Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

25 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ostatnia część „Oglądaj, słuchaj, czytaj!”. „Przekleństwa niewinności” i Kamp!

W każdy piątek w zakładce „Rozrywka” zamieszczaliśmy w ramach cyklu „Oglądaj, słuchaj, czytaj!” nasze subiektywne propozycje filmów, płyt i książek. Dziś prezentujemy ostatnią już część. Wspominamy o filmie „Przekleństwa niewinności” z Kirsten Dunst i Josh’em Hartnett’em oraz elektro-popowym albumie zespołu Kamp! Recenzje, zwiastun filmu i kilka utworów muzycznych do odsłuchania TUTAJ.

25 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjaliści zakończyli egzaminy. Wyniki poznają w czerwcu. (video)

Rozszerzonym testem z języka obcego zakończyły się trzydniowe zmagania uczniów klas trzecich z tzw. „małą maturą” czyli egzaminem gimnazjalnym. Teraz gimnazjaliści muszą uzbroić się w cierpliwość – wyniki otrzymają w czerwcu tego roku.

25 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wykładów o bezpieczeństwie ciąg dalszy

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi chojnowskiego Komisariatu Policji wzięli udział w spotkaniu, którego tematem przewodnim było bezpieczeństwo. Uważni Czytelnicy portalu doskonale wiedzą, że mundurowi z naszego miasta regularnie przeprowadzają mini-szkolenia, w trakcie których zapoznają dzieci i młodzież z niebezpieczeństwami jakie czyhają na nich na każdym kroku oraz instruują jak ich unikać.

24 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni po dobrym meczu z Miedzią kończą przygodę z Pucharem Polski

W dniu wczorajszym odbył się ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski na szczeblu okręgowym pomiędzy Czarnymi Rokitkami, a Miedzią Legnica, która na co dzień gra w 4 lidze. Kibice „Czarnych” mając w pamięci wielki sukces klubu w ubiegłorocznych rozgrywkach w dość w licznej grupie przybyli na boisko, licząc na "powtórkę z rozrywki". Niestety, drużyna z Rokitek nie zdołała pokonać Miedzi, ale zagrała bardzo dobre spotkanie dostarczając sympatykom wielu emocji.

24 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kontrowersyjna rzecz o Apostole Pogan czyli spektakl „Szaweł” w Legnicy.

W najbliższy weekend w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy będziemy mieli okazję obejrzeć na scenie na Nowym Świecie spektakl „Szaweł” w reżyserii Jacka Głomba. Opowieść o Apostole Pogan w nowej, współczesnej odsłonie.

24 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Zawody bokserskie z pomocą dla Blanki Kuliniak. Reportaż video.

Już za kilka dni w sali gimnastycznej Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie stanie ring, rozbłysną światła i tuż po godzinie 13.00 rozpoczną się zawody bokserskie. Wszystko to zostanie zorganizowane aby pomóc 3,5-letniej chojnowiance, Blance Kuliniak zmagającej się z chorobą nowotworową. Miłośników boksu – i nie tylko – zapraszamy w niedzielę na galę!

24 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kebab Alladyn przy ul. Kolejowej 14 zaprasza!

Od wczoraj tj. 23 kwietnia 2014 r. Kebab Alladyn działa w innym miejscu. Chcąc skorzystać z oferty lubianego lokalu gastronomicznego swe kroki należy skierować w inne miejsce niż dotychczas. Zamiast ul. Kościuszki powinniśmy udać się na ul. Kolejową 14.

24 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 24
Lila Walasek odwołana! Video z sesji powiatu.

23 kwietnia 2014 r. odbyła się nadzwyczajna sesja w powiecie legnickim. W jej trakcie radni odwołali wicestarostę, Lilę Walasek. Podczas kolejnej sesji jej los mogą podzielić pozostali członkowie zarządu.

23 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kebab Alladyn zmienia siedzibę. Mamy konkurs!

Dziś tj. 23 kwietnia 2014 r. znany i lubiany w Chojnowie Kebab Alladyn zmienia siedzibę. Dotychczas mieszczący się przy ul. Kościuszki lokal gastronomiczny przenosi się na ulicę... No właśnie, gdzie? Tak brzmi pytanie w konkursie, w którym do wygrania dla naszych Czytelników mamy 3 pyszne i sycące kebaby.

23 kwiecień 2014, Marcin Zatwarnicki, Wszystkich komentarzy: 0
„§Masz Prawo”. ABC prawa spadkowego.

Zagadnienie powołania do spadku jest tematem bardzo istotnym i skomplikowanym, dlatego też konieczne jest wyjaśnienie kilku podstawowych kwestii, które w przypadku bycia powołanym do spadku mogą narazić potencjalnych spadkobierców na pewne niebezpieczeństwa.

23 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dziś startuje „Mała matura”. Ruszają testy gimnazjalne.

