Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

04 March 2015, admin, All comments: 0
Wernisaż wystawy Rafała Wyciszkiewicza "Moje świata postrzeganie"Biblioteka Miejska zaprasza na wernisaż wystawy chojnowskiego fotografika, muzyka i miłośnika wypraw rowerowych Rafała Wyciszkiewicza "Moje świata postrzeganie", który odbędzie się 6 marca o godz.18.00.
03 March 2015, admin, All comments: 0
MOJE DZIECKO ROZPOCZĘŁO PRZYGODĘ ZE SPORTEM. WŁAŚCIWE NAWODNIENIE TO PODSTAWA.
Podstawą w diecie młodego sportowca jest odpowiednie nawodnienie. Nawyk regularnego sięgania po odpowiednie napoje ma istotne znaczenie nie tylko dla osiąganych wyników, ale przede wszystkim dla zdrowia i jego utrzymania. Po jakie więc napoje sięgać w diecie dziecka, żeby nawadniały, a nie odwadniały. O tym poniżej.
03 March 2015, admin, All comments: 0
Wyniki wyborów uzupełniających w Gminie Chojnów W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Andrzeja Pyrza, zarządzono wybory uzupełniające do Rady Gminy Chojnów w okręgu wyborczym nr 7, które odbyły się 1 marca 2015 r.(w niedzielę).

03 March 2015, admin, All comments: 0
Drzwi Otwarte w SP4 w Chojnowie Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie zaprasza rodziców z dziećmi przyszłych klas pierwszych na rok 2015/16 do odwiedzenia szkoły w ramach "Drzwi Otwartych" w dniu 3.03.2015 r. w godzinach 16.30-18.00

03 March 2015, admin, All comments: 0
VI Sesja Rady Gminy z dnia 27.02.2015
W dniu 27.02.2015 roku odbyła się VI Sesja Rady Gminy Chojnów. Zapraszamy do obejrzenia zapisu video.
03 March 2015, admin, All comments: 0
KOBIETY - TERAZ MY!- montaż z okazji Dnia Kobiet
7 marca, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, zaprasza Panie i Panów na montaż "KOBIETY- TERAZ MY!" w wykonaniu grupy teatralnej Antykwariat, działającej przy MOKSiR. W programie spotkania przewidziany jest również recital Pawła Orłowskiego"Śpiewam dla Ciebie"
02 March 2015, Maciek, All comments: 2
Trzy pojazdy zderzyły się przy ul. Legnickiej!
Dziś, tuż przed godziną 16, doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Kierująca Daewoo Nubirą kobieta stojąc przy ul. Legnickiej, z włączonym kierunkowskazem w kierunku ulicy Okrzei przepuszczała pojazdy jadące w kierunku centrum. Tuż za pierwszym pojazdem ustawił się drugi marki Chevrolet Spark. W stojące pojazdy uderzył pojazd marki Renault.
02 March 2015, admin, All comments: 3
Bloger kontra Owsiak w legnickim sądzie
W czwartek, w Sądzie Okręgowym w Legnicy zapadł wyrok w głośnej sprawie Owsiak kontra bloger MatkaKurka. Piotr Wielgucki znany w sieci jako "MatkaKurka" na swoim blogu od dawna prowadzi z Jurkiem Owsiakiem i jego Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy otwartą wojnę. Szef WOŚP pozwał go do sądu za artykuł pt. "Jerzy Owsiak król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP".
02 March 2015, Galeria Piastów , All comments: 0
SZKÓŁKA WSPINACZKOWA W GALERII PIASTÓW

Park Play City ogłasza zapisy otwarte do szkółki wspinaczkowej dla dzieci i młodzieży! Zajęcia prowadzone są na sztucznej ściance wspinaczkowej znajdującej się w Galerii Piastów. Nie będziecie się nudzić! Zapewniamy opiekę licencjonowanych instruktorów i profesjonalny sprzęt wspinaczkowy!

02 March 2015, Gimnazjum nr 2, All comments: 0
KONKURS TVN - TELEDYSK Z GIMNAZJUM NR 2

Stacja TVN ogłosiła konkurs na wideoclip do piosenki Dawida Kwiatkowskiego "Szkoła". Dawid Kwiatkowski jest bardzo popularnym wykonawcą i młodzieży nie trzeba go przedstawiać. Zwycięska szkoła będzie mogła gościć piosenkarza na koncercie, dlatego wszystkich zachęcamy do oddawania głosów przez internet. W jaki sposób i kiedy, dowiecie się na stronie szkoły www.gimcho.pl już wkrótce. Termin nadsyłania teledysków mija w tym tygodniu a te, które już są umieszczone w internecie można oglądać na youtube i na stronie TVN. Zapraszamy do obejrzenia naszej radosnej twórczości. :)

