Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

11 czerwiec 2014, UKK Oriens MTB, Wszystkich komentarzy: 0
Podziękowanie dla firmy Hocker Sp.z o.o za zakup roweru dla klubu UKK Oriens MTB
Klub kolarski UKK Oriens MTB pragnie złożyć serdeczne podziękowania firmie Hocker Sp.z.o.o za wprarcie i zakup sprzętu sportowego w postaci roweru. Dzięki takiej pomocy nasi zawodnicy mogą lepiej przygotowywać się do zawodów, a na samych imprezach sportowych mają wysokiej klasy sprzęt do dyspozycji.
11 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Pasowanie na czytelnika chojnowskich przedszkolaków
W dniu dzisiejszym, w nieco innej oprawie niż dotychczas miało miejsce wielkie święto przedszkolaków. Najmłodsi chojnowianie odbyli pasowanie na czytelnika. Nie w MOKSiRze, a w Domu Schrama przedszkolaki złożyły uroczystą przysięgę.
11 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Podwójne podium dla zawodniczek UKK Oriens MTB
W miniony weekend nasi kolarze UKK Oriens MTB nie próżnowali. Tym razem przyszło im rywalizować na trasach zlokalizowanych wokół Jeżowa Sudeckiego oraz Podgórzyna. Młodzi adepci dwóch kółek walczyli podczas V Czasówki Szybowcowej. Podczas tej imprezy sportowej w region karkonoski zjechali się kolarze szosowi z całej Polski.
11 czerwiec 2014, UKK Sigo-Gim1, Wszystkich komentarzy: 0
Podziękowanie dla firmy Studio Reklamowe Visual Jakub Halikowski
Klub kolarski UKK Sigo-Gim 1 działający przy Gimnazjum nr 1 w Chojnowisnie składa serdecznie podziękowania firmie Studio Reklamowe Visual Jakub Halikowski za nieodpłatne wykonanie reklam na busie przeznaczonym do transportu sprzędu na imprezy sportowe.
11 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie I Olimpiady Lekkoatletycznej w Chojnowie (video chojnow.pl i PZS)
Zacięta rywalizacja, biegi, skoki w dal, rzut piłką lekarską czy też rzut kulą tak w skrócie można podsumować I Olimpiadę Lekkoatletyczną zorganizowaną przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. Pierwszego dnia podstawówki, drugiego gimnazja, a na deser zacięte współzawodnictwo szkół ponadgimnazjalnych.
10 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
7 pytań do… pedagoga.
"Praca pedagoga w poradni polega przede wszystkim na diagnozie, terapii, działalności informacyjnej (warsztaty, rady pedagogiczne, zebrania z rodzicami)."
10 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
"Jedynka" i "dwójka" kręcą Dni Chojnowa 2014

Dni Chojnowa 2014 za nami. Każdy widział te wyjątkowe dla miasta dwa dni w inny sposób. Dla jednych najważniejszy był barwy korowód, w którym dostrzec mogliśmy chojnowskie przedszkolaki, uczniów naszych szkół czy władze miasta. Inni z niecierpliwością czekali na gwiazdę sobotniego wieczoru, rzeszowską grupę Pectus, dla jeszcze innych liczył się przede wszystkim niedzielny koncert zespołu Soleo. Jak wiedzieli to kamerzyści chojnowskiej “jedynki” i “dwójki”? Obejrzyjmy video!

10 czerwiec 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Studiuj Inżynierię Testową w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wydziałowi Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy przyznano uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia (studia inżynierskie) o profilu praktycznym na kierunku Inżynieria Testowa.

10 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 5
Chojnowianka odznaczona przez papieża

Papieskim odznaczeniem Benemerenti uhonorowana została Stanisława Repa, chojnowianka prowadząca Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w naszym mieście. Odznaczenie to przyznawane jest osobom świeckim za wyjątkowe zasługi dla kościoła katolickiego.

10 czerwiec 2014, Galeria Sztuki w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Katarzyna Rotkiewicz-Szumska w Galerii Sztuki

Na piątek trzynastego zaplanowano otwarcie wystawy „Portrety w zawieszeniu” Katarzyny Rotkiewicz-Szumskiej. Autorka – wszechstronna artystka, która prócz malarstwa działa też w obszarze teatru oraz muzyki – niedawno powróciła z Jerozolimy, gdzie zajmowała się projektem „Szukając Jezusa” (to najnowsze przedsięwzięcie artystyczne Katarzyny Kozyry, do którego została zaproszona).

10 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zgubiono pęk kluczy na smyczy Zagłębie Lubin.

Zgubiono klucze. Wygląd zewnętrzny: jest to pęk około dwudziestu kluczy zawieszonych na smyczy Zagłębie Lubin. Uczwiwego znlazcę prosimy o dostarczenie zguby do siedziby portalu przy ul. Kościuszki 28 lub też do sekretariatu Gimnazum nr 1 w Chojnowie.


10 czerwiec 2014, Sail Swim, Wszystkich komentarzy: 0
Zakończenie sezonu pływackiego w szkółce Sail Swim
Minioną upalną niedzielę niektórzy mieszkańcy Chojnowa spędzili nad wodą. 08 czerwca 2014 nad zbiornikiem wodnym w Kunicach odbyło się zakończenie sezonu pływackiego dla uczestników szkółki Sail Swim. Dzieci miały możliwość żeglować na „smerfnych” łodziach klasy Optymisti Cadet. Dla żeglujących łódek osłonę asekuracyjną stanowiła motorówka z wykwalifikowanym trenerem-instruktorem.
09 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Dni Chojnowa 2014 w naszym obiektywie - część II

Dobiegły końca Dni Chojnowa 2014. Prezentujemy Państwu ponad 400 zdjęć z weekendu pełnego emocji, dobrej muzyki i tańca. Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji, które towarzyszyły głównym wydarzeniom. Dość słów – oddajmy głos zdjęciom.

09 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dni Chojnowa 2014 w naszym obiektywie - część I

Dobiegły końca Dni Chojnowa 2014. Prezentujemy Państwu ponad 400 zdjęć z weekendu pełnego emocji, dobrej muzyki i tańca. Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji, które towarzyszyły głównym wydarzeniom. Dość słów – oddajmy głos zdjęciom.

09 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dni Chojnowa 2014 - będzie co wspominać!

Rozpoczął barwny korowód i wystawa w Muzeum Regionalnym, zakończył koncert grupy Dylemat. Dni Chojnowa Anno Domini 2014 przeszły do historii. Jak było? Na pewno kolorowo, różnorodnie, głośno, z pompą. Niestety również gorąco, do tego stopnia, że „mineralka” w okolicznych sklepach znikała niczym w trakcie skażenia wody pałeczką okrężnicy.

09 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Biało niebiescy wywieźli punkt z Przemkowa.
W przedostatniej kolejce klasy okręgowej KS Chojnowianka zmierzyła się w meczu wyjazdowym z Zametem Przemków. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00 w strasznym upale. Tuż po pierwszym gwizdku inicjatywę na murawie przejęli gospodarze, którzy konstruowali śmiałe ataki na bramkę Pisarskiego.
09 czerwiec 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Wszystkich komentarzy: 3
Gimnazjum nr 2 w projekcie CENTRES – „Kreatywność i przedsiębiorczość w szkołach”
W dniu 5 czerwca 2014 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyło się krajowe podsumowanie międzynarodowego projektu CENTRES "Kreatywność i przedsiębiorczość w edukacji". Z realizatorami projektu spotkała się wiceminister edukacji Joanna Berdzik, podkreślając wagę tego typu przedsięwzięć. Certyfikaty udziału w projekcie wręczały prezes Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności Anna Przybylska i koordynator projektu British Council - Ewa Ayton. Do udziału w konferencji zostało zaproszone Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie. Gimnazjum reprezentowała pani Małgorzata Potaczała koordynator projektu.
09 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Łatwo nie będzie. Spływ kajakowy już za niecały tydzień!

W niedzielę, 7 czerwca, odbył się rekonesans górnego odcinka tegorocznego spływu rzeką Skorą. Wszystko wskazuje na to, że łatwo nie będzie. Jako pierwsi informujemy, że górny odcinek jest bardzo malowniczy. Brzegi porastają piękne drzewa tworzące miejscami wodne aleje. Problem tkwi na dnie koryta. Głazy kamienie, łachy żwirów i niski stan wody. To jest problem, z którym muszą sobie poradzić organizatorzy. Jak trudne są warunki przekonało się dno kajaka pana Jurka. Zdarta została nawet stara niebieska farba.

08 czerwiec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 7
Czarni Rokitki nie do zatrzymania. Chrobry Głogów na kolanach
W dniu dzisiejszym Czarni Rokitki rozegrali jeden z najważniejszych meczy w tym sezonie. W chwili obecnej piłkarze z naszej gminy walczą o utrzymanie w klasie okręgowej. Ekipa z naszej gminy rywalizowała z Chrobrym II Głogów. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie i dostarczyło kibicom wiele emocji.
08 czerwiec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
7 pytań do… psychologa.
"Moja praca najogólniej polega na pomaganiu innym – na próbie zrozumienia każdej z osób, które do mnie przychodzą i problemów z jakimi się zgłaszają, na ich wysłuchaniu i pomaganiu im w zobaczeniu tego „problemu z innej strony”, na takim przeformułowaniu, które umożliwia zaplanowanie i dokonanie zmian w dotychczasowej sytuacji."