Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

09 lipiec 2014, Gmina Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Rokowania na kompleks parkowo-pałacowy w Piotrowicach
Przeprowadzone w dniach 18.10.2013 r. i 28.01.2014 r. przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości zakończyły się wynikiem negatywnym.
Chojnów, dnia 4 lipca 2014 r.
Rokowania na działkę numer 1019/31 odbędą się w dniu 10 września 2014 r., w sali posiedzeń nr 102 o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy w Chojnowie, ul. Fabryczna 1.
09 lipiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Ulica Reja dzisiaj zamknięta! (Aktualizacja godzina 14:50)
W związku z prowadzonymi pracami dotyczącymi nowego przyłącza wodnego do Gimnazjum nr 2 ul. Reja została odłączona z ruchu. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Szpitalną droga jest wyłączona z nieprzejezdna. Prace potrwają do dnia jutrzejszego, kiedy to wszystko wróci do normy.
09 lipiec 2014, M. Duda, Wszystkich komentarzy: 0
"Chojnowscy rycerze" pod Grunwaldem (foto)
Jak wiadomo Bitwa pod Grunwaldem na kartach historii zapisała się jako bardzo ważne wydarzenie w dziejach naszego kraju. W tym roku obchodzimy już 604 rocznicę zwycięstwa wojsk polsko-litewskich nad zakonem krzyżackim. Od wielu lat członkowie Bractwa Rycerskiego Grodu Chojnów uczestniczą w największej w Europie inscenizacji bitwy średniowiecznej podczas obchodów Bitwy pod Grunwaldem.


09 lipiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Mordercze podjazdy i niebezpieczne zjazdy w serii wyścigów "Górale na Start"
Nasi młodzi kolarze nie przestają ciężko trenować. Sezon nadal trwa zatem forma musi być utrzymana na najwyższym poziomie. W miniony weekend zawodnicy UKK Oriens MTB wzięli udział w Pucharze Polski, który odbył się w Wałbrzychu. Ta impreza sportowa została zorganizowana przez KKW Jama Wałbrzych i była to jednocześnie druga i ostatnia seria wyścigów Górale na Start.
09 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„§Masz Prawo”. „Jak podzielić spadek? O dziale spadku słów kilka.”
Szanowni Państwo,

Dział spadku pomiędzy spadkobiercami zmarłego często stanowi zarzewie sporów, które dodatkowo potęgują ból oraz cierpienie związane z utratą bliskiej nam osoby – spadkodawcy. Dlatego też w niniejszym artykule przybliżę zagadnienie działu spadku, który nie musi zawsze prowadzić do konfliktów, których rozwiązanie będzie możliwe tylko w drodze „batalii” przed Sądem.
08 lipiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Śmiertelny wypadek na wysokości Jerzmanowic
Tuż przed godziną 15 doszło do śmiertelnego wypadku na drodze krajowej 94 łączącej Chojnów z Bolesławcem. Na wysokości Jerzmanowic nastąpiło zderzenie czołowe pojazdów marki Mercedes oraz Volkswagen. Kierująca VW Polo kobieta w wieku około 45 lat zginęła na miejscu.
08 lipiec 2014, firemax, Wszystkich komentarzy: 0
Nowoczesna motopompa dla chojnowskich strażaków
W sobotnie południe czwartego lipca w samym centrum Legnickiego rynku miały miejsce przełożone z powodu czerwcowego zagrożenia powodziowego powiatowe obchody z okazji Dnia Strażaka. Myślą przewodnią obchodów były awanse i wyróżnienia dla strażaków oraz dla osób, które na co dzień wspomagają działania strażaków jak i ochotników z powiatu, oraz oficjalne przekazanie nowego radiotelefonu dla OSP Krzywa zakupionego przez urząd gminy Chojnów oraz zakupioną przez KW PSP we Wrocławiu motopompę.
07 lipiec 2014, MK , Wszystkich komentarzy: 0
Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego za nami

Przed dwa dni mnóstwo wystawców i jeszcze więcej odwiedzających postawiło przybyć do Piotrowic, gdzie na terenie kompleksu pałacowo-parkowego odbyły się XXXIV Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego i XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Wystawa Maszyn Rolniczych. W tym roku patronat honorowy nad imprezą objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Dolnośląski oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

07 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Spokojny weekend na drogach

Ostatni weekend legnickiej drogówki upłynął pod hasłem poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach działań prowadzonych od piątku do niedzieli sprawdzano trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci.

