Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

04 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
UWAGA - upały na Dolnym Śląsku!

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu wydało ostrzeżenie swoim obszarem obejmujące całe województwo dolnośląskie dotyczące upałów. Od dziś, tj. 4 lipca, od godziny 14.00 do godziny 20.00 dnia 6 lipca br. przewiduje się wzrost temperatury maksymalnej powietrza do 28°C do 31°C. Kolejne dni przyniosą jeszcze większe upały – od poniedziałku do wtorku przewiduje się temperaturę sięgającą nawet 34°C.

04 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Chojnowianki zdobyły twierdzę w Kłodzku

W ostatni weekend czerwca kolarze z chojnowskiego klubu UKK „Oriens MTB” wybrali się do położonego 2 godziny drogi od naszego miasta Kłodzka. 27 czerwca na terenie Głównej Twierdzy Kłodzkiej odbyły się Zawody Kolarskie MTB o Puchar Burmistrza Miasta. Impreza sportowa, w której prawo startu mieli licencjonowani zawodnicy polskiego Związku Kolarskiego i kolarze amatorzy okazała się szczęśliwa dla młodych zawodniczek z Chojnowa.

04 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 3
XLII Sesja Rady Miejskiej miasta Chojnowa (video)

26 czerwca o godzinie 14.00 odbyła się XLII Sesja Rady Miejskiej miasta Chojnowa. Przez nieco ponad dwie godziny radni debatowali przede wszystkim nad oceną wykonania budżetu naszego miasta za ubiegły rok. W dalszej części zapis video całej sesji. Zapraszamy do obejrzenia.

04 lipiec 2014, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 3

Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Chojnowie z siedzibą w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przy ul. Konarskiego 4 prowadzi nabór na pierwszy rok nauki w roku szkolnym 2014/2015. Dla zainteresowanych nowo uruchomiona specjalność policyjna lub pożarnicza. Zapraszamy do zapisów!

03 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Wakacyjna promocja na Basenie Miejskim w Chojnowie

Przed nami dwa miesiące odpoczynku od szkoły, smażenia się w słońcu, następnie chłodzenia w kojącej wodzie. Nie wyjeżdżając z miasta możemy skorzystać z oferty jaką proponuje nam Basen Miejski w Chojnowie. Z okazji rozpoczętych przed paroma dniami wakacji przez najbliższe miesiące obowiązywać będą promocyjne ceny biletów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

03 lipiec 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
PWSZ zaprasza na nowe kierunki studiów !

Do 29 lipca br. można zarejestrować się w systemie elektronicznej rekrutacji kandydatów na studia na rok akademicki 2014/2015 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

03 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bezpieczna droga"

Zakończenie roku szkolnego to nie tylko pożegnanie z nauką i szkolną ławą. Przekonali się o tym uczniowie punktu przedszkolnego z Goliszowa, na których w trakcie ostatniego dnia szkoły czekała inna niespodzianka. Poznali zwycięzcę konkursu plastycznego „Bezpieczna droga”. Przypomnijmy, że o zwycięzcy zabawy zdecydowali Czytelnicy Portalu CHOJNOW.PL, którzy przy pomocy sondy oddawali głosy na swoich faworytów.

02 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
PRZYPOMINAMY już w poniedziałek Zbiórka krwi z chojnowskim Komisariatem Policji

Pompowana jest przez serce krążąc po skomplikowanej sieci naczyń krwionośnych i żył. Dostarcza komórkom tlenu i składników odżywczych. Działa również ochronnie – chroni organizm przed bakteriami i ciałami obcymi. O czym mowa? Oczywiście o krwi, przez wielu nazywanej życiodajnym płynem. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że oddając krew możemy uratować komuś życie. 14 lipca będziemy mieli okazję wziąć udział w akcji honorowego krwiodawstwa , która odbędzie się na terenie Komisariatu Policji w Chojnowie.

02 lipiec 2014, UG Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
XXXIV DODR. XIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Maszyn Rolniczych

Co roku początek lata w Gminie Chojnów łączy się z dwudniowym świętem dolnośląskiego rolnictwa. Tysiące odwiedzających i ponad stu wystawców na dwóch tysiącach metrów kwadratowych prezentują ciekawe okazy zwierząt hodowlanych oraz nowości technologiczne maszyn rolniczych. Organizatorami imprezy są: Urząd Gminy Chojnów, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląska Izba Rolnicza a także hodowlane związki branżowe.

02 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Możemy człowieka ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta". Kolejny pies poszukuje domu.

