Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

26 January 2015, Redaktorka,
Kolęda 2015: PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W CHOJNOWSKICH PARAFIACH (Aktualizacja)
Tuż po Bożym Narodzeniu rozpocznie się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach – tzw. kolędy. Podobnie jak rok temu na łamach Portalu CHOJNOW.PL zamieszczać będziemy program wizyty duszpasterskiej w obu chojnowskich parafiach. W dalszej części plan na najbliższe dni.
26 January 2015, Redaktorka, All comments: 5
MDK - ostatnie dni remontu
W sierpniu zeszłego roku, redakcja naszego portalu odwiedziła wówczas przebudowywany budynek Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Pierwotnie zakończenie prac planowano na 31 października. Niestety z wielu przyczyn, nie udało się dotrzymać terminu, który wydłużył się o kolejne 2 miesiące. Na dzień dzisiejszy wszystkie działania mają się ku końcowi. Najprawdopodobniej już na początku przyszłego miesiąca będziemy mogli w pełni cieszyć się z nowego obiektu. Wszystkich, którzy ciekawi są tego, jak obecnie wygląda nowy "Dom Kultury" zapraszamy do naszej fotorelacji.
25 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Uwaga oblodzenie!
Dzisiejszej nocy temperatura powietrza spadnie poniżej 0°C. Spowoduje to zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu oraz mokrego śniegu.
25 January 2015, admin, All comments: 0
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 3

W piątek, w małym budynku SP4 panowała uroczysta atmosfera. Przedszkolaki, od godzin porannych oczekiwały przyjścia zaproszonych gości. To właśnie na ten dzień zaplanowano świętowanie Dnia Babci i Dziadka! Maluchy z dużym zaangażowaniem przygotowywały się do występu, aby jak najlepiej zaprezentować się ukochanym seniorom. Pięknie wyrecytowane wiersze i zaśpiewane piosenki to jednak nie wszystko, co czekało na Babcie i Dziadków. Najważniejszym punktem uroczystości była bowiem wspólna zabawa!

25 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Squash w SP4. Zapraszamy do gry!
Według kalendarza, styczeń to czas kiedy powinna panować zima. Ciężko w to uwierzyć, choćby ze względu na termometry wskazujące dodatnią temperaturę oraz jednodniowe opady śniegu. Pomimo dostatecznie dobrych warunków atmosferycznych, pogoda nie sprzyja tym, którzy pragnęliby zaznać odrobinę aktywności ruchowej. Nam udało się znaleźć rozwiązanie tego problemu. Wszystkich, którzy nie lubią siedzieć w domu, kochają sport i nie boją się wyzwań, zachęcamy do skorzystania z nowej sali do squasha.
25 January 2015, Redaktorka, All comments: 1
Ruszyło głosowanie na sportowców roku 2014 w legnickich gminach!
Zapraszamy do głosowania na swoich faworytów w kolejnej edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca w gminach powiatu legnickiego. Prezentujemy pełną listę kandydatów z Chojnowa i Gminy Chojnów!
24 January 2015, admin, All comments: 0
Harmonogram zebrań wiejskich w Gminie Chojnów

Poznaliśmy harmonogram zebrań wiejskich w Gminie Chojnów. W spotkaniach mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcieliby porozmawiać o sprawach ważnych dla wsi . To okazja do podsumowania ubiegłego roku oraz zaplanowania działań na 2015. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram, obejmujący termin i miejsce zebrania oraz opiekuna wsi.

24 January 2015, admin, All comments: 0
Ferie zimowe z Biblioteką Miejską dobiegły końca- galeria zdjęć

W piątek odbyło się ostatnie spotkanie w ramach "Ferii zimowych 2015 z Doktorem Dolittle i jego przyjaciółmi", zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską. Pięciodniowy cykl zajęć dostarczył najmłodszym dużo wrażeń i emocji. Dzieci z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem wykonywały powierzone zadania,wysłuchały prezentacji przygotowanej przez Aleksandrę Najdę- wolontariuszkę Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy oraz obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Art- Re z Krakowa.

24 January 2015, admin, All comments: 0
Biblioteka on-line

Zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie są skomputeryzowane w programie MAK+. Czytelnik może sprawdzić, czy wybrana książka lub inne medium znajduje się w bibliotece, korzystając z elektronicznego katalogu.

