Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

10 listopad 2013, admin,
Zmarł ks. Krzysztof Bojko - proboszcz parafii w Białej  (Aktualizacja 14.11.2013)

W nocy z soboty na niedzielę po walce z ciężką chorobą zmarł ks. Krzysztof Bojko, dotychczasowy proboszcz parafii w Białej, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego, rejonowy duszpasterz Nauczycieli, diecezjalny duszpasterz Sybiraków i Dawnych Mieszkańców Ziem Wschodnich. Miał 50 lat.

09 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 10
Chojnowianka wygrywa mecz na szczycie! (aktualizacja - VIDEO)
Dziś punktualnie o godzinie 13 rozpoczął się długo wyczekiwany hit rundy jesiennej. Aktualny lider, KS Chojnowianka na własnym boisku podejmowała drugi w tabeli Zamet Przemków. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla naszej drużyny, mimo, że biało-niebiescy od 30 minuty musieli grać w dziesiątkę.
09 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Bomba w Szitalu Wojewódzkim w Legnicy. (Aktualizacja, 10.11.2013)
Dziś około godziny 11 personel Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy otrzymał informacją, że pod szpital została podłożona bomba. W chwili obecnej trwa zabezpieczenie terenu przez policję. Zostały też wstrzymane odwiedziny. Pacjentów których stan zdrowia pozwala na opuszczenie szpitala prosi się o przerwanie hospitalizacji.
08 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Prośby zostały wysłuchane. Zniesiono zakaz zatrzymywania się na ul. Kościuszki!

Pamiętacie Państwo apel do władz miasta napisany przez właścicieli zakładów mieszczących się przy ul. Kościuszki? Dziś widzimy pierwsze efekty! Zniknął problematyczny znak „zakaz zatrzymywania się”!

08 listopad 2013, Paweł Franczak, Wszystkich komentarzy: 47
Czy to prawdziwa drużyna juniorów młodszych Chojnowianki?

Witam w imieniu Klubu Piłkarskiego GROM GROMADZYŃ - WIELOWIEŚ. W sobotę 19 października nasz zespół rozgrywał mecz ligowy z Chojnowianką Chojnów. Spotkanie to odbyło się w grupie junior młodszy, w której mogą występować zawodnicy urodzeni w roku 1997 i młodsi. Ku mojemu zdziwieniu w barwach Chojnowianki dostrzegłem wizualnie dwóch o wiele starszych zawodników.

08 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Liczymy na złoto - chojnowianin Kamil Mroczkowski na Mistrzostwach Europy w boksie! (video)

Dziś z samego rana Kamil Mroczkowski, chojnowianin, członek Młodzieżowej Kadry Narodowej Męskiej do 23 lat wraz z kadrą trenerską i pozostałymi siedmioma młodymi bokserami wyleciał do rosyjskiej Anapy by reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Europy. Niebawem dowiemy się czy Kamilowi uda się przywieźć złoto, na które wszyscy liczymy.

08 listopad 2013, Kuba, Wszystkich komentarzy: 2
Ligowy szlagier w Chojnowie. Chojnowianka podejmie Zamet!

W najbliższą sobotę 9 listopada na Stadionie Miejskim w Chojnowie odbędzie się mecz, na który czekają wszyscy. Aktualny lider, Chojnowianka podejmie drugi w tabeli Zamet Przemków. Ewentualne zwycięstwo przybliży biało-niebieskich do zdobycia pierwszego miejsca w jesiennych rozgrywkach. Początek szlagieru o godzinie 13!

08 listopad 2013, Gimnazjum nr 1 , Wszystkich komentarzy: 0
Obóz naukowy w Szklarskiej Porębie

W minionym tygodniu połowa Gimnazjum nr 1 w Chojnowie gościła w Szklarskiej Porębie. W dniach 28-31 października 2013 roku odbywał się tam obóz naukowy. Przez cztery dni uczniowie naszego gimnazjum nabywali umiejętności z zakresu edukacji regionalnej, języka angielskiego, przedmiotów przyrodniczych i śpiewu. Umiejętności te wykorzystali podczas wieczornicy, biegu patrolowego oraz ekspedycji górskiej. Były też rozgrywki sportowe i dyskoteki.

07 listopad 2013, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 3
Ale sztuka! Chojnów jakiego nie znamy. Odsłona nr 5

Witam! W dzisiejszym artykule omówimy sobie dekorację rzeźbiarską Zamku Piastów Brzesko-Legnickich (obecnego Muzeum Regionalnego) oraz kaplice cmentarne nawiązujące do architektury starożytnej Grecji. Pojawią się waśnie rodzinne, odniesienia do Zamku Królewskiego na Wawelu oraz dwa interesujące miasta greckie – Olimpia i Delfy. Zapraszam do świata sztuki!

