Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

02 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
PRZYPOMINAMY już w poniedziałek Zbiórka krwi z chojnowskim Komisariatem Policji

Pompowana jest przez serce krążąc po skomplikowanej sieci naczyń krwionośnych i żył. Dostarcza komórkom tlenu i składników odżywczych. Działa również ochronnie – chroni organizm przed bakteriami i ciałami obcymi. O czym mowa? Oczywiście o krwi, przez wielu nazywanej życiodajnym płynem. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że oddając krew możemy uratować komuś życie. 14 lipca będziemy mieli okazję wziąć udział w akcji honorowego krwiodawstwa , która odbędzie się na terenie Komisariatu Policji w Chojnowie.

02 lipiec 2014, UG Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
XXXIV DODR. XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Maszyn Rolniczych

Co roku początek lata w Gminie Chojnów łączy się z dwudniowym świętem dolnośląskiego rolnictwa. Tysiące odwiedzających i ponad stu wystawców na dwóch tysiącach metrów kwadratowych prezentują ciekawe okazy zwierząt hodowlanych oraz nowości technologiczne maszyn rolniczych. Organizatorami imprezy są: Urząd Gminy Chojnów, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląska Izba Rolnicza a także hodowlane związki branżowe.

02 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Możemy człowieka ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta". Kolejny pies poszukuje domu.

Temat porzucania zwierząt wraca jak bumerang. Co rusz słyszmy o błąkających się, zadbanych i szukających swojego pana psach czy kotach, które opuściły swój ciepły dom, ewidentnie nie na własne życzenie. Szczególnie z początkiem wakacji warto zwrócić uwagę na ten problem. Raz, że właśnie w trakcie wolnego, wyjazdów z domu ukochany dotąd piesek czy kotek staje się problemem, dwa, pierwszego lipca obchodziliśmy Dzień Psa, święto mające na celu promowanie akcji mających pomóc psom bezdomnym i potrzebującym.

02 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pościg za pijanym kierowcą
We wtorek około godz. 13.45 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej Policji pełniący służbę w okolicach Chojnowa usiłowali zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki Opel, którego kierowca przekroczył znacznie dopuszczalną prędkość na odcinku drogi z ograniczeniem do 50 km/h.
02 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przedwakacyjne spotkanie z chojnowskimi policjantami

Rozpoczęły się wakacje, czas długich podróży, swawoli, kąpieli w wielkich ośrodkach wodnych, imprez masowych. Mundurowi z Komisariatu Policji w Chojnowie kontynuują spotkania z najmłodszymi dbając o ich bezpieczeństwo, zarówno w roku szkolnym jak i w trakcie przerw od szkoły. Ostatnie z nich odbyły się w Rzeszotarach i Siedliskach, gdzie policjanci z naszego miasta rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej oraz wychowankami przedszkola na temat bezpiecznych wakacji.

01 lipiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 12
"Nie podjąłbym się tego, jeśli nie wierzyłbym w tą drużynę" - rozmowa z Arkadiuszem Paluchem
Pierwszy i ostatni sezon w klasie okręgowej Klubu Sportowego Chojnowianka przeszedł do historii. W Chojnowie pojawiło się dwóch szkoleniowców, którzy przyczynili się do awansu do IV ligi. W ostatnich dniach przeprowadziliśmy rozmowę z obecnym trenerem naszego klubu - Arkadiuszem Paluchem, który poprowadził biało niebieskich w rundzie jesiennej. Serdecznie zapraszamy do lektury.
01 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Darmowe ogłoszenia do końca wakacji!

Wczoraj oficjalnie rozpoczęły się wakacje. Z tej okazji dla wszystkich Czytelników CHOJNOW.PL przygotowaliśmy niespodziankę. Do końca sierpnia, czyli ostatniego dnia wakacji, publikacja ogłoszeń na łamach portalu będzie darmowa! Zachęcamy do korzystania!

01 lipiec 2014, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
"Jedz zdrowo". Postaw na zdrowe śniadanie!

Postaw na ZDROWE ŚNIADANIE każdego dnia! Naukowcy dowiedli, że osoby, które spożywają codziennie zbilansowane śniadanie są mniej narażeni na otyłość i cieszą się lepszym samopoczuciem. Niejedzenie śniadań, zwłaszcza przez dzieci, dorastającą młodzież, może niekorzystnie wpływać na rozwój i stan zdrowia.

01 lipiec 2014, Karolina Ziomek, Wszystkich komentarzy: 0
"Tęczowa łąka" z Biblioteczną Akademią Malucha

W minioną środę odbyło się spotkanie pt. "Tęczowa łąka: dla najmłodszych mieszkańców Chojnowa w Bibliotece Miejskiej. Maluchy miały możliwość wzięcia udziału w wielu grach i zabawach.

