Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

01 luty 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Udany występ skrzatów w chojnowskim Turnieju Ligi Halowej
Trybuny wypełnione po brzegi, grad goli i wiele pozytywnych emocji. Tak po krótce można podsumować turniej piłki nożnej zorganizowany przez KS Chojnowianka. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10:00 w Hali Sportowej przy SP4. Turniej Ligi Halowej Skrzatów wzbudził wiele radości wśród zgromadzony dziś kibiców.
01 luty 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Walentynkowe zajęcia plastyczne z MOKSiR

W świecie pełnym gotowych podarków, przeróżnych giftów każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak jak trafić w gusta kogoś, kto pragnie czegoś unikatowego? Jak na Walentynki podarować swojemu ukochanemu/ukochanej coś, czego nikt inny nie dostanie? Oczywiście stworzyć coś własnoręcznie według swojego pomysłu. Taką okazję mieli chojnowianie ostatniego dnia stycznia w trakcie zajęć plastycznych w Domu Schrama.

31 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„A w górach...” na papierze! Czekamy na książkę Pana Jurka.

Cykl „A w górach...” prowadzony na naszym portalu przez Jerzego Kucharskiego prawdopodobnie trafi do druku. Opowieści prosto z Karkonoszy zostaną udostępnione wszystkim tym, którzy ubóstwiają papier i tradycyjną formę, książkową. Przypomnijmy, że będzie to kolejne po „Wędrówkach z Panem Jurkiem” - przewodniku po Szklarskiej Porębie i okolicy – wydawnictwo autorstwa Jerzego Kucharskiego.

31 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 11
"Jeżeli chcemy coś osiągnąć musimy ciężko pracować" - video wywiad z trenerem Chojnowianki

Klub Sportowy Chojnowianka w ostatnich tygodniach rozpoczął przygotowania do nadchodzącej rundy wiosennej. Jest nad czym pracować, gdyż nasi piłkarze zajmują pierwszą lokatę w tabeli. Mamy nadzieję, że latem będziemy w Chojnowie świętować awans do IV ligi. W związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym naszego klubu postanowiliśmy porozmawiać z trenerem Rafałem Kryszczukiem. Serdecznie zapraszamy do zapisu video z rozmowy.

30 styczeń 2014, rodzice, Wszystkich komentarzy: 0
Prośba o pomoc – przekaż 1% podatku dla Daniela
Nasz syn Daniel ma 16 lat i uczęszcza do Gimnazjum nr 2 w Chojnowie. Choruje od urodzenia. Oprócz problemów intelektualnych i ruchowych, największym problemem Danielka jest to, że nie mówi. Od lat wraz z lekarzami szukamy różnych sposobów żeby mu pomóc. Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Prosimy wszystkich ludzi dobrego serca o wsparcie i pomoc.
30 styczeń 2014, SP3 Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Pamiętamy o naszych Babciach i Dziadkach

W tym roku szkolnym klasy młodsze Szkoły Podstawowej nr 3 bardzo uroczyście obchodziły Dzień Babci i Dziadka. Klasy Ib, IIa, IIb oraz IIIa dla swoich seniorów przygotowały ciekawe programy artystyczne. Uczniowie popisywali się piękną recytacją, radosnym śpiewem, grą na instrumentach, pokazami akrobatycznymi. Wszyscy aktorzy tych przedstawień zebrali zasłużone brawa.

30 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
„W karnawale czas na bale” czyli Biblioteczna Akademia Malucha.

Biblioteczna Akademia Malucha zagościła po raz pierwszy w tym roku w Chojnowie. Karnawał w pełni, nie mogło zatem zabraknąć zabawy dla najmłodszych. Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowali moc atrakcji dla dzieci.

30 styczeń 2014, Pogotowie Ratunkowe, Wszystkich komentarzy: 0
Podziękowanie od pracowników Pogotowia Ratunkowego dla przedszkolaków

Pracownicy Pogotowia Ratunkowego w Chojnowie składają serdeczne podziękowania dzieciom z grupy PAJACYKI I i II oraz ŻABKI I i II oraz opiekunom: paniom ULI CZAPLIJ, RENACIE FRYMUS oraz HALINIE SALACHNIE z Przedszkola Miejskiego nr 3, a także klasom ZERO w Chojnowie za przekazanie pluszowych maskotek. Zabawki będą stanowiły wsparcie dla małych pacjentów, do których przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.

30 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zebrania wiejskie w Gminie Chojnów – harmonogram na 2014 rok

Poznaliśmy harmonogram zebrań wiejskich w naszej gminie na miesiące luty i marzec 2014 r. Spotkania te skierowane są do wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać o sprawach ważnych dla wsi. Będzie to również doskonała okazja by podsumować rok ubiegły i zaplanować działania na rozpoczęty kilkadziesiąt dni temu nowy rok. W dalszej części szczegółowy harmonogram zebrań wiejskich.

29 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 7
Zebranie członków KS Chojnowianka relacja video - zapraszamy!

W dniu wczorajszym odbyło się zebranie sprawozdawcze Klubu Sportowego Chojnowianka. Całość odbyła się w Domu Schrama i rozpoczęła o godzinie 18:00. Podczas tegorocznego spotkania członkowie klubu omówili istotnie kwestie związane z przyszłością drużyn młodzieżowych oraz seniorów. Serdecznie zapraszamy do relacji video z tego wydarzenia:

29 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zrób to sam - prezenty na Dzień Zakochanych. Zajęcia plastyczne w MOKSiR

Jak zdobyć serce dziewczyny ze snów i chłopaka, który zawrócił nam w głowie? Co wręczyć swojej miłości by ustrzec się sztampy? Najlepiej wykonać coś własnoręcznie. Będzie ku temu okazja w najbliższy piątek w trakcie kolejnych zajęć plastycznych, na które zaprasza MOKSiR. Tym razem tematem przewodnim będą zbliżające się Walentynki.

