Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

08 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
"Złamany most" wyburzony. Zapraszamy do fotorelacji.
Od godzin porannych rozpoczęły się przygotowania do usunięcia "złamanego mostu". Firma wykonująca nawą drogę przy ul. Racławickiej oraz Brzozowej przystąpiła do likwidacji bardzo ostrożnie. - Musieliśmy uważać na linię telekomunikacyjną, która przebiegała wzdłuż starej kładki. Znacznie utrudniało nam to prace. Normalnie prace wyburzeniowe trwałyby znacznie krócej niż dziś - podkreślił kierownik budowy.
08 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Pościg policyjny zakończony wypadkiem. Kradziony samochód wylądował na ogrodzeniu.
Podczas tzw. "Trzeźwego poranka", czyli rutynowej kontroli kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, doszło do niecodziennej sytuacji. Otóż nasi policjanci z drogówki zmuszeni byli do pościgu za pojazdem, który z ustawionej kolejki do kontroli, postanowił zwyczajnie uciec. Badanie na trzeźwość odbywało się na drodze krajowej 94 prowadzącej z Legnicy do Bolesława.
07 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni zremisowali w Kochlicach. Kolejne osłabienie w kadrze Rokitek. (foto)
Wczorajszy dzień nie był również szczęśliwy dla Czarnych Rokitki, którzy rywalizowali z ostatnią w tabeli Isrką Kochlice. W dosyć dobrym nastawieniu, pomimo braku dwóch czołowych piłkarzy, ekipa z naszej gminy wybrała się na spotkanie wyjazdowe. Kochlice, które do tej pory trzykrotnie przegrały w lidze robiły wszystko, aby zdobyć pierwsze punkty.
06 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 7
Chojnowianka, po dobrej grze, uległa Bogatyni
Fatalna passa Chojnowianki trwa nadal. Dziś przed własną publicznością biało niebiescy przegrali kolejne spotkanie ligowe. Nie było to jednak spotkanie takie jak poprzednio. Nasi piłkarze wyszli na murawę bardzo zmotywowani i rządni zwycięstwa. Rywalem była Granica Bogatynia zajmująca wysokie miejsce w tabeli rozgrywek.
06 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Znakomite rozpoczęcie sezonu w wykonaniu trampkarzy!
Mocnym akcentem w rozgrywki ligowe weszli trampkarze KS Chojnowianka. Młodzi chojnowianie dziś rywalizowali w naszym mieście z Odrą Ścinawa. Rywal ten jest nam znany od lat, bowiem nie pierwszy raz współzawodniczyliśmy z tą ekipą. Młodzi piłkarze rozegrali swoją próbę na bocznej murawie przy MOKSiRze. Płyta była przygotowana perfekcyjnie, gdyż punkt o 17:00 pojawią się na niej seniorzy w IV-to ligowym spotkaniu z Granicą Bogatynia.
06 wrzesień 2014, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 4
Jest jeszcze nadzieja, pomóżmy Markowi Smoleniowi poszkodowanemu w wypadku.
Nikt nie spodziewał się, że piątkowe popołudnie 8 sierpnia zmieni życie Państwa Marka i Agnieszki Smoleń oraz ich 7 letniego syna o 180 stopni. To właśnie wtedy Pan Marek wracając z pracy do rodziny został poszkodowany w wypadku w okolicach czernikowskiej żwirowni. Prowadzony przez młodego mężczyznę samochód wjechał bezpośrednio w jadącego rowerem poszkodowanego. Ranny został przewieziony do szpitala, gdzie bliskich poinformowano o bardzo ciężkim stanie pacjenta. Sugerowano wręcz, że z tak silnym urazem pacjenci nie przeżywają...
05 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Juniorzy starsi KS Chojnowianka - prezentacja kadry (foto)
W związku z zbliżającym się wielkimi krokami początkiem sezonu piłkarskiego grupy juniorów starszych KS Chojnowianka postanowiliśmy zaprezentować Państwu grupę naszych piłkarzy. Udało nam się dotrzeć na wczorajsze zajęcia podopiecznych Bogdana Kozłowskiego i wykonać zdjęcia.
05 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 5
IV liga w Chojnowie, sobota godz. 17:00 boisko przy MOKSiRze. Zapraszamy na mecz.
Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej z Chojnowa i okolic na pierwszy mecz IV – ligowej Chojnowianki, który odbędzie się już jutro na bocznej płycie przy Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Rywalem będzie Granica Bogatynia.
05 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Biegam, bo lubię! Już w najbliższą sobotę start na boisku przy 109-tce.
Bieganie –ten typ zmęczenia uważany jest za bezwzględnie korzystny dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. Z takiego założenia wyszli organizatorzy akcji BbL – BiegamBoLubię. Od najbliższej soboty również chojnowianie będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach na boisku lekkoatletycznym przy ulicy Wojska Polskiego. Zapraszamy do udziału!
