Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

14 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XLVII sesja Rady Gminy Chojnów (video)

Pod koniec marca w Urzędzie Gminy Chojnów odbyła się XLVII sesja Rady Gminy Chojnów. Tuż po godzinie 10.00 rozpoczęły się obrady radnych. Zapraszamy na zapis video ze spotkania.

12 kwiecień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Juniorzy młodsi "przegrali wygrany mecz" z wiceliderem rozgrywek
W dniu dzisiejszym nasi juniorzy młodsi podejmowali w meczu wyjazdowym wicelidera rozgrywek - Stal Chocianów. Chojnowianie przystąpili do spotkania w pełni zmotywowani po ostatniej porażce z Amico Lubin.
12 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Stoiki, kwiatki, kurczaczki, koszyczki czyli wielkanocne warsztaty w chojnowskim Muzeum Regionym

Przez cały ubiegły tydzień w Muzeum Regionalnym w Chojnowie na uczniów szkół z naszego miasta i gminy czekało wiele atrakcji. Podobnie jak w poprzednich latach pracownicy Muzeum zaproponowali uczniom udział w wielkanocnych warsztatach plastycznych. Każdego dnia poznawali inne techniki wykonywania dekoracji świątecznych, wspólnie tworzyli pisanki, przystrajali koszyczki, komponowali stroiki świąteczne, zaś na koniec mogli podziwiać technikę kształtowania szkła na gorąco i metody jego zdobienia. W zajęciach wzięło udział 313 uczestników.

12 kwiecień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Jedziemy po trzy punkty do Legnickiego Pola - zapowiedź meczu KS Chojnowianka - KS Legnickie Pole
Już jutro biało niebiescy ponownie pojawią się na murawie, by rywalizować o kolejne punkty ligowe. Tym razem nasza drużyna wybiera się spotkanie wyjazdowe do Legnickiego Pola. Rywal słynie z dobrej gry na własnym boisku. Wszystko to za sprawą wielu nierówności jakie posiada legnicka murawa. Czy KS Chojnowianka pod przewodnictwem Arkadiusza Palucha zdobędzie kolejne trzy punkty? O tym przekonamy się już jutro.
11 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wielkanocne akcenty w Chojnowie

Mimo, że do Wielkanocy został jeszcze tydzień powiew świąt w Chojnowie poczujemy już jutro. 12 kwietnia w Domu Schrama odbędzie się Kiermasz Wielkanocny, zaś w Miejskiej Bibliotece Publicznej zajęcia plastyczne „Dekoracje Wielkanocne”.

11 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„Ożenek” Gogola w legnickim teatrze. Rozwiązanie konkursu!

2 kwietnia br. ogłosiliśmy na łamach portalu konkurs. Mieliśmy do rozdania dwa podwójne zaproszenia na spektakl „Ożenek” wg Gogola, w reżyserii Piotra Cieplaka. Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: „Kto przełożył sztukę Mikołaja Gogola „Ożenek” na język polski?” i przesłać prawidłową odpowiedź wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu na adres konkursy@chojnow.pl.
11 kwiecień 2014, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 0
Okulary przeciwsłoneczne – więcej jak modny wygląd.
Mijając bazarowe stoiska, niejeden z nas zapomina, że podstawową funkcją okularów przeciwsłonecznych jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Tanie szkła nie tylko nie zabezpieczają przed promieniowaniem, ale mogą nam zaszkodzić, prowadząc do poważnych chorób oczu. Bardzo mała grupa ludzi ma świadomość, że NIE KAŻDE okulary przeciwsłoneczne spełniają określone wymagania i normy - nawet te z metkami i naklejkami „filtr UV” stosowanymi przez nieuczciwych producentów. No właśnie, czym należy się kierować kupując okulary przeciwsłoneczne?
11 kwiecień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 34
Będę dążył do osiągnięcia jak największego sukcesu – rozmowa video z Kamilem Mroczkowskim.
W dniu dzisiejszym juniorzy reprezentujący barwy narodowe w boksie wyruszają na Mistrzostwa Świata do bułgarskiej Sofii. Wśród wyróżnionych i najlepszych z naszego kraju znalazł się Kamil Mroczkowski, który już nie pierwszy raz reprezentuje Polskę. Impreza sportowa rozpoczęła się 10 kwietnia 2014 i potrwa dwa tygodnie. Wcześniej wychowanek klubu bokserskiego Champion Chojnów Powiat Legnicki rywalizował na Mistrzostwach Europy w rosyjskiej Anapie.
11 kwiecień 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
Góry dla leniwych - część 3.  Z anegdotą w plecaku na Szrenicy.

Jesteśmy na Szrenicy. Wiem. Była zadymka. Nie. To może był huragan. Nie. Ładna pogoda. Też nie. Zima, wiosna, lato lub jesień. Zastanówcie się wreszcie. I co? Tak myślę i dochodzę do wniosku, że byłem chyba w każdych warunkach na Szrenicy. Nie wiem jak wy?


11 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Oglądaj, słuchaj, czytaj! Dziś czarno-biała komedia „Frances Ha” i płyta Disclosure.

Pod koniec lutego w zakładce „Rozrywka” rozpoczęliśmy cykl „Oglądaj, słuchaj, czytaj!”. W każdy piątek zamieszczamy tam propozycje filmów, płyt i książek, którym warto (naszym zdaniem) poświęcić trochę czasu. Dziś czarno-biała komedia „Frances Ha” – historia 27-letniej dziewczyny mieszkającej w Nowym Jorku, poszukującej własnego miejsca w świecie, a także debiutancki album duetu Disclosure. Recenzje, zwiastun filmu i kilka klubowych kawałków do odsłuchania TUTAJ.