Temat porzucania zwierząt wraca jak bumerang. Co rusz słyszmy o błąkających się, zadbanych i szukających swojego pana psach czy kotach, które opuściły swój ciepły dom, ewidentnie nie na własne życzenie. Szczególnie z początkiem wakacji warto zwrócić uwagę na ten problem. Raz, że właśnie w trakcie wolnego, wyjazdów z domu ukochany dotąd piesek czy kotek staje się problemem, dwa, pierwszego lipca obchodziliśmy Dzień Psa, święto mające na celu promowanie akcji mających pomóc psom bezdomnym i potrzebującym.

02 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pościg za pijanym kierowcą
We wtorek około godz. 13.45 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego legnickiej Policji pełniący służbę w okolicach Chojnowa usiłowali zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki Opel, którego kierowca przekroczył znacznie dopuszczalną prędkość na odcinku drogi z ograniczeniem do 50 km/h.
02 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przedwakacyjne spotkanie z chojnowskimi policjantami

Rozpoczęły się wakacje, czas długich podróży, swawoli, kąpieli w wielkich ośrodkach wodnych, imprez masowych. Mundurowi z Komisariatu Policji w Chojnowie kontynuują spotkania z najmłodszymi dbając o ich bezpieczeństwo, zarówno w roku szkolnym jak i w trakcie przerw od szkoły. Ostatnie z nich odbyły się w Rzeszotarach i Siedliskach, gdzie policjanci z naszego miasta rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej oraz wychowankami przedszkola na temat bezpiecznych wakacji.

01 lipiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 12
"Nie podjąłbym się tego, jeśli nie wierzyłbym w tą drużynę" - rozmowa z Arkadiuszem Paluchem
Pierwszy i ostatni sezon w klasie okręgowej Klubu Sportowego Chojnowianka przeszedł do historii. W Chojnowie pojawiło się dwóch szkoleniowców, którzy przyczynili się do awansu do IV ligi. W ostatnich dniach przeprowadziliśmy rozmowę z obecnym trenerem naszego klubu - Arkadiuszem Paluchem, który poprowadził biało niebieskich w rundzie jesiennej. Serdecznie zapraszamy do lektury.
01 lipiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Darmowe ogłoszenia do końca wakacji!

Wczoraj oficjalnie rozpoczęły się wakacje. Z tej okazji dla wszystkich Czytelników CHOJNOW.PL przygotowaliśmy niespodziankę. Do końca sierpnia, czyli ostatniego dnia wakacji, publikacja ogłoszeń na łamach portalu będzie darmowa! Zachęcamy do korzystania!

01 lipiec 2014, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
"Jedz zdrowo". Postaw na zdrowe śniadanie!

Postaw na ZDROWE ŚNIADANIE każdego dnia! Naukowcy dowiedli, że osoby, które spożywają codziennie zbilansowane śniadanie są mniej narażeni na otyłość i cieszą się lepszym samopoczuciem. Niejedzenie śniadań, zwłaszcza przez dzieci, dorastającą młodzież, może niekorzystnie wpływać na rozwój i stan zdrowia.

01 lipiec 2014, Karolina Ziomek, Wszystkich komentarzy: 0
"Tęczowa łąka" z Biblioteczną Akademią Malucha

W minioną środę odbyło się spotkanie pt. "Tęczowa łąka: dla najmłodszych mieszkańców Chojnowa w Bibliotece Miejskiej. Maluchy miały możliwość wzięcia udziału w wielu grach i zabawach.

01 lipiec 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Rey Juan Carlos University w Madrycie zaprasza na studia
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy podpisała umowę o wymianie studentów z hiszpańską uczelnią Rey Juan Carlos Univeristy w Madrycie. Jest to już druga uczelnia z Hiszpanii, w której w ramach programu Erasmus - „Uczenie się przez całe życie” (Lifelong Learning Programme) w latach 2014-2021 będą mogli kształcić się studenci i pracownicy z PWSZ im. Witelona w Legnicy.
30 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Zagubiony pies poszukuje właścicielaPo chojnowskim rynku błąka się wystraszony pies. Jest przeganiany przez przechodniów oraz właścicieli lokali. Zwierzę jest młode. Na szyi ma czerwono-szarą obrożę. Pies jest bardzo zagubiony. Jeśli komuś z Państwa zaginął ulubieniec - pomóżcie. Zwierzę szuka właściciela.
30 czerwiec 2014, LMKS "SFORA" Chojnów, Wszystkich komentarzy: 5
Ogromny nakład pracy wykonany przez zawodników i trenerów LMKS "SFORA"
Koniec czerwca to nie tylko rozpoczęcie wakacji i zbliżający się obóz letni, to ogromny nakład pracy wykonany przez zawodników i trenerów LMKS "SFORA" Chojnów.
30 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Płytka wyobraźnia to kalectwo.
Dziś dla wielu rozpoczęły się wakacje - przerwa od szkoły i pracy. Jeśli pogoda pozwoli będziemy korzystać z rożnych akwenów wodnych. Wszystkim życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku.