Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

30 marzec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Zwycięskie derby. Chojnowianka zdeklasowała Czarnych w Rokitkach! (VIDEO)
Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 15:00. Pierwsze minuty gry przebiegały bardzo spokojnie, a sami zawodnicy obserwowali co dzieje się na boisku. Czarni rozgrywali piłki nieco pewniej i tym samym stworzyli kilka sytuacji pod bramką Krupy. W 13 minucie spotkania, po znakomitym rajdzie prawą stroną boiska, Gołębiewski próbując dośrodkować umieścił futbolówkę w siatce.
29 marzec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Górnik bez szans ze znakomicie grającą Chojnowianką!
Wczoraj o godzinie 11 na boisku w Złotoryi odbył się mecz okręgowej ligi juniorów młodszych. Chojnowscy juniorzy młodsi rozegrali pierwsze w tej rundzie spotkanie ligowe. Rywalem była ekipa Górnika Złotoryja. W ostatnich sparingach naszych piłkarzy widać było spory progres i pozytywne nastawienie do nadchodzącej rundy. Nie inaczej było wczoraj. Od pierwszej do ostatniej minuty meczu biało niebiescy przeważali nad rywalami. Trener Bogdan Kozłowski dobrze „wstrzelił” się w naszą ekipę i znakomicie ustawił piłkarzy taktycznie.
29 marzec 2014, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 1
„Lepszy Gomułka w garści, jak Mao na dachu!”. Obchody MDT w Legnicy.
27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto uchwalił w 1961 roku Międzynarodowy Instytut Teatralny (działający pod auspicjami UNESCO), na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Podczas obchodów MDT mieliśmy okazję obejrzeć w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej spektakl „Zabijanie Gomułki” wg Jerzego Pilcha, w reżyserii Jacka Głomba. To była prawdziwa uczta teatralna! Czasy PRL-u w krzywym zwierciadle - spisek, groteskowe postaci, mnóstwo ironicznego humoru, co chwilę głośny śmiech widowni. Spektakl zakończył się owacją na stojąco.
29 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W ten weekend rozpoczynamy czas letni. Przesuwamy wskazówki o godzinę do przodu.

Ostatni weekend marca oznacza tylko jedno - w nocy z soboty na niedzielę pchniemy wskazówki zegarków z godziny 2 na godzinę 3. Wymusi to na nas krótszy sen. Obowiązujący jeszcze przez kilkanaście godzin czas zimowy wróci do nas 26 października 2014 r.

29 marzec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Uśmiech na twarzach dzieci za sprawą Bibliotecznej Akademii Malucha
W środę tuż przed południem nasza Biblioteka Miejska tętniła życiem. Wszystko to za sprawą organizowanej cyklicznie Bibliotecznej Akademii Malucha. Licznie zgromadzone dzieci, rodzice i opiekunowie czynnie uczestniczyli w przygotowanych zajęciach. Już tradycyjnie na początku spotkania każdy maluch z osobna został przywitany na chuście, która stała się symbolem Bibliotecznej Akademii Malucha.
29 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„Derby” tym razem w Rokitkach – zapowiedź meczu Czarni Rokitki – KS Chojnowianka

Już w najbliższy weekend kibice piłki nożnej zarówno z miasta jak i gminy będą mieli sposobność obejrzenia prawdopodobnie najciekawszego spotkania w klasie okręgowej. Na murawie pojawią się ekipy Czarnych Rokitki oraz KS Chojnowianka. Pomimo faktu, że biało niebiescy są liderem „okręgówki”, a czarne koszule zajmują przedostatnią pozycję należy oczekiwać tego co jest solą piłki nożnej: goli, zaangażowania oraz składnych i ciekawych akcji.

28 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tuwim jakiego nie znamy czyli Mariusz Urbanek w Chojnowie

Tuwim, Brzechwa? Jasne, kojarzymy z utworami pisanymi dla dzieci. „Akademię Pana Kleksa”, „Tańcowała igła z nitką”, „Lokomotywę” czy „Rzepkę” znają wszyscy. Jednak nie wszyscy wiedzą, że pierwszy z nich cierpiał na agorafobię i depresję, miał problem z alkoholem, drugi kochał przepych, kobiety i karty. Właśnie postacie mające coś na sumieniu, osobistą tajemnicę, bierze na „warsztat” Mariusz Urbanek, publicysta, pisarz, który w czwartkowe popołudnie gościł w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie.

28 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Oglądaj, słuchaj, czytaj! Dziś recenzja płyty "Jezus Maria Peszek".

Pod koniec lutego w zakładce „Rozrywka” rozpoczęliśmy cykl „Oglądaj, słuchaj, czytaj!”. W każdy piątek zamieszczamy tam propozycje filmów, płyt i książek, którym warto – naszym zdaniem – poświęcić część swojego życia. Dziś tylko jedna, choć obszerniejsza recenzja płyty, która swego czasu w wielu kręgach wywołała głośne dyskusje - „Jezus Maria Peszek”. Zachęcamy do lektury.

