Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

27 February 2015, Starostwo Powiatowe , All comments: 1
W Starostwie już płacą kartą

Od wczoraj (26 bm.) w Starostwie Powiatowym w Legnicy można płacić „plastikowymi pieniędzmi”. Owa techniczna nowinka na klientach urzędu robi wrażenie. Kiedy pierwsza osoba chciała skorzystać z tego udogodnienia, terminal bezdusznie wskazał na... brak środków. Wtedy zdeterminowany interesant pożyczył kartę od kolegi.

27 February 2015, Maciek, All comments: 0
W niedzielę Czarni powalczą ze Stalą Chocianów.
W niedzielę, kolejny ważny sprawdzian przed drużyną Czarnych Rokitki. Niepokonana do tej pory w meczach kontrolnych grupa prowadzona przez Mirosława Dragana zmierzy się z ligowym rywalem – Stalą Chocianów. Spotkanie odbędzie się na wyjeździe, w najbliższą niedzielę, o godzinie 14:00. Mamy nadzieję, że Czarni, po raz kolejny, pokażą swoje umiejętności na najwyższym poziomie. Biorąc pod uwagę, że w ostatnim meczu ligowym szczęśliwie zremisowaliśmy ze Stalą, w niedzielę może być ciężko.
27 February 2015, Maciek, All comments: 9
Kolejny sparing biało niebieskich w Chojnowie. Zapraszamy w sobotę na godzinę 15:00
Już jutro biało niebiescy rozegrają kolejny mecz kontrolny. Naszym rywalem będzie Iskra Księgienice. Mamy dla kibiców z Chojnowa bardzo dobrą wiadomość. Otóż sobotni sparing odbędzie się na bocznej płycie przy MOKSiRze. Początek przewidziany jest na godzinę 15:00. Biało niebiescy nadal dążą do osiągnięcia optymalnej formy przed zbliżającą się rundą wiosenną.
27 February 2015, admin, All comments: 1
¾ Polaków ma zaufanie do Policji

Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytano również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.

26 February 2015, admin, All comments: 15
AKADEMIA PZS POŚWIĘCONA PAMIĘCI OFIAR HOLOKAUSTU
W dniu wczorajszym, w Powiatowym Zespole Szkół, odbyła się uroczysta akademia poświęcona pamięci ofiar Holokaustu. Aulę przy ul. Poźniaków, po brzegi wypełnili uczniowie PZS oraz Gimnazjum nr 2. Niespełna godzinne, wzruszające widowisko, wpędziło w zadumę wszystkich obecnych. Uczniowie, wcielający się w rolę więźniów obozów koncentracyjnych, w ujmujący sposób opowiedzieli historie, odzwierciedlające ich losy.
26 February 2015, admin, All comments: 0
Międzyszkolny konkurs plastyczny i wiedzy "Chojnów moje miasto" rozstrzygnięty!
W dniu wczorajszym, odbył się konkurs plastyczny i wiedzy "Chojnów moje miasto", zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4. Został on zaadresowany do uczniów klas IV- wykonanie pracy plastycznej w formacie A3, dowolną techniką, pt. "Chojnów moje miasto" oraz uczniów klas V i VI- konkurs wiedzy o naszym mieście w formie ustnej. Głównym celem było zachęcenie do poznania historii Chojnowa, jego zabytków, tradycji i legend. W konkursie wzięli udział reprezentanci SP4 i SP3.
26 February 2015, admin, All comments: 1
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym"Maska Teatralna"

Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Maska Teatralna".

25 February 2015, admin, All comments: 0
Kolejne spotkanie w ramach Akademii Malucha za nami!
Dzisiejsze przedpołudnie, było dla najmłodszych kolejną okazją do wspólnej zabawy. Wszystkie spotkania, organizowane przez Bibliotekę Miejską w ramach Akademii Malucha, dostarczają dzieciom wiele radości i uśmiechu. Nic dziwnego, że dwugodzinne zajęcia upływają w mgnieniu oka i są powodem do zadowolenia. Dobrze bawią się nie tylko maluchy, ale również ich opiekunowie, którzy wspierają swoich podopiecznych w kolejnych wyzwaniach.
25 February 2015, Galeria Piastów , All comments: 0
Robert Janowski w Galerii Piastów

Już 7 marca od godziny 11:00 zapraszamy wszystkie panie do Galerii Piastów. Z okazji dnia kobiet na wszystkie panie czekają atrakcje, a także specjalnie przygotowane miasteczko medyczne pod patronatem Miedziowego Centrum Zdrowia. Finałem wydarzenia będzie koncert Roberta Janowskiego, znanego z programu „Jaka to melodia?”.

25 February 2015, admin, All comments: 0
Strach przed sepsą w Chojnowie

W dniu wczorajszym (24 lutego), w jednej z chojnowskich przychodni, badano kobietę, u której później stwierdzono sepsę. Chora, w poczekalni miała kontakt z innymi pacjentami, wykonano jej również kolonoskopię. Tego dnia, po kobiecie diagnozowano jeszcze sześć innych osób.

