Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

12 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XV-wieczna sztuka graficzna zagościła w chojnowskim muzeum (foto + video)

W piątkowe popołudnie w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbył się wernisaż wystawy „Grafika” legnickiego artysty Grzegorza Fijałkowskiego. Zdobiące ściany muzeum prace powstawały w ciągu ostatnich siedmiu lat. Niektóre z nich to miedzioryty czyli prace wykonane najstarszą techniką graficzną na metalu, stosowaną już w pierwszej połowie XV wieku.

12 maj 2014, P.S., Wszystkich komentarzy: 0
Zagłębie Lubin pokonuje Czarnych Rokitki zostając mistrzem ligi!

W sobotnie południe na swoim terenie wicelider Czarni Rokitki podejmowali lidera Zagłębie Lubin w ramach rozgrywek o mistrzostwo Klasy Okręgowej. Czarni Rokitki to klub, który bardzo dobrze pracuje z dziećmi i młodzieżą od najmłodszych lat. Przykładem są juniorzy starsi, którzy pod wodzą trenera Janusza Cygana świetnie spisują się lidze okręgowej. Lubińskie Zagłębie potraktowało bardzo prestiżowo mecz z Czarnymi i do Rokitek przyjechało w najmocniejszym składzie.

11 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Roztańczony Chojnów po raz piętnasty (foto + video)

Oniscus to rodzaj lądowych skorupiaków z rzędu równonogów. Określenie to jest często – mylnie zresztą – przypisywane wijom i prosionkom. Jeden z gatunków występuje również w Polsce. Oniscus czyli stonoga. Stonoga już po raz piętnasty zagościła w Chojnowie. Nikt jednak nie ma na myśli skorupiaków, lecz Ogólnopolski Turniej Zespołów Tanecznych. W tym roku do naszego miasta przybyło około 70 zespołów z Zielnej Góry, Wrocławia, Przemkowa czy innych pobliskich miejscowości. Również Chojnów, jak co roku, wystawił swoją silną reprezentację, z sukcesami zresztą!

10 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Chojnowianka ponownie wygrywa. IV liga coraz bliżej Chojnowa.
Stal Chocianów przyjechała do Chojnowa na wielki rewanż za porażkę w poprzedniej rundzie, aż 5:1. Biało niebiescy zdziesiątkowani kartkami przystąpili do dzisiejszego spotkania w bardzo asekuracyjnym składzie. Trener Arkadiusz Palu podjął jednak wiele słusznych decyzji w ustawieniu naszej ekipy. Od samego początku spotkania uzyskaliśmy przewagę zarówno w posiadaniu piłki jak i składnych akcjach.
Goście mogli liczyć jedynie na skromne kontrataki.
09 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Spływy kajakowe 2014 – ruszyły zapisy!

Trasa Uniejowice – Chojnów, kajak, woda, mnóstwo dobrej zabawy, przyjacielskiej atmosfery i niezapomnianych wrażeń – tak w kilku słowach można opisać to, co czeka na śmiałków, którzy zdecydują się wziąć udział w spływach kajakowych organizowanych przez Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Niedawno ruszyły zapisy – radzimy się pośpieszyć, ilość miejsc ograniczona!

09 maj 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 2
Akademia Śmieciowa – wykład 16.  Śmieci w sieci.
Zastanawialiście się ile śmieci jest w sieci? Zanim zacznę, to chciałbym ustosunkować się do komentarzy. Łapówki i spalarnia. Czy były? Ponoć były. Jak wiecie, nie lubię pisać o sprawach, które znam ze słyszenia. To, że ktoś coś gadał, po którymś kieliszku, to standardowa informacja. To także żadna informacja, bardziej insynuacja. Jeśli była to prawda, to tymi sprawami powinna zająć się prokuratura.
09 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Osłabiona kartkami Chojnowianka przed meczem ze Stalą

Przed nami 24 kolejka piłkarskiej klasy okręgowej w grupie legnickiej. W sobotę, 10 maja 2014 r. nasz zespół zmierzy się z okupującą środek tabeli drużyną Stali Chocianów. Mocno „wykartkowana” Chojnowianka będzie zmuszona skorzystać z pomocy juniorów młodszych, którzy w tym sezonie spisują się bardzo obiecująco. Trener Arkadiusz Paluch pomimo braków kadrowych jest optymistą.

09 maj 2014, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 2
Jedynka pobiła gitarowy rekord!

Tradycją Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie stał się od lat udział w biciu gitarowego Rekordu Guinnessa 1 maja na Rynku wrocławskim. Podobnie było w tym roku - już po raz szósty uczestnicy szkolnego kółka gitarowego podjęli próbę pobicia rekordu.

08 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wernisaż wystawy "Grafika" Grzegorza Fijałkowskiego

Już jutro w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbędzie się wernisaż wystawy „Grafika” legnickiego artysty Grzegorza Fijałkowskiego. Wystawa, która bez wątpienia zainteresuje wszystkich miłośników historii, przedstawiać będzie ponad 110 sztychów miedziorytniczych.

08 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
JWP/BC, SWRN i inni czyli Rap Melanż V. Rozdajemy bilety! (KONKURS)

Rap Melanż, czyli jedyna hip-hopowa impreza w Chojnowie, gromadzi setki miłośników „czarnej” muzyki, nie tylko z naszego miasta i okolic. W tym roku czeka nas piąta edycja i zgodnie z postanowieniami organizatorów – lepsza niż wszystkie poprzednie. Do pierwszych dźwięków wydobywających się z kolumn, które staną w parku przy Niebieskim Parasolu zostały tylko dwa dni. Dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze zakupić biletu na to wydarzenie mamy konkurs, a w nim do rozdania 3 wejściówki. Zapraszamy do zabawy!

