Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

04 maj 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
Nagradzana muzyka filmowa: niezwykły koncert w Parku ŚródmiejskimDziś w amfiteatrze w Parku Śródmiejskim odbył się niezwykły koncert, który wprowadził mieszkańców miasta w wyjątkową atmosferę Narodowego Święta Konstytucji. Wydarzenie było pełne wzruszeń i muzycznych emocji.
04 maj 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
W hołdzie dla Konstytucji: za nami uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji

Dziś w naszym mieście uczciliśmy Narodowe Święto Konstytucji. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, celebrowaną w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła. Modlitwy, wspólnie wypowiadane przez mieszkańców Chojnowa, oddawały hołd dla fundamentów naszej demokracji i wspólnej tożsamości narodowej.

03 maj 2024, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Niemal 100 kontroli drogowych i ponad 70 mandatów karnych
Policja podsumowała efekty działań "Prędkość" na drogach naszego powiatu. Głównym celem takich akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dyscyplinowanie kierowców.
02 maj 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
Dzień Flagi w Muzeum Regionalnym

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej dyrektor Muzeum Regionalnego, Andrzej Świdurski, poprowadził specjalne warsztaty dla dzieci, wzbogacając ich wiedzę na temat symboli narodowych.

02 maj 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
1 maja - za nami świętowanie

1 maja - ta data większości Polaków kojarzy się ze Świętem Pracy. Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy na całym świecie obchodzony jest od 1890 roku dla uczczenia pamięci strajkujących robotników, którzy polegli podczas pacyfikacji pochodów w Chicago w roku 1886. Była to odpowiedź na nieludzkie warunki pracy, niskie płace oraz 12-godzinny dzień pracy.

30 kwiecień 2024, admin2,
Maturzyści zakończyli naukę w szkole

26 kwietnia 2024 roku w MOKSiR w Chojnowie odbyło się Uroczyste Zakończenie Szkoły Klas Maturalnych Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.

28 kwiecień 2024, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Uczniowie z lokalnych szkół wzięli udział w powiatowych eliminacjach ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W kategorii starszej najlepszy rezultat odnieśli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3, na podium znaleźli się także uczniowie z Krzywej.
26 kwiecień 2024, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Potężny pożar w Piotrowicach
Nad ranem doszło do potężnego pożaru w tartaku zlokalizowanym w Piotrowicach. Na miejsce zadysponowane zostały wszystkie jednostki straży pożarnej z okolic.
26 kwiecień 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
„Historia piłki nożnej w Chojnowie” – promocja książki Stanisława Horodeckiego

„Piłka jest okrągła, a bramki są dwie”. Czyli prościzna i wszystko jasne -pisze we wstępie autor sugerując, że temat chojnowskiej piłki nożnej to banalnie prosty do objęcia temat.Dopiero zanurzenie się w temacie, dopiero próba odnalezienia informacji o tym – kto!, gdzie?, kiedy? – uświadomiła mi, po jak niepewnym zdecydowałem się stąpać gruncie…

24 kwiecień 2024, Partnerstwo,
Bezpieczny zakup mieszkania z rynku wtórnego dzięki ustawie deweloperskiej
Nabywanie pierwszego lokum jest strategicznym przeskokiem dla wielu młodzieży, jednakże również generuje liczne niepokoje. Na szczęście, dla osób postanawiających inwestować na rynku pierwotnym, normy obowiązujące, np. prawo deweloperskie, zapewniają znaczące zabezpieczenie i pewność transakcji.
24 kwiecień 2024, Partnerstwo,
Akumulatory żelowe - nowoczesne rozwiązania dla magazynowania energii elektrycznej
W dzisiejszych czasach, gdy zrównoważona energia staje się coraz ważniejsza, innowacyjne technologie magazynowania energii elektrycznej stają się nieodłącznym elementem przyszłościowego świata. Wśród tych rozwiązań znajduje się akumulator żelowy, który zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoją niezawodność, trwałość i szerokie zastosowania.
24 kwiecień 2024, Partnerstwo,
Bistro u Sabcia na pierwszym miejscu w plebiscycie Orły Gastronomii 2024
Bistro u Sabcia zdobyło pierwsze miejsce w Chojnowie w plebiscycie Orły Gastronomii 2024.
24 kwiecień 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
Dzień Ziemi z kinem sferycznymW jednym z najbardziej fascynujących doświadczeń filmowych udział wzięło 100 młodych widzów, którzy obejrzeli seanse przygodowe, o przyrodzie oraz kosmosie.
22 kwiecień 2024, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Trwa wymiana wodomierzy w Białej i Kolonii Kołłątaja
Od dzisiaj w Białej oraz Kolonii Kołłątaja pracownicy GZGKiM prowadzą wymianę wodomierzy.
21 kwiecień 2024, admin, Wszystkich komentarzy: 0
2 maja Starostwo Powiatowe nieczynne
2 maja nie skorzystamy w usług Starostwa Powiatowego.
19 kwiecień 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
Zaproszenie na majówkę 2024

Burmistrz Chojnowa Jan Serkies serdecznie zaprasza na majówkę w naszym mieście. Świętować będziemy przez trzy dni. Wszystkie zaplanowane wydarzenia mają na celu pielęgnowanie szacunku do naszej historii, kultury i tradycji.

19 kwiecień 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
Zaproszenie na promocję książki "Historia piłki nożnej w Chojnowie"Burmistrz Miasta Chojnowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie ze Stanisławem Horodeckim i promocję książki "Historia piłki nożnej w Chojnowie".
19 kwiecień 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
Konwent Wójtów, Burmistrzów, Starostów i Prezydentów

17 kwietnia w Muzeum Regionalnym odbył się, ostatni w tej kadencji, Konwent wójtów, Burmistrzów, Starostów i Prezydentów. Na to spotkanie podsumowujące pięć lat sprawowania władzy, włodarzy miast i gmin zaprosił burmistrz Chojnowa Jan Serkies - przewodniczący Konwentu.

18 kwiecień 2024, Artykuł sponsorowany,
Typy kobiecych sylwetek – czym się charakteryzują?
Wiedząc, jaką masz sylwetkę, z łatwością dobierzesz dla siebie najlepsze ubrania. Inne rzeczy pięknie prezentują się na figurze typu jabłko niż gruszka lub kolumna. Dowiedz się, jak wyeksponować swoje atuty i zakamuflować ewentualne niedociągnięcia natury. Stworzysz efektowną sylwetkę, dopasowaną do typu swojej sylwetki. Najpierw oczywiście zacznij od poznania jej cech.
16 kwiecień 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
Dzień Ziemi z kinem sferycznym

22 kwietnia obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji przygotowaliśmy małą niespodziankę dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy na pokazy kina sferycznego o tematyce przyrodniczej, przygodowej oraz o kosmosie. Do wyboru będzie aż 26 filmów!