28 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wybierzmy najpopularniejszych sportowców naszego miasta i gminy!

Ruszyła szósta edycja Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera 2013 organizowana przez portal LCA.PL i Gazeta Legnicka. Poza sportowcami z pobliskiej Legnicy – podobnie jak w poprzednich latach – będziemy mogli wybrać sportowca 2013 roku w gminie i mieście Chojnów. Zachęcamy do oddawania głosów na swoich ulubieńców!

28 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Doskonały występ żaków w halowych turniejach piłki nożnej
W ostatnim czasie grupa żaków KS Chojnowianka wzięła udział w dwóch turniejach piłki nożnej. Pierwszy z nich odbył się 19.01.2014 w Legnickim Polu i został zorganizowany przez Klub Sportowy Miedź Legnica. Młodzi Chojnowianie dzielnie walczyli w każdym spotkaniu osiągając następujące wyniki:
27 styczeń 2014, podkom. Tomasz Jagielski, Wszystkich komentarzy: 2
Kara aresztu dla sprawcy "drobnych" kradzieży

W dniu 13 grudnia 2013 roku Komendant Komisariatu Policji w Chojnowie, jako oskarżyciel publiczny, skierował do Sądu Rejonowego, Wydział II Karny w Złotoryi, wniosek o ukaranie 42. letniego mieszkańca jednej spod chojnowskiej miejscowości, podejrzanego o dokonanie kradzieży wyrobów alkoholowych o łącznej wartości 11 złotych i 60 groszy na szkodę właściciela sklepu spożywczego znajdującego się w Chojnowie, to jest o wykroczenie określone w art. 119 § 1 Kodeksu wykroczeń.

27 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Już w niedzielę I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Chojnowie
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Zawody rozpoczną się o godzinie 9:00 w hali Powiatowego Zespołu Szkół przy ul. Matejki. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych fanów futbolu na to wydarzenie sportowe.
27 styczeń 2014, Sławomir Tęcza UG Chojnów, Wszystkich komentarzy: 1
Pieski szukają nowego pana (Aktualizacja, 03.02.2014)

Poszukujemy nowego właściciela dla pieska rasy najprawdopodobniej amstaf, sierść krótka miedziawo-ciemna. Pies jest łagodny i młody, niestety błąka się już od dłuższego czasu, ponieważ jest mocno wychudzony i nieco pokiereszowany.

27 styczeń 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Wszystkich komentarzy: 1
Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika:  XII edycja Ogólnopolskiego Konkurs Języka Niemieckiego

W listopadzie 2013 r. chętni uczniowie naszego Gimnazjum przystąpili do szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Była to już XII edycja tegoż przedsięwzięcia. Mimo tego, iż przystąpiliśmy do niego pierwszy raz, to do regionalnego etapu we Wrocławiu zakwalifikowały się dwie uczennice: Justyna Samaszko z klasy 2e i Julia Silldorff z klasy 3a. Opiekunkami merytorycznymi dziewczynek są nauczycielki języka niemieckiego – Panie Justyna Kuszek i Gabriela Seweryniak.

27 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejny dobry występ orlików w halowym turnieju piłki nożnej
Orliki zaliczyły udany występ w turnieju piłki nożnej zorganizowanym tym razem przez Konfeks Legnica. Już w pierwszym spotkaniu nasi młodzi piłkarze zremisowali z gospodarzem turnieju 1:1 po bramce Kołasa. W kolejnym meczu biało niebiescy zmierzyli się z Iskrą Kochlice – rozgrywka tak zakończyła się również podziałem punktów.
27 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zajęcia komputerowe dla Kobiet 50+

Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie życie bez umiejętności korzystania z komputera. Towarzyszy on nam w każdej chwili – z niego wysyłamy pocztę elektroniczną, korzystając z Internetu sięgamy po najświeższe informacje, kontaktujemy się ze znajomymi, na nim oglądamy filmy i słuchamy muzyki, tworzymy dokumenty. Dla wszystkich kobiet powyżej 50 roku życia, które chciałyby poznać świat komputerów lub poprawić swoje umiejętności w tej dziedzinie przygotowano program "Centra ECDL dla Kobiet 50 + na Dolnym Śląsku". Są to bezpłatne zajęcia komputerowe dla kobiet pomiędzy 50 a 64 rokiem życia. Również chojnowski MOKSiR włączył się do tego projektu i zaprasza do zapisów wszystkie Panie, które chciałyby wziąć udział w zajęciach.

27 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnów po wiedeńsku. Koncert Noworoczny Orkiestry Dętej Piotra Koziara (video)

Niczym w Nowy Rok Filharmonicy Wiedeńscy, tak Orkiestra Dęta Piotra Koziara w Chojnowie zagrała dla tłumnie przybyłej publiczności w trakcie Koncertu Noworocznego, który odbył się w niedzielne popołudnie w Domu Schrama. Było mnóstwo braw na stojąco, pięknej muzyki i wzruszeń. Tak chcemy witać każdy kolejny nowy rok!