05 wrzesień 2014, Paweł Grabek, Wszystkich komentarzy: 4
100-dniówka Szlachetnej Paczki za nami (foto)
Do finału tegorocznej edycji akcji Szlachetna Paczka zostało sto dni - wzorem maturzystów - wszyscy związani z tym projektem odtańczyli wczoraj poloneza na legnickim rynku.
05 wrzesień 2014, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
Z PZU po lekcjach
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach wezmą udział w dziesięciomiesięcznym projekcie realizowanym na terenie Gminy Chojnów. Fundacja PZU w ramach programu „ Z PZU po lekcjach” dofinansowała projekt Wsi Niedźwiedzice.
05 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Osłabieni Czarni Rokitki jadą do Kochlic po trzy punkty. Zapowiedź meczu.
W czwartej kolejce klasy okręgowej Czarni Rokitki, po dobrych występach, zmierzą się z ostatnią w tabeli Iskrą Kochlice. Podopieczni Mirosława Dragana, niestety w niepełnym składzie, już jutro o 17:00 w meczu wyjazdowym powalczą o kolejne punkty ligowe. Jak to w życiu bywa trener nie zawsze ma pełną kadrę do dyspozycji
04 wrzesień 2014, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Rewolucja w największym parku rozrywki w regionie!
Play City to park rozrywki znajdujący się na drugim piętrze Galerii Piastów. Od prawie roku widoczny na mapie miasta, największy park rozrywki, znów zaskakuje swoich klientów. Tym razem wielkimi zmianami!
04 wrzesień 2014, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
Fundacja Orange wspiera projekt „ Teatr i Książka to Łączy, Uczy, Inspiruje” !
Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice wspólnie z Pracownią Orange w Gaworzycach, Gminną Biblioteką Publiczną realizuje projekt „ Teatr i Książka to Łączy, Uczy, Inspiruje” Projekt jest kierowany do dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem kulturalnym lub już wykluczonych z racji miejsca zamieszkania. Cel główny projektu to edukacja kulturalna dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich poprzez tworzenie jak najlepszego środowiska rozwojowego i podnoszenie jakości edukacji elementarnej.
04 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Fenomenalne Rokitki w Pucharze Polski. Kanonada goli w Olszanicy
Niesamowite spotkanie, jedynie dla jednej z drużyn, odbyło się wczoraj w Olszanicy, gdzie miejscowa Olimpia podejmowała Czarnych Rokitki w Pucharze Polski. Mecz ten był typową grą do "jednej bramki". Ekipa Mirosława Dragana zmiażdżyła wręcz swoich rywali. Od pierwszego do ostatniego gwizdka Czarni dominowali na murawie.
04 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 5
Dramat Chojnowianki w Pucharze Polski. Ulegliśmy B-klasowej Kalinie Sobin (foto)
Pierwsza runda Pucharu Polski w piłce nożnej na długo zapadnie w pamięci piłkarzy KS Chojnowianka. W dniu wczorajszym nasi zawodnicy wyruszyli do B-klasowej Kaliny Sobin, aby tam walczyć o promocję do kolejnej rundy rozgrywek. Z bardzo pozytywnym nastawieniem, wręcz pewnością swojego IV ligowy zespół pojawił się w maleńkim Sobinie.
04 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
III Czasówka Izerska. Podjazd aż do "zakrętu śmierci"! (foto)
W ostatnią sobotę sierpnia klub kolarski Sigo Gim 1 rywalizował podczas III Czasówki Izerskiej w Szklarskiej Porębie. Jest to jeden z szeregu wyścigów zaliczanych do Challengu DZkol. Tegoroczna impreza sportowa została przygotowana i zorganizowana przez Stowarzyszenie Cyklistów Jelenia Góra.
03 wrzesień 2014, SZLACHETNA PACZKA, Wszystkich komentarzy: 3
SZLACHETNA PACZKA zaprasza do odbycia służby!
Tysiące osób meldują się na służbę potrzebującym, setki jednoczą się na ogólnopolskich szkoleniach, a mistrzowie olimpijscy rozgrzewają mięśnie serca! To znak – SZLACHETNA PACZKA rozpoczęła rekrutację wolontariuszy.
03 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Komunikat Oddziałowego Biura Lustracyjnego IPN we Wrocławiu
W dniu 26 sierpnia 2014 r. prokurator Oddziałowego Biura Lustracyjnego we Wrocławiu skierował do Sądu Okręgowego we Wrocławiu wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec Andrzeja Nogi, kandydata na radnego Rady Miejskiej Chojnowa.
03 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Upływa termin zgłaszania komitetów wyborczych
W ostatnim czasie jednym z głównych tematów na terenie zarówno naszej ziemi chojnowskiej jak i całego kraju są wybory samorządowe, które przypadają w tym roku na trzecią niedzielę listopada. Kandydatów na samorządowe stołki jeszcze nie znamy. Na razie dużo kandydatur to spekulacje i domysły. Jednak w ciągu najbliższych kilkunastu dni powinno być wszystko jasne. Przedstawimy wszystkim szczegółowy kalendarz przedwyborczy. Najbliższy termin upływa 7 września, do kiedy to zgłoszone muszą zostać komitety wyborcze do PKW.
.