Blisko 380 tys. uczniów klas trzecich gimnazjum stanęło przed najtrudniejszym wyzwaniem w ich dotychczasowym edukacyjnym życiu. Tuż po godzinie 9 zaczęli pisać pierwszy egzamin gimnazjalny. Na „śniadanie” dostali historię i wiedzę o społeczeństwie. Przed nimi jeszcze test sprawdzający wiedzę z języka polskiego, matematyki, przyrody oraz języka obcego. Testy potrwają trzy dni.

22 kwiecień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Krystyna Sienkiewicz w Chojnowie. Zapraszamy na "Śmiechoterapię".
Do Chojnowa przybędzie Krystyna Sienkiewicz. Wszystko to za sprawą „Niebieskiego Parasola”, który po raz kolejny stwarza mieszkańcom naszego miasta możliwość dobrej zabawy - tym razem do naszego miasta zawita „Śmiechoterapia”. Już w najbliższy czwartek w Domu Schrama przy akompaniamencie Bronisława Kornausa odbędzie się występ znanej i cenionej aktorki – Krystyny Sienkiewicz.
22 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Mueller-Liczner!

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie kontynuuje tradycję zapraszania do naszego miasta mistrzów pióra. Już jutro, tj. 23 kwietnia 2014 r. ponownie odwiedzi nas Joanna Mueller-Liczner, poetka, redaktorka i krytyk literacki. Spotkanie w bibliotece poprowadzą Urszula i Tadeusz Sznerchowie.

22 kwiecień 2014, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 0
MOTO DAY 27 kwietnia w Legnicy. Motoryzacja, pasja, adrenalina!

Już w najbliższą niedzielę 27 kwietnia Galeria Piastów zaprasza na prawdziwe wydarzenie! MOTO DAY – wszystko dla pasjonatów motoryzacji. Jeżeli uwielbiasz adrenalinę i kochasz ryk silnika musisz przyjechać do Legnicy.

22 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ćwierćfinał Pucharu Polski. Czarni Rokitki - Miedz Legnica.

W środę 23 kwietnia o godzinie 17.00 Czarni Rokitki podejmować będą na swoim terenie rezerwy Miedzi Legnica, które na co dzień występują w 4 lidze dolnośląskiej. Spotkanie to odbędzie się w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu okręgowym - ćwierćfinały.

22 kwiecień 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Lokalna Akademia Sieci Cisco w PWSZ wyróżniona !

W tym roku Lokalna Akademia Sieci Cisco przy Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy otrzymała wyróżnienie za 5 lat efektywnej współpracy z Akademią. Jednocześnie jeden z instruktorów, mgr inż. Piotr Nadybski otrzymał nagrodę Instructor Excellence Award za rok 2013. Nagroda ta przyznawana jest 10% procentom najlepszych instruktorów na świecie, m.in. za efektywność kształcenia mierzoną wynikami studentów, odpowiednio wysokie noty w ankietach po przeprowadzonych kursach oraz doskonalenie warsztatu przez instruktora.

22 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Majówka w Chojnowie (aktualizacja)

Dwa dni dobrej zabawy czekają na chojnowian w trakcie zbliżającego się wielkimi krokami weekendu majowego. Występy zespołów muzycznych i mnóstwo konkurencji sportowych – z takich atrakcji będą mogli korzystać mieszkańcy miasta 1. i 3. maja.

19 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Dlaczego Wielkanoc to święto ruchome?

Święta Wielkanocne przed nami. 20 kwietnia zasiądziemy to stołów by spożyć świąteczne śniadanie, dzień później oblejemy rodzinę i bliskich zimną wodą korzystając ze Śmigusa-dyngusa. Sięgając pamięcią rok wstecz przypominamy sobie, że Wielkanoc wypadła ostatniego dnia marca. Skąd ta rozbieżność czasowa? Dlaczego święta te – podobnie jak Boże Narodzenie – nie obchodzimy jednego, konkretnego dnia? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do zaprzyjaźnionego przyrodnika, Jerzego Kucharskiego.

18 kwiecień 2014, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 0
Salon PLAY zmienia swoją lokalizację!

Salon PLAY, który do tej pory znajdował się w Intermarche przy ul. Kilińskiego 42, zmienia swoją lokalizację. Od 2 maja br. PLAY będzie na parterze nowej kamienicy przy ul. Długosza 1a. Niebawem otworzony zostanie profesjonalny salon, „z prawdziwego zdarzenia” – bez tłumów przechodzących przez obiekt i głośnej muzyki. Zapowiada się cicho, kameralnie, elegancko.

18 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Oglądaj, słuchaj, czytaj! Dziś film „Blue Valentine” i biografia Pablo Picasso.

W każdy piątek w zakładce „Rozrywka” zamieszczamy w ramach cyklu „Oglądaj, słuchaj, czytaj!” nasze subiektywne propozycje filmów, płyt i książek. Dziś kilka słów o filmie „Blue Valentine” z Michelle Williams i Ryan’em Goslingiem w rolach głównych oraz o biografii Pabla Picasso autorstwa Henry Gidel’a. Recenzje, zwiastun filmu i kilka zdjęć prac Picassa TUTAJ.