Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

20 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zbieramy dla chorej na białaczkę Dominiki! Koncert charytatywny Pokahontaz.

Podczas tegorocznych wakacji u jednej z uczennic Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi, Dominiki Malinowskiej, wykryto białaczkę limfoblastyczną. 17-letnia dziewczyna z Uniejowic jest uczennicą drugiej klasy Technikum Hotelarsko-Ekonomicznego. Aktualnie pozostaje pod stałą opieką Kliniki Hematologii we Wrocławiu. Informacja o chorobie szkolnej koleżanki zmobilizowała młodzież ZSZ do rozpoczęcia akcji charytatywnej, którą koordynuje opiekunka Samorządu Uczniowskiego pani Anna Bielecka-Woźniak. W ramach działań pod hasłem “Dobro zawsze wraca” rówieśnicy Dominiki zbierają pieniądze na jej leczenie.

20 styczeń 2014, podkom. mgr Tomasz Jagielski, Wszystkich komentarzy: 8
Zatrzymany sprawca włamania

Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie podczas realizacji sprawy operacyjnej, dokonali zatrzymania 29. letniego mężczyzny, mieszkańca Chojnowa, któremu udowodnili dokonanie kradzieży z włamaniem do pomieszczenia piwnicznego na terenie miasta Chojnowa.

20 styczeń 2014, KS Chojnowianka,
Spotkanie z Bogdanem Kozłowskim - nowym trenerem juniorów młodszych

Zarząd Klubu Sportowego Chojnowianka serdecznie zaprasza na spotkanie z nowo powołanym trenerem grupy Junior Młodszy, które odbędzie się 22/01/2014r na Orliku o godzinie 19:00. Zachęcamy do udziału dotychczasowych zawodników klubu oraz wszystkich zainteresowanych grą piłkarzy.

19 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zwycięstwo i porażka naszych drużyn na rozpoczęcie II rundy tenisa stołowego (VIDEO)

Pojedynkami drużyn KS Jerzmanka I z Chrobrym II Głogów i KS Jerzmanka II z UKS Żak Gierałtowiec rozpoczęliśmy II rundę sezonu 2013/2014 w tenisie stołowym. Występujące w V lidze ekipy z naszej gminy bez problemu pokonały tenisistów z Głogowa i niestety uległy usytuowanemu zespołowi z pobliskiego Gierałtowca.

18 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
KS Chojnowianka zorganizowała kolejny turniej piłki nożnej! (VIDEO)
Sala sportowa przy SP 4 w Chojnowie tętniła dziś życiem. Wszystko to za sprawą turnieju piłki nożnej, który zorganizowany został przez KS Chojnowianka. Tuż po godzinie 10:00 na parkiecie zameldowali się pierwsi piłkarze. W dniu dzisiejszym mieliśmy możliwość oglądania umiejętności sportowych podopiecznych Łukasza Kurczaka.
17 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 7
Paliła się komórka na Grottgera

17 stycznia br. przed godziną 22.30 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o palącej się komórce przy ul. Grottgera w Chojnowie. Na miejsce pojechały dwa wozy strażackie, które ugasiły pożar.

17 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Bogdan Kozłowski nowym szkoleniowcem juniorów młodszych!
Poznaliśmy nowego szkoleniowca juniorów młodszych KS Chojnowianka. Został nim Bogdan Kozłowski, który może poszczycić się dość sporym doświadczeniem jako zawodnik. Nowy trener rozpoczął swoją przygodę z futbolem w wieku 14 lat, kiedy to został piłkarzem BKS`u Bolesławiec. W tym właśnie klubie zaczął również karierę jako senior grając w IV lidze.
17 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Urząd Pracy w Chojnowie zaprasza po odbiór informacji PIT-11

Od 20 stycznia 2014 r. osoby, które pobierały w zeszłym roku świadczenia przyznane przez PUP Legnica Filia w Chojnowie mogą odebrać osobiście informację o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy (PIT-11).

17 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dzień Babci i Dziadka w Domu Schrama

21 stycznia obchodzić będziemy Dzień Babci, dzień później święto wszystkich Dziadków. Podobnie jak w zeszłym roku Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na „Dzi-Wnu” czyli „Dziadkom-Wnuki”, spotkanie obchodzone z okazji Dnia Babci i Dziadka.

