Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

22 January 2015, Maciek, All comments: 0
Grupa piłkarska "Orlik" zajęła drugie miejce w Legnicy!

Miniony weekend to czas, kiedy na parkiecie ponownie zameldowali się młodzi piłkarze z Chojnowa. Podopieczni Marcina Rabandy tym razem rywalizowali w Legnicy podczas turnieju zorganizowanego przez lokalny Konfeks. Pierwsze zmagania grupy „Orlik 2005” podczas weekendowej ligi halowej możemy zaliczyć do bardzo udanych.

22 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie wójtów oraz burmistrzów
W miniony poniedziałek, Starostwo Powiatowe gościło w swoich murach wójtów oraz burmistrzów powiatu legnickiego. Na spotkaniu pojawili się m.in. przedstawiciele miasta i gminy Chojnów – Jan Serkies oraz Andrzej Pyrz.
22 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Sprawca alarmu bombowego wciąż poszukiwany

Czynności mające na celu zidentyfikowanie sprawcy fałszywego telefonu nie przyniosły pozytywnego rezultatu – powiedział nadkom. Jacek Paluch Komendant Komisariatu Policji w Chojnowie.

22 January 2015, admin, All comments: 0
Kacper Harkawy obecnym liderem Plebiscytu na Najlepszego Zawodnika Zagłębia Miedziowego

Na łamach naszego portalu, zachęcaliśmy Państwa do oddawania głosów w Plebiscycie na Najlepszego Zawodnika oraz Trenera Zagłębia Miedziowego w 2014 roku. Nominowani bowiem zostali przedstawiciele miasta i gminy Chojnów. Na chwilę obecną, w plebiscycie prowadzi Kacper Harkawy- młody bokser, reprezentujący klub Champion Chojnów Powiat Legnicki. Zawodnik może pochwalić się bardzo dobrym wynikiem- łączną liczbą głosów 15,6%.

21 January 2015, Restauracja "Pałacyk", All comments: 0
Konkurs na najciekawszy prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka! (Aktualizacja- wyniki)

Z okazji zbliżających się świąt- Dnia Babci i Dziadka, mamy dla was konkurs! Zapraszamy do podzielenia się z nami pomysłami na prezent, którym obdarujecie bądź chcielibyście obdarować Babcię i Dziadka.Najciekawsza propozycja zostanie nagrodzona bonem o wartości 100 zł do Restauracji "Pałacyk", do wykorzystania w dniach 21-22 stycznia. Będzie to doskonały prezent dla Babci i Dziadka bądź okazja do wspólnego spędzenia czasu.

21 January 2015, admin, All comments: 12
V sesja Rady Miejskiej
W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim odbyła się sesja nadzwyczajna podczas której poruszono temat przyznania dodatkowych środków na przebudowę i rozbudowę budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Prace, które prowadzone są już od dłuższego czasu powoli dobiegają końca. Jak to jednak w życiu bywa tak duża inwestycja nie mogła obejść się bez niespodzianek.
21 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci i Dziadka życzy Redakcja Portalu
Wszyscy wiemy jak ważnymi osobami w naszym życiu są dziadkowie. Zdarza się, że dzięki swojej życzliwości i okazywanemu zainteresowaniu „górują” nad samymi rodzicami. W końcu to oni zajmowali się nami kiedy byliśmy chorzy, kiedy akurat nie musieliśmy iść do szkoły, a rodzice mimo wszystko musieli być w pracy.Nie powinno więc nikogo dziwić, że doczekali się swojego święta.
21 January 2015, Małgorzata Uroda, All comments: 1
PRZEKĄSKI W ODCHUDZANIU

Odchudzanie często bywa przyczyną niedożywienia. Osoba na diecie powinna tracić kilogramy z korzyścią dla swojego zdrowia. Głodzenie się, unikanie przyjemności jakie niesie spożywanie posiłków to jeden z wielu błędów, które popełniają osoby zaczynające przygodę z dietą. Zapoznaj się co można podjadać między posiłkami, a dzięki temu tryskać energią, mieć dobry humor i odżywić w sposób właściwy organizm.

21 January 2015, UG Chojnów , All comments: 0
Hej kolęda, kolęda...

Gminne Kolędowanie w Osetnicy już 25 stycznia! W Sali wiejskiej w Osetnicy odbędzie się koncert kolęd. Zaśpiewają wszystkie zespoły folklorystyczne z Gminy Chojnów. Nie zabraknie również muzycznej niespodzianki!

20 January 2015, Partnerstwo , All comments: 8
Zapraszamy na zabawę opłatkową do Piotrowic!

Koło Gospodyń Wiejskich Konradówka- Piotrowice zapraszają na zabawę opłatkową, która odbędzie się 31.01.2015r.- w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Piotrowicach o godzinie 19:00. Gościom przygrywać będzie zespół Blue Band z Chojnowa.

