Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

04 czerwiec 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
9 czerwca Urząd Gminy nieczynny
9 czerwca nie skorzystamy z usług Urzędu Gminy Chojnów, GZGKiM oraz GOPSu.
01 czerwiec 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejni pijani kierowcy zatrzymani
W ciągu jednego dnia lokalni policjanci wyeliminowani z dróg dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, którzy po spożyciu alkoholu kierowali pojazdami. Do zatrzymań doszło w Dobroszowie oraz w Chojnowie.
31 maj 2023, Starostwo Powiatowe,
Sesja absolutoryjna Rady Powiatu Legnickiego. Jednogłośne udzielenie absolutorium dla zarządu
29 maja br. odbyła się LI sesja absolutoryjna Rady Powiatu Legnickiego, którą otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Aleksander Kostuń. Udział w sesji wzięło13 radnych. W posiedzeniu uczestniczyli także Dyrektorzy jednostek organizacyjnych powiatu legnickiego oraz wydziałów Starostwa. Obrady transmitowane były on-line na platformie eSesja.
30 maj 2023, Partnerstwo,
Ruszyła rekrutacja na studia w Collegium Witelona
W Collegium Witelona Uczelnia Państwowa - wiodącej w kraju Uczelni wyższej kształcącej praktycznie - rozpoczęła się rekrutacja na studia, na rok akademicki 2023/24. Nabór trwa w Legnicy i w filii Uczelni we Wrocławiu. Studia są bezpłatne, skierowane nie tylko do maturzystów, ale też do osób już aktywnych zawodowo - dzięki specjalnej formule „Ucz się i pracuj”. Nowym kierunkiem uruchomionym przez Uczelnię (w Legnicy i we Wrocławiu) jest bardzo popularna Psychologia.
30 maj 2023, Partnerstwo,
Co zrobić z odpadami po remoncie?
Przeprowadzenie remontu w wielu wypadkach jest wyższą koniecznością. Jednocześnie podczas całego procesu powstają odpady budowlane, których pozbycie się jest jednym z większych problemów. Co więc zrobić z gruzem, skutą glazurą, opakowaniami po farbach i innymi śmieciami?
29 maj 2023, admin2, Wszystkich komentarzy: 0
„Popołudnie z Czwórką” z rekordową frekwencją

Sobotnie popołudnie na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr 4 minęło pod znakiem dobrej zabawy, gier i uśmiechu na twarzach najmłodszych. Festyn przyciągnął całe rodziny, a zaangażowanie organizatorów przełożyło się na świetną zabawę rekordowo dużej liczby uczestników wydarzenia.

29 maj 2023, admin2, Wszystkich komentarzy: 2
Nocne spotkanie z artefaktami – za nami 10. edycja Nocy Muzeów w Muzeum Regionalnym

W piątkowy wieczór, 26 maja, w muzealnym ogrodzie zgromadzili się miłośnicy historii. Noc Muzeów w Chojnowie została zorganizowana po raz 10. Podczas jubileuszowej edycji można było zwiedzać wystawy stałe i czasowe na parterze i w piwnicy. Piętro wciąż zostaje jeszcze zamknięte z powodu trwającego remontu.

28 maj 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Słoneczna pogoda przyciąga nad wodę
Piękna pogoda w weekendy przyciąga nad wodę. Wraz z rozpoczęciem wakacji ruch nad lokalnymi jeziorami będzie jeszcze większy. Policja zapowiada kontrole na kąpieliskach.
26 maj 2023, SP Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
SP Niedźwiedzice wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Mistrzowie Energii
Ogromny sukces dzieci i szkoły! We wtorek, 16 maja delegacja ze szkoły w Niedźwiedzicach w składzie: pani Anna Świdurska oraz reprezentant uczniów Aleksander Porwolik, uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród w konkursie "Mistrzowie Energii" w siedzibie NASK w Warszawie.
25 maj 2023, Helios Legnica,
Repertuar kina Helios + KONKURS

Prezentujemy repertuar kina HELIOS w Legnicy. Ważny od 26 maja do 1 czerwca. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są bilety na piątkowe seanse filmu „Miłość na nowo”.

23 maj 2023, Starostwo Powiatowe,
Powiat legnicki zrealizował inwestycję w Powiatowym Zespole Szkól w Chojnowie
Wizerunek budynków szkolnych zmienia się z roku na rok. Po termomodernizacji obiektów szkolnych i remoncie hali sportowej przy ul. Witosa to kolejna inwestycja w szkole, a także w budynku przy ul. Wojska Polskiego, gdzie wcześniej wyremontowano zaplecze sanitarne przy sali sportowej, toalety w całym budynku szkolnym oraz wymieniono nawierzchnię w części przy budynku.
23 maj 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Zaproszenie na Dzień Dziecka w Chojnowie

1 czerwca o godz. 16:00 spotykamy się w Parku Śródmiejskim. Na miejscu będą czekać liczne atrakcje.

22 maj 2023, Starostwo Powiatowe,
Powiat legnicki zrealizował kolejną inwestycję drogową
19 maja w miejscowości Jerzmanowice w gminie Chojnów nastąpił odbiór końcowy zadania pn.: „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 2220D na odcinkach od drogi krajowej 94 do m. Witków i od miejscowości Groble do m. Witków o łącznej długości 4533 m.
20 maj 2023, Partnerstwo,
Nowoczesność i przestrzeń: Czy warto inwestować w mieszkanie z panoramicznymi oknami?
Nowe mieszkania z panoramicznymi oknami stają się coraz popularniejsze na rynku nieruchomości. Te duże, przeszklone powierzchnie są nie tylko estetyczne, ale również oferują wiele korzyści dla mieszkańców. W tym artykule przyjrzymy się, czy warto zainwestować w nowe mieszkanie z panoramicznymi oknami i jakie są główne zalety tego rozwiązania.
18 maj 2023, Partnerstwo,
Dzień Dziecka w Galerii Piastów!
Z okazji Dnia Dziecka Galeria Piastów przygotowała dla swoich najmłodszych gości atrakcje związane ze światem robotyki i komputerów.
18 maj 2023, Helios Legnica,
Repertuar kina Helios + KONKURS

Prezentujemy repertuar kina HELIOS w Legnicy. Ważny od 19 do 25 maja. Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są bilety na piątkowe seanse filmu „Szybcy i wściekli 10”.

17 maj 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest w Chojnowie
Na terenie Chojnowa prowadzona jest inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest. Jest to część ogólnopolskiej akcji, której celem jest usunięcie z jednoczesnym unieszkodliwianiem wyrobów zawierających azbest.
15 maj 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wkrótce zbiórka elektrośmieci
Urząd Gminy zapowiada majową zbiórkę elektrośmieci. Zgodnie z harmonogramem w każdej z miejscowości gminy Chojnów będzie można oddać niepotrzebny sprzęt elektryczny.
14 maj 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
31-letni złodziej zatrzymany
Chojnowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który odpowie przed sądem za liczne kradzieże. Zebrany materiał dowodowy wskazał, że mężczyzna kradł głównie rzeczy, które później mógł szybko sprzedać. Jego łupem padały kable telekomunikacyjne, wycieraczki stalowe, zabytkowa skrzynka pocztowa oraz rurki miedziane.
12 maj 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Zaproszenie na finał Dolnośląskiego Pucharu Polski

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, Urząd Miejski w Chojnowie oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji serdecznie zapraszają na mecz finałowy Dolnośląskiego Pucharu Polski.