17 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sportowcy świętowali w Piotrowicach

Już od 7 lat Powiatowe Zrzeszenie „LZS” w Legnicy organizuje Powiatowe Igrzyska LZS i Mieszkańców Wsi. Igrzyska te to szereg imprez sportowych, w których rywalizują szkoły, kluby i samorządy. Końcówka roku 2013 była doskonałą okazją by podsumować sportowe współzawodnictwo. Z tej okazji w Piotrowicach odbyła się gala, którą uświetniło wielu zaproszonych gości.

17 styczeń 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Wybierz swoją szkołę podczas V Legnickich Prezentacji Edukacyjnych w PWSZ im. Witelona w Legnicy!

Do której szkoły ponadgimnazjalnej się zapisać? Jaki kierunek studiów wybrać? Jaką uczelnie? Który kurs jest najlepszy? Młodzi ludzie, którzy często mają trudności z podjęciem decyzji związanej z dalszą edukacją będą mieli doskonałą okazję poznać wszystkie aspekty z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych w roku 2014.

17 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Champion Chojnów ogłasza nabór nowych zawodników!
Klub bokserski Champion Chojnów Powiat Legnicki ogłasza nabór nowych zawodników z roczników 1999-2000. Jeżeli oczekujesz profesjonalnych treningów, wielu atrakcji sportowych, poznania gwiazd boksu zawodowego to ogłoszenie skierowane jest właśnie do Ciebie. Zajęcia odbywają się pięć razy w tygodniu w sali sportowej przy ul. Witosa o godzinie 18.00.
16 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Busy w opłakanym stanie. Policja kontroluje kolejne pojazdy.

W dniu wczorajszym policjanci z legnickiej Policji skontrolowali busy dowożące pasażerów do miejscowości w pobliżu Legnicy. Stan techniczny dużej części z nich był tragiczny.

16 styczeń 2014, KS Chojnowianka,
Zebranie sprawozdawcze członków Klubu Sportowego Chojnowianka
W dniu 28-01-2014 w Domu Schrama odbędzie się zebranie sprawozdawcze członków klubu KS Chojnowianka. Całość rozpocznie się o godzinie 18:00. Podczas spotkania poruszone zostaną następujące kwestie:
16 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Jan Serkies i Robert Wierzbicki powalczą o tytuł Osobowości Roku 2013!

Do 28 lutego br. przyjmowane są głosy w kolejnej edycji plebiscytu organizowanego przez Panoramę Legnicką na Osobowość Roku. Wśród zgłoszonych osób jest burmistrz Chojnowa Jan Serkies oraz Robert Wierzbicki, chojnowianin, strażnik miejski z Legnicy. Zachęcamy do wspierania kandydatów z naszego miasta!

16 styczeń 2014, Elzbieta Kiełbasa KRUS, Wszystkich komentarzy: 0
.
16 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szukamy właściciela małego kundelka

W środowy wieczór, około godziny 20 mieszkaniec Chojnowa na drodze pomiędzy Goliszowem, a Chojnowem znalazł małego kundelka. Wygląda na szczeniaka. Jest zadbany, prawdopodobnie ktoś go wyrzucił albo komuś uciekł.

15 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Harmonogram odbioru odpadów na terenie Chojnowa (Aktualizacja - 7 lutego 2014)

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Chojnowie pojawił się szczegółowy harmonogram odbioru odpadów na terenie naszego miasta. Plik zawierający konkretne daty odbioru podzielony został na trzy części – harmonogram dla zabudowy jednorodzinnej, wielorodzinnej i niezamieszkałej.

15 styczeń 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„Malujemy samodzielnie i z pomocą” po raz trzeci - wernisaż wystawy w bibliotece

Już po raz trzeci w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie odbył się wernisaż wystawy „Malujemy samodzielnie i z pomocą”. Tym razem na ścianach holu placówki zawisły prace przygotowane przez Zespół Placówek Specjalnych z Legnicy, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy położonego przy ul. Reja z naszego miasta.

15 styczeń 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Kolejny turniej piłki nożnej w Chojnowie. Zapisy rozpoczęte!
W Chojnowie rozegrany zostanie kolejny turniej piłki nożnej. Organizatorem tej imprezy sportowej jest Gimnazjum nr 1 w Chojnowie oraz Powiatowy Zespół Szkół. Inicjatorzy turnieju postanowili rozegrać go w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza z nich to klasy gimnazjalne (młodzież urodzona w latach 1998-2000), druga natomiast to klasy ponadgimnazjalne (chłopcy urodzeni w latach 1994-1997).