24 January 2015, admin, All comments: 0
Czytanie to wyzwanie! Dołącz do inicjatywy 52 książki
Za organizacją polskiego wydarzenia "Przeczytam 52 książki w 2015 roku" stoi Marcin Gnat. Potencjalnych czytelników zapytał wprost: Wchodzicie w to? Zadziałało, bo "weszło w to" ponad 90tys. osób.
24 January 2015, admin, All comments: 0
Podsumowanie projektu "Skarby w Gminie Chojnów" W sobotę (17 stycznia), w świetlicy wiejskiej w Osetnicy odbyło się podsumowanie projektu "Skarby w Gminie Chojnów". Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Wsi Osetnica "Impuls", które w imieniu innych grup działających na terenie gminy złożyło wniosek o grant z Programu Działaj Lokalnie.
23 January 2015, admin, All comments: 0
Koleje Dolnośląskie pytają podróżnych o fotele

Od środy (21 stycznia), Koleje Dolnośląskie badają preferencje pasażerów dotyczące foteli, na których chcieliby podróżować w przyszłości. W jednym z Impulsów oraz na portalu Facebook, zaprezentowano cztery modele w różnych kształtach, wzorach i kolorach.

23 January 2015, Maciek, All comments: 0
Czarni Rokitki poznali rywali w meczach kontrolnych. Mamy pierwsze transfery!
Czarni Rokitki bardzo ciężko trenują przed zbliżającą się rundą wiosenną. Trener Mirosław Dragan nie rezygnuje z profesjonalnego podejścia do prowadzonych zajęć. Ekipa z naszej gminy miała niespełna miesiąc przerwy od treningów. Do Czarnych Rokitki dołączył...
23 January 2015, Redaktorka, All comments: 1
Kolejne udogodnienia dla posiadaczy "Karty Dużej Rodziny"
Na początku stycznia informowaliśmy Państwa o Karcie Dużej Rodziny. Przysługuje ona rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Jest ona wydawana bezpłatnie każdemu domownikowi. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki - maksymalnie do osiągnięcia 25 roku życia. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas ważności orzeczenia o niepełnosprawności. Posiadacze karty mogą korzystać ze zniżek oraz dodatkowych uprawnień np. rekreacyjnych czy transportowych.
23 January 2015, admin, All comments: 0
Wybory uzupełniające w Gminie Chojnów- kandydaci na radnego w okręgu nr 7 Wybory w Gminie Chojnów nie zakończyły się na II turze.W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Andrzeja Pyrza, zarządzono wybory uzupełniające do Rady Gminy Chojnów w okręgu wyborczym nr 7.Zostały one zaplanowane na 1 marca. 20 stycznia upłynął termin zgłaszania kandydatów na radnego. Poniżej prezentujemy wszystkie kandydatury.
23 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Chojnowianki na podium - VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Ziemię chojnowską zamieszkują nie tylko wspaniali utalentowani sportowcy. Wśród tutejszej społeczności możemy spotkać uzdolnionych piosenkarzy, którzy angażują się w okoliczne (i nie tylko) konkursy. Kiedy wychodzą na scenę, są nagradzani gromkimi brawami. Dzięki swoim umiejętnościom wokalnym udaje im się zajmować bardzo wysokie miejsca. Znane wszystkim mieszkańcom naszego miasta Małgorzata Szklarz i Danuta Leonhardt ponownie zabłysnęły, tym razem w Siedliskach.
22 January 2015, Redaktorka, All comments: 3
Uwaga! Za Rokitkami samochód wpadł do rowu (Aktualizacja)
Uwaga! Za miejscowością Rokitki samochód osobowy wpadł do rowu. Na trasie mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym.
22 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Kulturalny czwartek - część VI
Jest piątkowe popołudnie. Wraz ze swoją drugą połówką zasiadamy przed telewizorem, by wspólnie obejrzeć jakiś film. Niestety nadchodzi taki moment, kiedy trzeba zdecydować jaki tytuł zabłyśnie na naszym ekranie. W tej kwestii często dochodzi do konfliktów – kobiety chciałyby zobaczyć pełną wzruszeń komedię romantyczną, a mężczyźni woleliby żeby przelewała się krew, nie łzy. By rozwiązać ten spór, wybrałam dla Państwa coś, co zadowoli jedną i drugą stronę.
22 January 2015, Redaktorka, All comments: 2
Rok 2014 bardziej bezpieczny - policyjne statystyki
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.
22 January 2015, admin, All comments: 0
"Cichy zabójca" atakuje- niepokojące statystyki

Sezon grzewczy w pełni, a co za tym idzie- zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla jest bardzo wysokie. Mimo, iż każdego roku prowadzona jest akcja propagandowa, mająca zwiększyć świadomość obywateli i nakłonić ich do większej troski o bezpieczeństwo- stale słyszymy o kolejnych interwencjach.Jak informują statystyki legnickiej straży, w okresie od 1 listopada 2014 r, do 7 stycznia 2015 r odnotowano 29 interwencji mających związek z obecnością tlenku węgla. Emisja gazu spowodowała podtrucia u 15 osób, w tym 4 dzieci.