01 lipiec 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Rey Juan Carlos University w Madrycie zaprasza na studia
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy podpisała umowę o wymianie studentów z hiszpańską uczelnią Rey Juan Carlos Univeristy w Madrycie. Jest to już druga uczelnia z Hiszpanii, w której w ramach programu Erasmus - „Uczenie się przez całe życie” (Lifelong Learning Programme) w latach 2014-2021 będą mogli kształcić się studenci i pracownicy z PWSZ im. Witelona w Legnicy.
30 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Zagubiony pies poszukuje właścicielaPo chojnowskim rynku błąka się wystraszony pies. Jest przeganiany przez przechodniów oraz właścicieli lokali. Zwierzę jest młode. Na szyi ma czerwono-szarą obrożę. Pies jest bardzo zagubiony. Jeśli komuś z Państwa zaginął ulubieniec - pomóżcie. Zwierzę szuka właściciela.
30 czerwiec 2014, LMKS "SFORA" Chojnów, Wszystkich komentarzy: 5
Ogromny nakład pracy wykonany przez zawodników i trenerów LMKS "SFORA"
Koniec czerwca to nie tylko rozpoczęcie wakacji i zbliżający się obóz letni, to ogromny nakład pracy wykonany przez zawodników i trenerów LMKS "SFORA" Chojnów.
30 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Płytka wyobraźnia to kalectwo.
Dziś dla wielu rozpoczęły się wakacje - przerwa od szkoły i pracy. Jeśli pogoda pozwoli będziemy korzystać z rożnych akwenów wodnych. Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku.
30 czerwiec 2014, PWSZ , Wszystkich komentarzy: 0
Bezpłatny kurs przygotowujący do egzaminu poprawkowego z matematyki
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza maturzystów na bezpłatny kurs przygotowujący do egzaminu poprawkowego z matematyki na poziomie podstawowym.
27 czerwiec 2014, Rodzice (FA Chojnów), Wszystkich komentarzy: 49
Orlik: Zdrowe i uśmiechnięte dzieci – Najważniejsze!!! Nie w Chojnowie.

W sobotę 31 maja 2014 r. w Chojnowie odbył się turniej piłki nożnej na boisku typu orlik z okazji Dnia Dziecka. Wielkie brawa, piękna inicjatywa. Dzieciom należy się zabawa, a sport i ruch na świeżym powietrzu to podstawa w rozwoju młodego człowieka. Ale do sedna - tylko "wybrańcom" pozwala się korzystać z orlika w Chojnowie…

27 czerwiec 2014, Gimnazjum nr 2 , Wszystkich komentarzy: 0
Absolwenci Gimnazjum nr 2 zaczynają wakacje
Tradycyjnie w ostatni czwartek roku szkolnego odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów gimnazjum. Tym razem, ze względu na remont domu kultury gościł nas Dom Schrama. Staramy się promować uczniów do jak największego wysiłku w nauce i temu min. służą Nagrody Dyrektora Szkoły. Jak co roku te cenne nagrody można było zdobyć za 5 najlepszych wyników w nauce.
27 czerwiec 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 13
Kajakiem po Skorze. Uniejowie – Zagrodno – Jadwisin

Skory nie można lekceważyć, gdyż jest to rzeka pełna niespodzianek. Mielizny, łachy, kotły eworsyjne, lita skała w dnie, kamienie, żwir, piasek, jazy, progi, opony, lodówki, butelki, puszki i … I tacy co chcą ją pokonać kajakiem.

27 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Przerwa w dostawie wody w nocy z piątku na sobotę.
Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chojnowie uprzejmie informuje, że w związku z modernizacją sieci wodociągowej polegającej na wymianie zasuw odcinających (przy ul. Boh. Getta Warszawskiego) i wykonaniem przyłącza wodociągowego do budynku MOKSiR przy ul. Małachowskiego 7 nastąpi przerwa w dostawie wody.
27 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kradzież z garażu przy ul. Legnickiej. Nagroda za oddanie lub odnalezienie sprzętu.
26 czerwca z garażu przy ul. Legnickiej (blisko wodospadu) skradziono sprzęt wędkarski m.in. wędki, kołowrotki firm Jaxon, Shimano, Mistrall, Mitchell, Daiwa, stojak wędkarski w zielonym pokrowcu firmy Konger, dwa elektroniczne czujniki brań w czarnych skórzanych pokrowcach oraz tuba na wędkę firmy Cormoran w kolorze czarnym z czerwonymi przeszyciami.
26 czerwiec 2014, ZOSP Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy na młodzieżowy obóz stażacki w Międzyzdrojach
Jeśli chcesz spędzić ciekawe wakacje, jest ku temu okazja. Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Odział Powiatowy w Legnicy serdecznie zaprasza na Młodzieżowy Obóz Stażacki, który odbędzie się w Międzyzdrojach. Organizatorzy przewidzieli wypoczynek dla dzieci i młodzieży w dwóch grupach wiekowych tj. 10-14 lat oraz 15-18 lat.