11 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Powrócą pociągi z Chojnowa do Rokitek?

Na początku 2014 r. władze województwa dolnośląskiego potwierdziły informację o planach na rozbiórkę fragmentu linii kolejowej nr 316 łączącej Chojnów z Rokitkami. Zgodnie z tym co podaje portal rynek-kolejowy.pl plany uległy zmianie. Samorząd planuje przejęcie 8-kilometrowego odcinka i ponowne uruchomienie na nim pociągów pasażerskich.

10 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rezerwat zagra w Legnicy! KONKURS!
Legnicki klub „Spiżarnia” wszystkich serdecznie zaprasza 18 kwietnia (piątek) na niezwykły koncert. Zagrają dinozaury polskiego rocka – grupa Rezerwat. Zespół pochodzi z Łodzi. Powstał w 1982 roku. Ich pierwsze radiowe nagrania stały się wielką sensacją i podbiły szczyty Listy Przebojów Programu 3 („Obserwator”, „Histeria”, „Marionetka”).
10 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jak dbać o bezpieczeństwo? Chojnowscy policjanci radzili.

Jeśli zapytamy uczniów Szkoły Podstawowej i przedszkolaków z Rzeszotar jakie znają zasady dbania o bezpieczeństwo w trakcie drogi do szkoły czy przedszkola, podczas zabawy na podwórku albo zakupów, nawet obudzone w środku nocy, zaczną sypać przykładami jak z rękawa. Wszystko to dzięki spotkaniu jakie w rzeszotarskim przedszkolu i podstawówce przeprowadzili dzielnicowi z chojnowskiej Komendy Miejskiej Policji, którzy wspierani przez przedstawiciela Inspekcji Transportu Drogowego instruowali dzieci jak dbać o własne dobro.

10 kwiecień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Międzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Jaroszówce

W najbliższy weekend w pobliskiej Jaroszówce odbędą się pierwsze w tym roku Międzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. W trakcie dwudniowej rywalizacji zawodnicy zmierzą się w ujeżdżaniu, skokach przez przeszkody oraz krosie. Wszystkich serdecznie zapraszamy do Ośrodka Sportów Konnych w Jaroszówce!

10 kwiecień 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjum nr 2 w Danii - is also happy!

W dniach 31.03. – 04.04. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie wyjechali do zaprzyjaźnionej duńskiej szkoły Baunebjergskolen w miejscowości Humlebaek w Danii. To już drugi wyjazd naszych uczniów do ojczyzny Andersena i klocków LEGO. Kontakt obu szkół zaczął się już w 2009 roku, kiedy nasza nauczycielka angielskiego Paulina Rajczakowska przebywała w Danii na stypendium. Od tego czasu mieliśmy niejednokrotnie przyjemność goszczenia Duńczyków w Chojnowie.

09 kwiecień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 15
Bartnik, Wach, Wilczewski, Masternak w Chojnowie podczas charytatywnej Gali Boksu na rzecz Blanki
Już 27 kwietnia odbędzie się charytatywna Gala Bokserska na rzecz małej Blanki Kuliniak. W naszym mieście pojawią się gwiazdy polskiego boksu zawodowego. Swoją obecnością zaszczyci nas Wojciech Bartnik - brązowy medalista olimpijski, Mariusz Wach - pretendent do tytułu Mistrza Świata wagi ciężkiej, Piotr Wilczewski - Mistrz Europy EBU oraz Mateusz Masternak - Mistrz Europy EBU. Ponadto odbędzie się 15 walk w których udział wezmą Niemcy, Czesi oraz Polacy. W ringu zobaczymy licznych medalistów mistrzostw Niemiec, Czech oraz Polski.
09 kwiecień 2014, DCP Bolesławiec, Wszystkich komentarzy: 0
„§ Masz prawo”. Odszkodowanie tylko za  pojazd? O innych rodzajach szkód powstałych w wypadku

Jak zapowiadałem w poprzednim artykule, dzisiaj chciałbym przybliżyć zagadnienie innych rodzajów szkód, które mogą powstać w następstwie kolizji drogowej. Jest to zagadnienie bardzo obszerne, dlatego też chcąc zachować zwięzłą i klarowną konstrukcję przekazywanych Państwu informacji, w niniejszym artykule poruszę zagadnienie innych szkód rzeczowych tj. np: kosztów holowania/transportu pojazdu, kosztów wynajmu pojazdu zastępczego, kosztów sporządzenia kalkulacji kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu przez niezależnego rzeczoznawcę i odszkodowania za zniszczone przedmioty.

08 kwiecień 2014, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 0
Wielkanocne gotowanie z Galerią Piastów.

Piotr Cyrwus, znakomity aktor i rodowity góral, będzie gotował wraz z wytrawnymi kucharzami dla klientów Galerii Piastów. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć serialowego Rysia z „Klanu” w zupełnie nowej odsłonie.

08 kwiecień 2014, PCPR Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Człowiek  najlepsza inwestycja. Z myślą o najbardziej potrzebujących.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy w latach 2014-2015 kontynuuje realizację projektu systemowego pn. „Wsparcie dla aktywnej integracji grup ryzyka w powiecie legnickim”.

08 kwiecień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Podopieczni Marcina Rabandy "zaliczyli" świetny występ w ramach Game Cup Wrocław
W miniony weekend podopieczni Marcina Rabandy wzięli udział w bardzo prestiżowej imprezie sportowej Game Cup Wrocław. Motto przewodnie turnieju to: „Aby wygrać trzeba grać” – wszyscy młodzi adepci futbolu kierowali się właśnie nim podczas rozgrywek. Do rywalizacji przystąpiło aż 14 ekip piłkarskich z naszego województwa.