25 February 2015, Aniela Linkowska, All comments: 2
Czy kierowcą może być osoba niepełnosprawna?

Czy kierowcą może być osoba niepełnosprawna? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, jako, że zawód kierowcy jest pojęciem szerokim, jak również niepełnosprawność może być definiowania wielorako. Niepełnosprawność jest stanem, w którym ludzki organizm jest długotrwałe ograniczony w prawidłowym funkcjonowaniu. Zdefiniowanych zostało 12 kodów klasyfikacji przyczyn niepełnosprawności:

25 February 2015, Partnerstwo , All comments: 0
Pracownia Psychotechniczna Dominiki Aleksa

Pracownia Psychotechniczna Dominika Aleksa istnieje od 2013 roku. Badania przeprowadzane są na nowoczesnej aparaturze, szybko, sprawnie i w przyjemnej atmosferze. Korzystamy z testów rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, co pozwala na dokonanie rzetelnej diagnozy. Współpracujemy z Przychodnią Medycyny Pracy w Chojnowie, umożliwiamy przeprowadzenie kompleksowych badań w ciągu jednego dnia.

25 February 2015, Maciek, All comments: 0
Mistrzostwa Dolnego Śląska zbliżają się wielkimi krokami - Gala w Chojnowie!
Po ostatnim, wielkim sukcesie, Kamila Mroczkowskiego i nokaucie Mistrza Olimpijskiego z Chin możemy spodziewać się nie lada emocji podczas Mistrzostw Dolnego Śląska. Ciężko będzie teraz znaleźć odpowiedniego rywala dla naszego fightera z Chojnowa. Dzięki ostatniej walce Kamil zdecydowanie zaistniał nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Pokonanie bokserskiego numeru jeden w Europie nie jest łatwym wyzwaniem.
24 February 2015, Partnerstwo,
Bank Spółdzielczy w Chojnowie

Bank Spółdzielczy w Chojnowie od blisko siedmiu dekad wsłuchuje się w potrzeby swoich Klientów. Jest polskim bankiem łączącym tradycję z nowoczesnością, w którym każdy Klient może liczyć na indywidualną obsługę. Bank stawia na jakość i wysoki standard usług dbając o dialog partnerski z każdym Klientem. Służy również fachowym doradztwem i pomocą. Rekomendacją dla jego działalności jest coraz większa liczba zadowolonych Klientów.

24 February 2015, Gimnazjum nr 2, All comments: 0
W Gimnazjum nr 2 „Żyjemy Aktywnie, Kolorowo i Wspólnotowo”
Hasło podane w tytule artykułu przyświeca piątej już szkolnej edycji ogólnopolskiego Programu Marki Winiary pn. „Żyj smacznie i zdrowo”. Działania zainicjowane przez Uczniów klasy II b i koordynatorki akcji: Małgorzatę Graban oraz Lucynę Spes 4 lutego br., adresowane dotąd do Gimnazjalistów i Pracowników szkoły poszerzyły grono odbiorców w miniony wtorek – 17 lutego. Tego dnia bowiem po zakończeniu klasowych zebrań rodzicielskich podsumowujących I semestr roku szkolnego 2014/2015 odbyło się nietypowe spotkanie Nauczycieli i Rodziców.
24 February 2015, admin, All comments: 0
Biblioteka on-line
Zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie są skomputeryzowane w programie MAK+. Czytelnik może sprawdzić, czy wybrana książka lub inne medium znajduje się w bibliotece, korzystając z elektronicznego katalogu.
24 February 2015, admin, All comments: 0
Dionisios Sturis o Wyspie Man- spotkanie w Bibliotece Miejskiej za nami
W poniedziałek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbyło się spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem. Tym razem, przyjechał do nas z najnowszą książką- "Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy. Historia splątania". Sala Edukacyjna wypełniła się po brzegi- nie zabrakło najbliższej rodziny, przyjaciół oraz wielu chojnowian podziwiających twórczość Dionisa.
24 February 2015, admin, All comments: 0
Ogłoszenie o sesji nr VI.2015 Rady Gminy Chojnów w dniu 27 lutego 2015 r

Zapraszamy na VI Sesję Rady Gminy, która odbędzie się w dniu 27 lutego 2015 r. o godzinie 1200,w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów.

24 February 2015, Starostwo Powiatowe , All comments: 0
Martwe dusze... na kółkach

Ponad 6 mln zarejestrowanych w Polsce pojazdów... może nie istnieć! Jak to możliwe? W przepisach jest luka. Na rejestrowanie i wyrejestrowywanie samochodów mamy 30 dni, ale to tylko teoria. Bo co nam grozi, kiedy zlekceważymy nakaz? Nic.

23 February 2015, UG Chojnów , All comments: 0
Spotkanie informacyjne nt. Funduszu Powierniczego JEREMIE w Urzędzie Gminy w Chojnowie

Wójt Gminy Chojnów zaprasza przedsiębiorców z terenu miasta i gminy Chojnów na spotkanie informacyjne nt. Funduszu Powierniczego JEREMIE utworzonego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, organizowane w dniu 25 lutego 2015 r. o godz. 11.00 w Urzędzie Gminy Chojnów w sali nr 6.