Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

14 February 2015, Maciek, All comments: 0
Walentynki z Gimnazjum nr 1
Tegoroczne święto przypada na dzień dzisiejszy, czyli sobotę. Większość szkół świętowała już wczoraj. Piątkowe walentynki nie obeszły się bez echa w chojnowskim Gimnazjum nr 1. Popularna wśród uczniów „jedynka” jak zwykle zaskoczyła formą spędzania tego święta. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali video, które po raz kolejny pokazuje, że w szkole może być wesoło i przyjemnie.
14 February 2015, admin, All comments: 0
Dziś Walentynki - jak je spędzić?

Walentynki– coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Walentynki mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Słowa krytyki dotyczą przede wszystkim komercyjnego i konsumpcjonistycznego podejścia. Ponadto podkreśla się, że miłość powinno okazywać się drugiej osobie przez cały rok, a nie „na pokaz”, 14 lutego.

13 February 2015, SP 4, All comments: 0
Profilaktyka z teatrem Inspiracja z Krakowa
12 lutego 2015r w naszej szkole odbywały się spektakle profilaktyczne dla uczniów całej szkoły. Pedagog szkolny Maria Pura zaprosiła goszczącą już nie jeden raz w naszych murach, grupę teatralną „Inspiracja” z Krakowa.
13 February 2015, Maciek, All comments: 0
Kolejne sparingi Chojnowianki i Rokitek już jutro - zapraszamy!
Jutro Walentynki – „Dzień zakochanych” – nie wszyscy będą jednak świętować. Piłkarze zarówno Chojnowianki, jak i Czarnych Rokitki rozegrają w sobotę mecze sparingowe. Liga zbliża się wielkimi krokami, a szkoleniowcy obu ekip nie zamierzają rezygnować z jakichkolwiek zajęć sportowych. Mecze kontrolne dają trenerom wiele do myślenia, a zarazem pozwalają na testowanie poszczególnych wariantów taktycznych.
13 February 2015, Partnerstwo ,
Bal Sekcji Tańca Towarzyskiego

Zgodnie z zapowiedzią, 24.01.2015 r. w Domu Schrama, odbył się II bal organizowany przez Sekcję Tańca Towarzyskiego w Chojnowie. Był on częścią chojnowskiego karnawału, w tym roku obchodzonego w Domu Schrama przez duże ,,K”. W każdą sobotę Dom Schrama był bowiem miejscem imprez karnawałowych. Były to zarówno spotkania opłatkowe, jak i zabawy organizowane przez stowarzyszenia zrzeszone w naszym mieście.

13 February 2015, admin, All comments: 2
Dziś piątek trzynastego- faktycznie pechowy?

Mimo tego, że wielu z nas nie wierzy w wróżby, przesądy czy zabobony- piątek trzynastego jest dniem, w którym każdy z nas choć przez chwilę zastanowi się nad tym, czy nie powinien uważać na pecha bardziej niż zwykle. Piątek trzynastego to jedna z najbardziej znanych obaw. Cokolwiek złego wydarzy się w tym dniu stwierdzamy: nic dziwnego, w końcu dzisiaj „trzynasty piątek”.

13 February 2015, Partnerstwo , All comments: 0
Konkurs- wygraj walentynkową kolację w Piccolo Mondo! (Aktualizacja- wyniki)

Nie macie pomysłu na Walentynkowy Wieczór? Serdecznie zapraszamy do pizzerii Piccolo Mondo na romantyczną kolację. Skomponowane na tę okazję menu i nastrojowa, włoska muzyka na żywo- to wszystko będzie czekało na gości w sobotni wieczór w chojnowskim lokalu.

12 February 2015, admin, All comments: 0
Tłusty Czwartek z portalem chojnow.pl i Piekarnią Kupczyk Na rozdaniu pączków, nie zakończyliśmy dzisiejszej akcji. Chwilę później przyszedł czas na faworki! Jak się okazało, chrusty cieszą się równie dużą sympatią chojnowian.Mieszkańcy miasta przyjemnością sięgali po słodkości, chwaląc ich doskonały smak.

12 February 2015, admin, All comments: 0
Tłusty Czwartek z portalem chojnow.pl i Piekarnią Kryszczuk
Redakcja portalu wraz z piekarnią Stanisława Kryszczuka, postanowiła osłodzić chojnowianom czwartkowe przedpołudnie. Na własne oczy przekonaliśmy się, że Tłusty Czwartek w naszym mieście trwa na całego.
12 February 2015, Maciek, All comments: 0
Już w sobotę Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Czarnych Rokitki!
W najbliższą sobotę o godzinie 10 rozpocznie się turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Klubu Czarni Rokitki. W zawodach wezmą udział chłopcy urodzeniu w latach 1996 i młodsi. Do zawodów zgłosiło się pięć zespołów: Majstry, Chłopcy Radarowcy, Sokół Krzywa, Huncwoty, Scorpions. Turniej zostanie rozegrany systemem każdy z każdym jeden mecz. Przewidywany czas trwania meczu 12 minut. Patronat medialny nad imprezą objął portal chojnow.pl. Kibiców zapraszamy do Hali przy ulicy Matejki !
12 February 2015, admin, All comments: 0
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 3

Środowy poranek, przedszkolakom z grupy Motylków Przedszkola nr 3, dostarczył wielu wrażeń. Na ten dzień zaplanowano bowiem uroczystość z okazji dla Babci i Dziadka. Tuż przed godziną 9:30, sala wypełniła się gośćmi, którzy z dumą spoglądali na swoich wnuków.