07 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tydzień Patriotyzmu w PZS - zapraszamy chojnowian do uczestnictwa!

Już po raz trzeci Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie zaprasza wszystkich chojnowian do uczestnictwa w Tygodniu Patriotyzmu. Przez pięć dni uczniowie szkoły wraz z nauczycielami świętować będą ten szczególny dla naszego kraju czas - upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego.

07 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Maszkarony im nie straszne. Rozdajemy wejściówki do Kina Helios!

W ostatnim konkursie mieli Państwo odgadnąć z jakiego budynku pochodzi prezentowany na zdjęciu maszkaron. Zadanie nie było łatwe. Na szczęście znalazło się kilku śmiałków, którzy sobie z nim poradzili. Można powiedzieć, że maszkarony im nie straszne. Dostrzegają je, doceniają, potrafią zlokalizować na mapie naszego miasta.

07 listopad 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 3
AKADEMIA ŚMIECIOWA. Wykład XI: Co z farbami?

Zużyć. To prawda. Im więcej zużyjemy farby, tym mamy mniejszy problem. Niemniej jednak producenci farb zapominają, że na opakowaniu powinna znaleźć się stosowna informacja o dalszym postępowaniu z opakowaniem. To nie ważne, że nie lubimy czytać i znamy się na wszystkim. Są wśród nas dociekliwi. Czasami nawet gdybyśmy chcieli, to jest problem. Małe, czarne litery na ciemnofioletowym tle. Też ktoś pomyślał. Producent zadbał o nasze oczy.

06 listopad 2013, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Witelon Jam Session

Od kilku lat w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy można słuchać koncertów w ramach „Witelon Music Night”. Impreza odbywa się cyklicznie raz w miesiącu.

06 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Obchody Święta Niepodległości w Chojnowie

Poznaliśmy program obchodów Święta Niepodległości w Chojnowie. 11 listopada, podobnie jak rok temu, działania podzielone zostały na 3 części. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

06 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
eTwinning w chojnowskiej „Czwórce”

Program eTwinning to sposób na współpracę szkół europejskich oparty na komunikacji z wykorzystaniem nowych technologii. W jego ramach uczniowie i nauczyciele wykorzystują globalną sieć do współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Chojnowska Szkoła Podstawowa nr 4 z początkiem października zaczęła realizować projekt „Xmas cards and traditions" w ramach programu współpracy szkół eTwinning.

05 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zbadaj się pod kątem osteoporozy

Na osteoporozę cierpi na świecie około 200 mln ludzi. Jest to choroba, która niszczy kości prowadząc do złamań, kalectwa, a nawet śmierci. Dwa tygodnie temu obchodziliśmy Światowy Dzień Osteoporozy, rozpoczynający kampanię poświęconą podnoszeniu świadomości na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia osteoporozy oraz chorób metabolicznych kości. Już za tydzień przy legnickim szpitalu stanie osteobus, w którym każdy będzie mógł się zbadać pod kątem wykrycia tej groźnej choroby.

05 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wernisaż wystawy "Szkice: dwie perspektywy"

Wszystkich miłośników sztuki plastycznej zapraszamy w piątek na wernisaż wystawy „Szkice: dwie perspektywy”. Goście Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie zobaczą prace Magdy i Marty Kociuba. Galeria Młodych zaprasza!

05 listopad 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 15
Dobra postawa juniorów w spotkaniu z Konfeksem Legnica
3 listopada kolejne spotkanie rozegrała ekipa chojnowskich juniorów. Tym razem chojnowianie wybrali się do pobliskiej Legnicy by rywalizować z Konfeksem. Ku zdziwieniu gospodarzy biało niebiescy już od pierwszego gwizdka wzięli się porządnie do gry i wypracowali sobie sporą przewagę na boisku.
05 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
KS JERZMANKA - UKS Żak Gierałtowiec - zapraszamy na mecz tenisa stołowego!

V liga tenisa stołowego w pełni. Reprezentujący nasz region zespół KS Jerzmanka prosi o doping i zaprasza na zbliżający się mecz z drużyną z Gierałtowca.

04 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Twórca znanej grupy terrorystycznej jest chojnowianinem
W najnowszym numerze miesięcznika Odra ukazał się reportaż Miłosza Kołodzieja, poświęcony Horstowi Mahlerowi. Mahler, który urodził się i pierwsze dziewięć lat swojego życia spędził w Chojnowie był min. założycielem terrorystycznej organizacji Frakcja Czerwonej Armii (RAF), która do historii przeszła jako grupa Baader-Meinhof.