28 marzec 2014, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
„Piękniejsze” rozgrywki Coca- Cola Cup 2014.
Promienie marcowego słońca, które wyjrzało za chmur w środowe przedpołudnie, po dwóch dniach solidnego deszczu, ogrzało gimnazjalistki rozpoczynające swoje zmagania na trawie „Orlika” przy ulicy Kilińskiego w Chojnowie.
28 marzec 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
Góry dla leniwych – Szrenica, atak szczytowy (część 2)

Atak szczytowy. Fajnie to brzmi. Proszę się nie śmiać. Kiedyś wywiozłem Francuzów pod Wang. Jedna z uczestniczek ledwo doczłapała do kościółka. To są góry. Jadąc wyciągiem w krótkim czasie zmieniamy radykalnie wszystko, a zwłaszcza ciśnienie. No i kłopot. Dlatego, wbrew pozorom, wyciąg jest dla zdrowych i sprawnych. Idę o zakład, że nikt z was jeszcze w ten sposób nie podchodził do tematu wędrówki na szczyt. Wędrując pieszo zawsze możemy zawrócić.

28 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Pegazik" - wielki finał przed nami!

Wraz z rozpoczęciem nowego roku uczniowie chojnowskich szkół mierzyli się ze sobą na słowa biorąc udział w pierwszym, szkolnym etapie, Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Na tych, którzy pokazali się z najlepszej strony czekał etap kolejny – miejski. W Domu Schrama na początku marca jurorzy wybrali reprezentantów Chojnowa, którzy swoje umiejętności mogli zaprezentować w ostatnim przed wielkim finałem etapie – powiatowym. 26 marca w auli Powiatowego Zespołu Szkół poznaliśmy nazwiska osób, które pojadą do Kłodzka, gdzie zmierzą się z najlepszymi dolnoślązakami w Finale Wojewódzkim!

28 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Wiosna bociania – czas start!

Astronomiczna wiosna rozpoczęła się tydzień temu, w momencie równonocy. Tego samego lub kolejnego dnia uczniowie szkół topili Marzanny, albo smutki po odejściu zimy, wiadomo w jaki sposób. Ten czas nazwano wiosną kalendarzową. Jednak nie wszyscy wiedzą, że mamy jeszcze trzecią wiosnę – wiosnę bocianią. W Jaroszówce i okolicy rozpoczęła się wczoraj, gdy na swoje gniazdo przyleciał bocian, zwiastun prawdziwej wiosny.

27 marzec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Mroczkowski sparował z Mariuszem Wachem w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata (foto)
Wczoraj w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych, które odbędą się w Bułgarskiej Sofii Kamil Mroczkowski odbył sparing z Mariuszem Wachem pretendentem tronu wszechwag (27-1-15KO). Było to ogromne wydarzenie w życiu Kamila, które coraz bardziej przybliża reprezentanta Champion Chojnów Powiat Legnicki do zbliżających się zawodów.
27 marzec 2014, SP3 Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Powitanie wiosny w SP3

Marzanno, Marzanno,

Ty zimowa Panno,

Do wody cię wrzucamy,

Bo Wiosnę witamy!

27 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Seniorzy odkrywali zakamarki Internetu w chojnowskiej bibliotece

Tegoroczna akcja „Tydzień z Internetem” obejmująca zasięgiem całą Europę odbywa się w dniach 24-30 marca. W tym czasie organizacje oferujące publiczny dostęp do globalnej sieci organizują spotkania pokazujące możliwości jakie oferuje Internet. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, w murach której możemy skorzystać z darmowego dostępu do sieci, już po raz trzeci zorganizowała spotkanie w ramach akcji. Tym razem nosiło ono tytuł „Pole do popisu”, a skierowane było głównie do seniorów.

26 marzec 2014, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 0
„Matka Joanna od Aniołów” – dobro i zło, zbawienie i upadek, anioły i demony.

W zeszłą sobotę (22 marca br.) mieliśmy okazję obejrzeć na deskach Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl „Matka Joanna od Aniołów” w adaptacji Piotra Tomaszuka i Rafała Gąsowskiego. Spektakl powstał na kanwie kontrowersyjnego opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza o tym samym tytule (ukończonego w 1942 roku – pisanego w czasie II wojny światowej).

26 marzec 2014, Marcin Zatwarnicki , Wszystkich komentarzy: 1
„§ Masz Prawo”. Kolizja... I co dalej? Uproszczona instrukcja obsługi szkody w pojeździe.

W dzisiejszych czasach kolizje to codzienność. Praktycznie każdego dnia słyszymy, że ktoś z naszych bliższych lub dalszych znajomych miał przysłowiową stłuczkę. Pojawia się wtedy pytanie „Co dalej?”.

26 marzec 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Program Dnia Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Tym razem kandydaci na studia w naszej Uczelni będą mogli ją odwiedzić 10 kwietnia bieżącego roku. Tegoroczni maturzyści zapoznają się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2014/2015 w godzinach od 9 do 14.

25 marzec 2014, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 0
Targi Turystyki  w Galerii Piastów

Koniec marca. Słoneczne lato zbliża się wielkimi krokami. Szukasz pomysłu na wakacje? Przyjdź w najbliższy weekend do Galerii Piastów, by zapoznać się z najlepszymi ofertami urlopowymi i wygraj bon na wymarzone wakacje o wartości 1500 zł z Biura Podróży Itaka!

25 marzec 2014, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 2
Z wizytą w gabinecie kosmetycznym COCODECU.  Uwaga! KONKURS!

Każdy z nas chce czuć się dobrze w swoim ciele. Staramy się zdrowo odżywiać, uprawiamy sport, spędzamy czas na świeżym powietrzu. Ale czy tylko? Dbamy także o włosy, skórę, paznokcie – drobne rzeczy, które wpływają na nasz wygląd i samopoczucie.