08 maj 2014, Galeria Sztuki w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Legnicki Festiwal SREBRO to nie tylko biżuteria!

Kulminacja tegorocznego Festiwalu SREBRO zbliża się wielkimi krokami. Wystawy (których w tym roku jest aż 20) czynne są od końca kwietnia, ale najgorętsze wydarzenia planowane są na majowy weekend 16-17. To będzie prawdziwy maraton artystyczny: w ciągu dwóch dni odbędą się wernisaże wszystkich wystaw, w tym wręczenie cennych nagród w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej KLASYKA.

08 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XV Ogólnopolski Turniej Zespołów Tanecznych "Stonoga" 2014

Wyjątkowo w Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie odbędzie się piętnasta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Zespołów Tanecznych „Stonoga”. Podobnie jak w poprzednich latach do udziału w konkursie zapisało się mnóstwo grup tanecznych z wielu regionów Polski. Na parkiecie zobaczymy gości z Wrocławia, Tarnowa Opolskiego, Zielonej Góry, Głogowa czy Bolesławca. Nie zabraknie również zespołów z Chojnowa, które powalczą o zwycięstwo w kilku kategoriach.

08 maj 2014, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
PZU z Kulturą

Fundacja PZU po raz kolejny dofinansowała projekty mające na celu ułatwienie dzieciom i młodzieży szkolnej (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) z małych miejscowości (do 30 tys. mieszkańców) dostępu do szeroko pojętej kultury, w szczególności kultury tzw. wysokiej. W gronie organizacji, którym przyznano dofinansowanie znalazło się także Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice, działające od 2012 r na terenie gminy Chojnów.

07 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Teatr Modrzejewskiej zaprasza! KONKURS!

Teatr Modrzejewskiej proponuje Państwu nowe przedstawienia. W najbliższy czwartek 8 maja „Dzień dobry i do widzenia” na Scenie na Strychu, w niedzielę 11 maja monodram Pawła Palcata „Roxxy2Hot” w Caffe Modjeska, a 16, 17 i 18 maja „Łemko” na Scenie na Nowym Świecie. Szczegóły dotyczące repertuaru w artykule.

07 maj 2014, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 1
Magiczny koncert w sali pełnej pachnącego bzu.

Każdy kto pojawił się 1 maja br. w Teatrze Modrzejewskiej na koncercie Zespołów Nieprzystawalnych „Podwójne dno” i „Nesztojegore” na pewno nie pożałował. W ciemnej, klimatycznej sali, pośród unoszącego się dymu muzycy wprowadzili słuchaczy w magiczny świat dźwięków. Koncert okazał się prawdziwą ucztą dla zmysłów – nie tylko dla uszu, także dla oczu i nosów, a wszystko za sprawą serwowanych dźwięków, efektów świetlnych i kwitnącego bzu, który niespodziewanie pojawił się w teatralnej przestrzeni.

07 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - wydarzenia w Chojnowie

Już po raz jedenasty w naszym kraju obchodzić będziemy Tydzień Bibliotek. W dniach 8-15 maja Chojnów weźmie udział w programie promocji czytelnictwa i bibliotek. W tym czasie na czytelników z naszego miasta czekać będzie szereg wydarzeń. Zachęcamy do zapoznania się z programem i wzięcia udziału w atrakcjach przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie.

07 maj 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 7
„Wampiry na PWSZ” będą zbierać krew

Jednym z wydarzeń w ramach przedbiegów juwenaliowych są organizowane od kilku lat akcje zbiórki krwi na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Kolejna akcja tego typu - „Wampiry na PWSZ” odbędzie się 13 maja w godzinach 10:00 – 13:00 w salach 18,19 i 20 w budynku C.

07 maj 2014, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 3
Pierwsi chrześcijanie jako meliniarze? Słów kilka o spektaklu „Szaweł”.

25 i 26 kwietnia br. mogliśmy obejrzeć spektakl „Szaweł” w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy na Scenie na Nowym Świecie. Co prawda premierowy pokaz miał miejsce 31 marca 2004 roku, czyli dawno temu, ale nie dziwi, że spektakl wraca na afisze. Niewątpliwie wart jest uwagi. Nie chodzi tylko o uwspółcześnioną historię pierwszych chrześcijan, niezwykłą metamorfozę Szawła z Tarsu, lecz oryginalną scenerię i konwencję przedstawienia. Rzecz zaczyna się na… podwórku (dziedzińcu starego magazynu przy ul. Jordana 2) przy rozpalonym ognisku.

07 maj 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Wszystkich komentarzy: 1
"Dwójka" najlepsza w konkursie "Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze”

Miło nam nam poinformować, że 29.04.2014 r. w 4 miastach jednocześnie: we Wrocławiu, Legnicy, Lwówku Śląskim i Ząbkowicach Śląskich odbyły się etapy rejonowe Dolnośląskiego Konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjalnych „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze”. Organizatorem konkursu są: Dolnośląska Rada do spraw Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży, Kuratorium Oświatowe we Wrocławiu, Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Wojewódzka Komenda Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu.

06 maj 2014, Art. sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 6
Brytyjska niedziela w Galerii Piastów
Najbliższa niedziela w Galerii Piastów zapowiada się wyspiarsko. Spotkanie z gwiazdą telewizji- Kevinem Aistonem i moc angielskich atrakcji - to powody, dla których warto pojawić się 11 maja (w niedzielę) w Legnicy.