Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

04 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Darmowa zbiórka opon w gminie Chojnów

Z dzisiejszym dniem w Gminie Chojnów rozpoczęła się darmowa zbiórka opon. Każdy kto ma niepotrzebne opony od aut osobowych, ciężarowych, dostawczych, pojazdów rolniczych i rowerów będzie mógł złożyć je w specjalnie przygotowanych do tego miejscach. Akcja potrwa do 15 listopada.

04 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Akcja "Znicz 2013" - na drogach bezpieczniej niż w roku ubiegłym

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu podsumowała tegoroczną akcję „Znicz”. Z udostępnionych danych wynika, że odnotowano mniej wypadków niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Nie udało się jednak uniknąć wypadków, również śmiertelnych. W trakcie czterodniowych działań zatrzymano 102 nietrzeźwych kierowców.

04 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 12
Nowy parking dla mieszkańców ulicy Sikorskiego w Chojnowie

Z końcem października poznaliśmy zwycięzcę przetargu na budowę zespołu zatok parkingowych przy ul. Sikorskiego w Chojnowie. Mieszkańcy osiedla od początku przyszłego roku cieszyć się będą z nowych miejsc parkingowych, które zdecydowanie ułatwią funkcjonowanie.

02 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Wygrana w Kunicach. Chojnowianka objęła fotel lidera!

W dniu dzisiejszym o godz. 14.00 KS Chojnowianka rywalizowała w meczu wyjazdowym z Mewą Kunice. Mecz z pozoru wydawałby się łatwy, taki jednak nie był. Biało niebiescy mieli ciężką przeprawę z tamtejszą "Mewą".

02 listopad 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianie z pasją - Monika Chmielewska
„Chojnowianie z pasją” to cykl prezentacji mieszkańców naszego miasta i gminy szczególnie uzdolnionych, mających swoje pasje, poświęcających im całe swoje życie. Wyróżniają się na tle innych swoimi działaniami, poprzez różne formy aktywności niejako „odstają”. Po kilkumiesięcznej przerwie wracamy. Najlepsze powroty gwarantuje mocne uderzenie i właśnie takim jest prezentacja dzieł Moniki Chmielewskiej. Zapraszamy!
01 listopad 2013, Kuba, Wszystkich komentarzy: 1
 Rozpędzona Chojnowianka jedzie do Kunic

Już jutro w ramach 13 kolejki ligi okręgowej Chojnowiance przyjdzie się mierzyć w Kunicach z miejscową Mewą. Nasi piłkarze w ostatnich 5 meczach zgromadzili 13 punktów i mają poważny apetyt aby objąć prowadzenie w ligowej tabeli.

31 październik 2013, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 0
Ale sztuka! Chojnów jakiego nie znamy. Odsłona nr 4. KONKURS!

Przed Państwem czwarta odsłona sztuki chojnowskiej. Dzisiaj zaprezentuję kamienicę nr 9 przy ul. Reja oraz kamienicę nr 14 przy ul. Wojska Polskiego. Dekoracji stiukowych i płaskorzeźb ciąg dalszy.

31 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Stoi i sapie, dyszy i dmucha... Biblioteczna Akademia Malucha!

Któż nie marzył, by zgodnie ze słowami piosenki „wsiąść do pociągu byle jakiego”. Okazję by skorzystać z tej opcji w ostatnią środę października miały chojnowskie dzieci biorące udział w zajęciach w bibliotece.

31 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
III Turniej Szachowy w PZS o Puchar Polskiej Miedzi

16 listopada 2013 roku od godz. 9.45 odbędzie się III Turniej Szachowy w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie o Puchar Polskiej Miedzi. Będzie to jednodniowy turniej szachów szybkich, kategorii OPEN, grany systemem szwajcarskim – 9 rund, 15 min na zawodnika. Łączna pula nagród wynosi 5000 zł.

31 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
O krok od rodzinnej tragedii – groził matce nożem

Wczoraj, tj. 30.10.2013 r. w godzinach wieczornych w jednym z chojnowskich mieszkań 29-latek groził własnej matce śmiercią. Wezwani na miejsce policjanci zastali mężczyznę trzymającego w ręku sztylet. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

30 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 1
XLI sesja Rady Gminy Chojnów (video)

23 października 2013 r. o godz. 10.00 w pokoju nr 6 Urzędu Gminy Chojnów przy ul. Fabrycznej odbyła się XLI sesja Rady Gminy Chojnów. W dalszej części wpisu porządek obrad i video z sesji.