20 January 2015, admin, All comments: 2
Zderzenie 3 pojazdów na drodze krajowej nr 94

Na drodze krajowej nr 94 doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych. Poszkodowane zostały 4 osoby, z czego 2 zostały przewiezione do szpitala. Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja oraz dwa zastępy straży pożarnej. Do chwili obecnej trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Przyczyną całego zajścia była silna mgła oraz nieuwaga jednego z kierowców. Droga krajowa nr 94 została zamknięta. Wyznaczony został objazd przez Dobroszów.

20 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Sprawdź autobus, którym podróżuje Twoje dziecko
Co roku słyszy się o tragicznych wypadkach z udziałem dzieci, które wraz z opiekunami placówek szkolnych wybierały się na zasłużony odpoczynek podczas ferii, wakacji czy przy okazji jakiejś wycieczki szkolnej. Jednak często okazywało się, że w większej mierze zawinił stan pojazdu, którym się poruszano niż sam kierowca czy stan dróg. Teraz każdy rodzic wysyłający swoje dziecko w podróż będzie mógł spać spokojnie i nie martwić się czy jego dziecko wróci całe i zdrowe. To wszystko za sprawą specjalnej strony, uruchomionej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych gdzie skontrolować autobus, do którego wsiada nasze dziecko.
20 January 2015, Galeria Piastów , All comments: 0
Wystawa modelarstwa lotniczego w Galerii Piastów!

Podczas feriowego weekendu 24 i 25 stycznia w dużym patio Galerii Piastów odbędzie się wystawa modelarstwa lotniczego zorganizowana przez Ośrodek Sekcji Modelarstwa Lotniczego Aeoroklubu Zagłebia Miedziowego w Lubinie. Zaprasamy wszystkich zainteresowanych! Dodatkowo na dużym patio stanie oryginalny szybowiec, a dla najmłodszych odbędą się warsztaty plastyczne przeprowadzone pod okiem znanej legnickiej artystki – Marty Grzesik!

19 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Remont na A4. Trwa wymiana barierek
Uwaga kierowcy! Na 65. kilometrze autostrady A4, między węzłami drogowymi Krzywa a Jadwisin trwa naprawa barierek.
19 January 2015, admin, All comments: 0
Konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na zabawę opłatkową do Piotrowic! (Aktualizacja- wyniki)

W ostatnią sobotę stycznia- 31.01.2015r., w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Piotrowicach o godzinie 19:00 odbędzie się zabawa opłatkowa. Gościom przygrywać będzie zespół Blue Band z Chojnowa.Na jednego z naszych czytelników czeka PODWÓJNE ZAPROSZENIE na to wydarzenie!

19 January 2015, admin, All comments: 0
Rozpoczęły się ferie zimowe z Biblioteką Miejską

Rozpoczęły się "Ferie zimowe z Doktorem Dolittle i jego przyjaciółmi", zorganizowane przez Bibliotekę Miejską. Zgodnie z planem, zajęcia dla najmłodszych potrwają do piątku. Podczas dzisiejszego spotkania, panie bibliotekarki przybliżyły obecnym dzieciom historię Jana Dolittle z Puddleby, czytając fragmenty książki H. Loftinga.

19 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Czy "autostrada śmierci" doczeka się przebudowy?

Przygotowania do przebudowy autostrady z Wrocławia do Krzywej trwają, trudno jednak mówić tu o pełnej gotowości. Droga, która z zgodnie z założeniami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad będzie miała po 3 pasy w jednym kierunku, nie znalazła się jeszcze w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

19 January 2015, admin, All comments: 0
Trwa nabór do Ochotniczej Straży Pożarnej

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy informuje, że w dniu 14 lutego br. planuje rozpocząć szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP.

19 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Gdzie jest zima?

Choć kalendarzowa wiosna przypada dopiero na 21 marca, to już od kilku dni można poczuć jej nadejście. Nie da się ukryć, że jak na styczeń pogoda dopisuje, a termometry wskazują temperaturę powyżej zera. To dobra wiadomość dla wszystkich przeciwników zimy, którzy od lepienia bałwanów wolą taplać się w promieniach słońca. Niestety nie dotyczy to fanów sportów zimowych, którzy z niecierpliwością wyczekują aż z nieba posypie się śnieg, a minusowa temperatura pozwoli mu utrzymać się dłużej niż jeden dzień.

18 January 2015, Maciek, All comments: 1
Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze Chojnowianki nadal trwa...(VIDEO)
Długo wyczekiwane przez fanów Klubu Sportowego Chojnowianka Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze zaplanowane na dzień 15 stycznia 2015 rozpoczęło się wczoraj kilka minut po 17 i trwa do tej pory… Na sali, w Domu Schrama, pojawiła się garstka członków klubu. Podczas wczorajszego posiedzenia w głosowaniach brało udział 31 osób spośród przeszło 90 uprawnionych.