07 lipiec 2014, M. Duda, Wszystkich komentarzy: 0
Wakacji w Chojnowie ciąg dalszy (foto)
„Spacerem po Chojnowie” rozpoczęliśmy drugi tydzień wakacji, który tym razem został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. W pierwszym dniu dzieci odbyły podróż w czasie, gdzie mogły poznać historie miasta, a także rozpoznać zabytki Chojnowa. W kolejnych dniach najmłodsi będą mieli okazję zwiedzić Muzeum Regionalne czy też obejrzeć spektakl pt. „Legenda o Kniaziu Popielu i Piaście Kołodzieju” .
06 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wakacje z MOKSiR (foto)

Za nami pierwszy tydzień wakacji. Dla najmłodszych mieszkańców miasta Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przygotował mnóstwo atrakcji. W ciągu pięciu dni dzieci i młodzież wzięły udział w dniu sportu, zbierały kamyki z których wykonywały kamienne stwory, przenieśli się do świata Aborygenów. Za kolejny tydzień przerwy od szkoły odpowiadać będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, do MOKSiR-u powrócimy 4 sierpnia.

05 lipiec 2014, MK , Wszystkich komentarzy: 2
Współpraca miast na fotografiach. Otwarcie wystawy w chojnowskiej bibliotece

W piątkowe popołudnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie nastąpiło otwarcie wystawy fotograficznej „Partnerstwo i współpraca miast 2013-2014: Chojnów – Egelsbach – Commentry – Gӧrlitz”. W Galerii Młodych spotkali się ojcowie sukcesu stowarzyszenia, którzy podzielili się z gośćmi wspomnieniami jakie zostały w ich pamięci z wizyt w Egelsbach, Commentry czy Gӧrlitz.

04 lipiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
"Myślę, że pomogłem drużynie uwierzyć w siebie" - Mirosław Dragan o Czarnych Rokitki

Po niesamowitej końcówce sezonu Czarni Rokitki utrzymali się w klasie okręgowej. Wszystko to za sprawą nowego szkoleniowca Mirosława Dragana, który tchnął nowego ducha w ekipę z naszej gminy. Czarni grali jak "zaczarowani" wygrywając spotkanie za spotkaniem. W jaki sposób do tego doszło wyjaśnia sam Mirosław Dragan w rozmowie, którą udało nam się z nim przeprowadzić. Zapraszamy do lektury.

04 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
UWAGA - upały na Dolnym Śląsku!

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu wydało ostrzeżenie swoim obszarem obejmujące całe województwo dolnośląskie dotyczące upałów. Od dziś, tj. 4 lipca, od godziny 14.00 do godziny 20.00 dnia 6 lipca br. przewiduje się wzrost temperatury maksymalnej powietrza do 28°C do 31°C. Kolejne dni przyniosą jeszcze większe upały – od poniedziałku do wtorku przewiduje się temperaturę sięgającą nawet 34°C.

04 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Chojnowianki zdobyły twierdzę w Kłodzku

W ostatni weekend czerwca kolarze z chojnowskiego klubu UKK „Oriens MTB” wybrali się do położonego 2 godziny drogi od naszego miasta Kłodzka. 27 czerwca na terenie Głównej Twierdzy Kłodzkiej odbyły się Zawody Kolarskie MTB o Puchar Burmistrza Miasta. Impreza sportowa, w której prawo startu mieli licencjonowani zawodnicy polskiego Związku Kolarskiego i kolarze amatorzy okazała się szczęśliwa dla młodych zawodniczek z Chojnowa.

04 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 3
XLII Sesja Rady Miejskiej miasta Chojnowa (video)

26 czerwca o godzinie 14.00 odbyła się XLII Sesja Rady Miejskiej miasta Chojnowa. Przez nieco ponad dwie godziny radni debatowali przede wszystkim nad oceną wykonania budżetu naszego miasta za ubiegły rok. W dalszej części zapis video całej sesji. Zapraszamy do obejrzenia.

04 lipiec 2014, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 3

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Chojnowie z siedzibą w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przy ul. Konarskiego 4 prowadzi nabór na pierwszy rok nauki w roku szkolnym 2014/2015. Dla zainteresowanych nowo uruchomiona specjalność policyjna lub pożarnicza. Zapraszamy do zapisów!

03 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Wakacyjna promocja na Basenie Miejskim w Chojnowie

Przed nami dwa miesiące odpoczynku od szkoły, smażenia się w słońcu, następnie chłodzenia w kojącej wodzie. Nie wyjeżdżając z miasta możemy skorzystać z oferty jaką proponuje nam Basen Miejski w Chojnowie. Z okazji rozpoczętych przed paroma dniami wakacji przez najbliższe miesiące obowiązywać będą promocyjne ceny biletów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

03 lipiec 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
PWSZ zaprasza na nowe kierunki studiów !

Do 29 lipca br. można zarejestrować się w systemie elektronicznej rekrutacji kandydatów na studia na rok akademicki 2014/2015 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

03 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bezpieczna droga"

Zakończenie roku szkolnego to nie tylko pożegnanie z nauką i szkolną ławą. Przekonali się o tym uczniowie punktu przedszkolnego z Goliszowa, na których w trakcie ostatniego dnia szkoły czekała inna niespodzianka. Poznali zwycięzcę konkursu plastycznego „Bezpieczna droga”. Przypomnijmy, że o zwycięzcy zabawy zdecydowali Czytelnicy Portalu CHOJNOW.PL, którzy przy pomocy sondy oddawali głosy na swoich faworytów.