12 February 2015, Maciek, All comments: 0
Dziś dzień wszytkich łasuchów - "Tłusty Czwartek" - życzymy smacznego!
Tłusty Czwartek - Ostatni czwartek przed Wielkim Postem (Środą Popielcową) rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. W ten dzień zwyczajowo objadamy się pączkami i faworkami (w niektórych rejonach Polski zwanych chrustem). Jeszcze jakiś czas temu w polskich domach obok słodkości przygotowywało się też tłuste kiełbasy, kasze, słoninę, skwarki i inne potrawy jak najbardziej tłuste.
11 February 2015, Gimnazjum Nr 1, All comments: 2
Plotkom wbrew

Wielki amerykański pisarz Mark Twain powiedział : ”Pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone”.

Ta żartobliwa sentencja jak ulał pasuje do obecnej sytuacji, w jakiej znalazło się Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie. Od jakiegoś czasu pojawiają się informacje o zamknięciu naszej szkoły. Mówiąc eufemistycznie, są to informacje mijające się z prawdą, a co za tym idzie bardzo dla nas krzywdzące.

11 February 2015, Maciek, All comments: 4
Pierwszy sparing Chojnowianki na remis!
W miniony weekend KS Chojnowianka rozegrała pierwszy sparing przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną. Choć sytuacja w klubie nie jest rewelacyjna to nasi piłkarze w 16 zameldowali się w Legnicy, gdzie o godzinie 18:00 rozegrali spotkanie kontrolne. Pod wodzą trenera Chrzanowskiego, który za wszelką cenę stara się poukładać zespół, nasi piłkarze przystąpili do rywalizacji. Naszego oponenta – Odrę Chobienia- prowadzi obecnie były szkoleniowiec biało niebieskich Andrzej Słowakiewicz.
11 February 2015, admin, All comments: 0
Uczniowie wybierali szkoły podczas VI Legnickich Prezentacji Edukacyjnych

Szkoły ponadgimnazjalne i wyższe z Legnicy, Wrocławia,Zielonej Góry czy Głogowa,zaprezentowały swoją ofertę podczas VI Legnickich Prezentacji Edukacyjnych. Do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przybyło duże grono gimnazjalistów i licealistów, którzy już niebawem podejmą decyzję o dalszym kształceniu. Jak się okazało, wielu uczniów nie ma określonych planów, nie zdecydowało jeszcze o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej czy uczelni wyższej.

11 February 2015, Galeria Piastów , All comments: 0
Walentynkowy weekend w Kręgielni!
W dniach 13-15 lutego zapraszamy specjalny walentynkowy weekend do Kręgielni Play City na IV poziomie Galerii Piastów. Z okazji święta zakochanych nasz szef kuchni przygotował specjalne niespotykane dotąd menu w którym dowiecie się wszystkiego co chcielibyście wiedzieć na temat afrodyzjaków, ale baliście się zapytać. Będzie gorąco!
11 February 2015, Maciek, All comments: 0
Jutro "Tłusty Czwartek" dzień, kiedy tysiące kalorii nikogo nie przestraszą.

Jutro „Tłusty Czwartek”! Dla wielu z nas to jeden z piękniejszych dni w ciągu roku, dla innych natomiast walka z samym sobą – zjeść czy nie zjeść. Pączki, chrusty i inne słodkości zapełnią półki sklepowe po brzegi. Od samego rana wielu z nas dzień rozpocznie zapewne od kawy i…. czegoś naprawdę tłustego.

11 February 2015, admin, All comments: 0
Surowsze kary dla pijanych kierowców i piratów drogowych

W miniony piątek, Sejm uchwalił przepisy, które są odpowiedzią rządu na drastyczne wypadki spowodowane przez pijanych kierowców. Choć spada liczba osób siadających za kierownicą po spożyciu alkoholu, rośnie liczba pijanych kierowców recydywistów. Prawdopodobnie wynika to z łagodnego traktowania pijanych kierowców przez sądy. Większość spraw kończy się zawieszeniem kary więzienia. Ponadto, duża liczba kierowców siada za kierownicę mimo odebrania prawa jazdy, ponieważ do tej pory jest to jedynie wykroczeniem, za które grozi mandat.

10 February 2015, admin, All comments: 0
Joanna Plizga Sportowcem Chojnowa 2014r.

W minioną sobotę odbyła się Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego,zorganizowana pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A. Podczas uroczystości ogłoszono zwycięzców Plebiscytu na Najlepszego Zawodnika oraz Trenera Zagłębia Miedziowego w 2014 roku. Ponadto wybrano najlepszego sportowca Chojnowa. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Joanna Plizga, która odebrała statuetkę z rąk burmistrza- Jana Serkiesa.

10 February 2015, admin, All comments: 0
XIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki "Rozśpiewane nutki 2015"

28 marca w Domu Schrama, odbędzie się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Rozśpiewane nutki". Celem imprezy jest prezentacja i promocja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, popularyzacja śpiewu jako formy artystycznego wyrazu, wymiana doświadczeń i pomysłów w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.