30 październik 2013, artykuł sponsorowany,
Zakład Usług Pogrzebowych „Gloria”

Śmierć jest nieodłącznym elementem życia. Patrzymy na chorobę i śmierć bliskich, z czasem godzimy się z koniecznością własnego odejścia. Wszelka strata niesie ze sobą smutek, poczucie pustki i tęsknotę. Opisane momenty nie należą do łatwych. Co jest wtedy dla nas ważne? Przede wszystkim wsparcie rodziny i przyjaciół. Czy coś jeszcze? Profesjonalna pomoc w organizacji ostatniego pożegnania. Zakład Usług Pogrzebowych „Gloria” w Chojnowie zapewnia godny pochówek osoby zmarłej oraz pomoc rodzinie w trudnym okresie pożegnania.

30 październik 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 6
A w górach... Część 4

Dałem ciała. Dobrze, że rozpocząłem sezon grzewczy i mam popiołu pod dostatkiem. Przepraszam. Trudno mi rozpoznać sylwetkę osoby na końcu grupy. To kobieta. Czapka mnie zmyliła. Pani nie nosi czapki? Pcham się na torfowisko choć jestem w kotle. Poza tym diabllo to widzę, bo Diabllo insynuuje jakiś literacki flirt. Flirt?

30 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Na drogach rusza akcja "Znicz" (aktualizacja)

Z ostatnim dniem października ruszy policyjna akcja „Znicz”. Przez 4 dni policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole na drogach aby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających groby bliskich.

29 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Księga kondolencyjna po śmierci Mazowieckiego w Urzędzie Miejskim w Chojnowie

28 października 2013 w Warszawie zmarł ostatni premier PRL i pierwszy premier III Rzeczypospolitej Tadeusz Mazowiecki. W związku z tym w pokoju nr 7 w Urzędzie Miejskim w Chojnowie wystawiono księgę kondolencyjną.

29 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wraca "Akademia Śmieciowa"!

„Akademia Śmieciowa” prowadzona przez Jerzego Kucharskiego cieszyła się sporą popularnością. Poruszane w jej ramach tematy okazały się niezwykle pomocne mieszkańcom miasta i gminy Chojnów. Mamy dla Państwa dobrą wiadomość – akademia wraca na łamy Portalu!

29 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 7
Kamil Mroczkowski jedzie na Mistrzostwa Europy w boksie! (video)

W dniu wczorajszym, tj. 28 października 2013 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Legnicy odbyła się konferencja prasowa klubu bokserskiego Champion Chojnów Powiat Legnicki. Spotkanie członków klubu z mediami zorganizowano z powodu niemałego wydarzenia – reprezentant Chojnowa Kamil Mroczkowski został powołany do kadry Polski na Mistrzostwa Europy w boksie.

29 październik 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Młodziki zdeklasowali Zagłębie Lubin! Trampkarze ulegli pomarańczowo czarnym
W miniony weekend do Chojnowa zawitały rezerwy Zagłębia Lubin. Ekipa z sąsiedniego miasta rywalizowała w grupie trampkarz oraz młodzik. Mecze odbyły się na murawie tuż obok MOKSiR. Jako pierwsi na murawie zameldowali się trampkarze.Tuż po nich swoje spotkanie rozegrała ekipa młodzików.
28 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przerwy w pracy basenu w listopadzie

W miesiącu listopadzie obchodzić będziemy dwa święta. Pierwszy dzień miesiąca to Wszystkich Świętych, 10 dni później Narodowe Święto Niepodległości. W te dni zmienią się godziny pracy Basenu Miejskiego w Chojnowie.

28 październik 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Lider okręgówki zmiażdżony w Rokitkach!
Dyspozycja Czarnych Rokitki w ostatnim spotkaniu ligowym wskazuje na to, że ta drużyna pomału zaczyna odbijać się od dna. Fatalny początek sezonu, brak skuteczności i być może trochę szczęścia doprowadziły do tego, że ekipa z naszej gminy okupowała ostatnie miejsce w tabeli klasy okręgowej. Lider rozgrywek – Arkon Przemków przyjechał w niedzielę do Rokitek po pewne trzy punkty.