies kolejne pole do popisu Tobie.Teresiak za Kucharskiego ,a Serkies w razie niepowodzeń bedzie sterował i negocjował z Teresiakiem.
zgłoś komentarz
No to pięknie władza znów się popisuje odrzucając taką osobę jak pan Kucharski.Może powinien zainteresować się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska taka zwykła kontrola, o co kaman ?, bo pewnie pan Kucharski z pierwszej łapanki nie jest i jakieś papiery ma w razie W ! może, by je tak upublicznić ?
zgłoś komentarz
Z tego co wiem to p Kucharski był kier. wysypiska, a jak wysypiska nie ma to po co kierownik? Chyba że sprawa ma drugie dno? Czekam na rozwój wydarzeń. Z drugiej strony to nie wiem czym się podniecać. Każdego z nas kiedyś wywalili z pracy i nikt o tym nie pisał.
zgłoś komentarz
Z tego co ja wiem (a ma to potwierdzenie tu : http://www.wroclaw.pios.gov.pl/pliki/odpady/tabela_2011.pdf ) to śmietnisko wcale nie jest zamknięte tylko nie przyjmuje do składowania odpadów komunalnych dlatego nie jest prawdą to co pisze Smok . Wysypisko w Białej posiada pozwolenie zintegrowane na funkcjonowanie do 2017 roku co oznacza że stanowisko kierownika z pewnością będzie utrzymane co najmniej do tego czasu
zgłoś komentarz
. Nie jest więc prawda że zamyka się śmietnisko i likwiduje stanowisko kierownika. Potwierdza to też dokument który sporządził na potrzeby wyceny „opłaty za gospodarowanie odpadami” ChZGKiM . Dokument ten jest do wglądu w wątku na forum chojnow.pl „ Ustawa śmieciowa - krok do zubożenia rodzin?” na 3 stronie komentarzy ( Psymon 07 marca 2013 11:09 ) gdzie wyraźnie zaznaczono że stanowisko to zostanie utrzymane. Dokument ten jest datowany na 11.12.2012 roku i zakreśla utrzymanie tego stanowiska zarówno do 01 07 2013 jak mi po tym terminie a skoro Kucharskiego zwalniają przed 01 07 2013 to znaczy że ewidentnie coś jest nie tak.
zgłoś komentarz
Oficjalnie nie jest zamknięte ale co po wysypisku co nie przyjmuje śmieci. Wiem z autopsji że stanowisko kier wysypu jak i parę innych etatów to zasługa byłego dyrektora ChZGKiM  p Rudka który najpierw był kierownikiem wodociągów a potem został dyr. dzięki protekcji pewnego radnego miasta. Więc może ktoś postanowił liczyć miejską kasę i likwidować sztuczne etaty? Czas pokaże.
zgłoś komentarz
Przerwę milczenie. Ustawa o odpadach z 2001 r. narzuciła obowiązek powołania kierownika składowiska. Kierownikiem składowiska mogła zostać osoba, która zdała stosowny egzamin państwowy. Pan Andrzej Rudek tego egzaminu nie zdawał. Robił trudności. Te trudności mieli wszyscy, którzy mogli się wykazać tytułem magistra, a byli pracownikami chojnowskiego zakładu. Poza tym ukończyłem swego czasu studia podyplomowe z ochrony środowiska.
Czy są kwity. Jest raport o stanie składowiska. Poza tym o składowisku należy rozmawiać szczerze i do bólu bezpośrednio, gdyż jego zamknięcie i rekultywać, a jest to parę milionów, może wpłynąć na finanse miasta. Moja koncepcja obniżenia kosztów zamknięcia i rekultywacji o kwotę 2, a nawet 3 milionów, padła. Niemniej jednak może wartodo niej wrócić. W sektorowym zamykaniu składowiska jest szansa dla finansów miasta. Samo składowiska, nawet po jego zamknięciu, będzie generować straty. Przez trzydzieści lat musi być prowadzony tu monitoring, a podatek gruntowy będzie wieczystym dochodem dla gminy wielskiej.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Jerzy Kucharski
zgłoś komentarz
Jeśli to prawda co pisze pan Jerzy K, to w urzędzie miasta panuje burdel i nie wiedza.
zgłoś komentarz

Dodaj odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.