02 March 2015, admin, All comments: 0
"Szlakiem epok literackich" w Powiatowym Zespole Szkół
W piątek, w Powiatowym Zespole Szkół,odbyła się dziesiąta- ostatnia edycja konkursu pn. "Szlakiem epok literackich". Rozpoczynając w 2006 roku od konkursu wiedzy o antyku, poprzez średniowiecze, renesans, barok, oświecenie, romantyzm, pozytywizm, Młodą Polskę, przyszedł czas na współczesność, która była tematem tegorocznej edycji.
01 March 2015, Maciek, All comments: 0
Chojnowianka Chojnów - Isrka Księgienice - sparing
W sobotnie popołudnie KS Chojnowianka rozegrała kolejny sparing. Rywalem naszej ekipy była Iskra Księgienice – rywalizująca w klasie okręgowej. Podopieczni Ireneusza Chrzanowskiego, odpowiednio zmotywowani, przystąpili do tej rozgrywki. Biało niebiescy od samego początku nie zachwycali swoją postawą, choć widać było sporo walki i zaangażowania w grę. Obie drużyny stwarzały sytuacje podbramkowe, choć gra Isrky mogła bardziej się podobać.
01 March 2015, Maciek, All comments: 0
Drugie miejsce Orlików w Gromadce!
Grupa Orlików trenowana przez Łukasza Kurczaka wczoraj rywalizowała podczas turnieju ligi halowej w Gromadce. W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszym mieście ekipy piłkarskie, które podczas rywalizacji w hali Powiatowego Zespołu Szkół walczyły o miano najlepszej. Chojnowskie dzieci zajęły doskonałe trzecie miejsce. Wczoraj przyszedł czas na kolejną próbę. W pobliskiej Gromadce pojawiły się następujące drużyny:
01 March 2015, Maciek, All comments: 0
Zdziesiątkowane chorobami Rokitki uległy Stali Chocianów.
W dniu dzisiejszym o godzinie 14:00 Czarni Rokitki rozegrali pierwszy w tym sezonie sparing na naturalnej nawierzchni. Dotychczasowe spotkania odbywały się na sztucznej nawierzchni lub też orliku. Wyjazdowy mecz w Chocianowe nie należał do tych udanych w wykonaniu ekipy z naszej gminy. Dodatkowo zdziesiątkowana chorobami drużyna prowadzona przez Mirosława Dragana musiała radzić sobie na zdewastowanej murawie gospodarzy.
01 March 2015, Champion Chojnów, All comments: 0
Łukasz Niemczyk Mistrzem Dolnego Śląska i Opolszczyzny!
W finale tegorocznych Mistrzostw Dolnego Śląska i Opolszczyzny Łukasz Niemczyk zmierzył się z Mateuszem Matyją z Orła Oleśnica. Walka od początku przebiegała pod dyktando naszego zawodnika. Łukasz jak zwykle boksował w swoim stylu, sporo uników i celnych ciosów było kluczem do sukcesu. Łukasz w tej rundzie walczył bardzo agresywnie. Ta część walki mogła się podobać zgromadzonym kibicom, którzy zobaczyli sporo dobrego boksu.
01 March 2015, Maciek, All comments: 0
Drugie miejsce Żaków w Legnicy.
Grupa Żaków prowadzona przez trenera Marcina Rabandę nie marnuje czasu. Po ubiegłotygodniowym turnieju, w którym byliśmy gospodarzami, w dniu wczorajszym przyszła kolej na zawody w Legnicy. Organizatorem całej zabawy sportowej był klub Miedź Legnica. Nasi piłkarze, po słabym występie przed własną publicznością, szybko wrócili do pełni formy. Trener Rabanda zabrał na wczorajszą rywalizację następujących piłkarzy:
01 March 2015, Champion Chojnów, All comments: 0
Łukasz Niemczyk awansował do finałów Mistrzostw Dolnego Śląska (video)
W dniu wczorajszym – Łukasz Niemczyk – nasz reprezentant stoczył drugi pojedynek podczas Mistrzostw Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Od samego początku liczyliśmy na dobry wynik. Nasz bokser nas nie zawiódł i w bardzo dobrym stylu odniósł drugie zwycięstwo. Wszystkie trzy rundy należały do Łukasza, który nie dał rywalowi chwili wytchnienia. Dzięki wczorajszemu pojedynkowi nasz reprezentant awansował do finałów, które rozpoczynają się dziś o godzinie 12:00.
28 February 2015, admin, All comments: 0
Sylwia Kupczyk i Kacper Jędraszczyk najpopularniejszymi sportowcami

W piątkowy wieczór, w Hotelu Sękowskim, odbyła się Gala Sportu, podczas której poznaliśmy Laureatów Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów Legnicy i powiatu legnickiego. Uroczystość poprowadzili: Malwina Komarnicka z telewizji DAMI i redaktor naczelny lca.pl- Paweł Jantura.


28 February 2015, Champion Chojnów , All comments: 0
Udział Łukasza Niemczyka w Mistrzostwach Dolnego Śląska. Walka na żywo 14:00
W dniu wczorajszym rozpoczęły się młodzieżowe Mistrzostwa Dolnego Śląska i Opolszczyzny w boksie. Podczas tej imprezy sportowej nasz klub Champion Chojnów Powiat Legnicki reprezentować będzie Łukasz Niemczyk, który już wczoraj popisał się wspaniałym pojedynkiem i zwycięstwem. Nasz bokser, jest jedynym z naszej kadry, który może już boksować z seniorami.
28 February 2015, Arkadiusz Lewandowski , All comments: 0
Kamil Mroczkowski otrzymał stypendium sportowe od Urzędu Marszałkowskiego!
Po ostatnim sukcesie Kamila zrobiło się dosyć głośno o naszym klubie w całej Polsce. Do tej pory, w historii naszego boksu nie zdarzyło się jeszcze, żeby Polak pokonał światową jedynkę. Mój zawodnik – Kamil doskonale zrealizował plan treningowy i osiągnął olbrzymi sukces. Jako klub działamy prężnie, ciągle się rozwijamy. Współpracujemy z wieloma innymi klubami, trenerami, lekarzami. Wszystko to w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników.