Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

19 October 2021, admin, All comments: 0
Rzecznik Konsumentów ostrzega przed kolejnym pokazem handlowym organizowanym w Chojnowie
Miejski i Powiatowy Rzecznik Konsumentów ostrzega przed udziałem w pokazie pseudo szczepionkowym organizowanym 22 października w Chojnowie. - Pod wpływem manipulacji można uszczuplić swój portfel o kilka, a nawet kilkanaście tysięcy - zaznacza Tomasz Strojek.
19 October 2021, admin, All comments: 0
Prawie 50 procent mieszkańców Chojnowa w pełni zaszczepionych
Liczba w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 mieszkańców Chojnowa zbliża się do 50 proc. Stawia to gminę miejską na trzecim miejscu w powiecie legnickim. Znaczniej mniejszy procent zaszczepionych odnotowuje się w gminie wiejskiej Chojnów.
19 October 2021, admin, All comments: 0
Wzmożone kontrole prędkości na lokalnych drogach
Przez cały dzień w powiecie legnickim możemy spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości. Funkcjonariusze będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego - zapowiada lokalna drogówka.
19 October 2021, admin, All comments: 0
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 pasowani na uczniów [ZDJĘCIA]
Korzystając z zaproszenia gościliśmy dzisiaj na uroczystości pasowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.
18 October 2021, admin, All comments: 0
Kiedy przyjedzie śmieciarka?
Wciąż nie wiesz kiedy wystawić jaki śmietnik? Pomocna może okazać się internetowa aplikacja, gdzie sprawdzisz dokładny harmonogram odbioru odpadów w Chojnowie.
18 October 2021, admin, All comments: 2
Trwa głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego
12 października rozpoczęło się głosowanie nad projektami zgłoszonymi do tegorocznego edycji chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosować można za pośrednictwem platformy internetowej oraz w Urzędzie Miejskim.
18 October 2021, admin, All comments: 0
Usiłowali spalić dom by zatrzeć ślady produkcji narkotyków
Zlikwidowana linia produkcyjna do wytwarzania metamfetaminy, przechwycone blisko 7300 porcji handlowych tej substancji zabronionej oraz zatrzymanych dwóch mężczyzn mających związek ze sprawą, to efekt działania funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy przy wsparciu wrocławskich kontrterrorystów przeprowadzili skuteczną realizację wymierzoną w narkobiznes.
18 October 2021, admin, All comments: 0
Dotacje dla lokalnych bibliotek, przedszkoli i szkół na zakup nowości wydawniczych
14 października Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaakceptował listę rankingową bibliotek uprawnionych do otrzymania dofinansowania w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.
16 October 2021, PWSZ im. Witelona,
Kolej szuka pracowników, uczelnia ich szkoli
PKP i inne, obsługujące krajowy ruch pociągów spółki, borykają się z brakiem wykwalifikowanych maszynistów i dyżurnych ruchu. Na to zapotrzebowanie rynku pracy zareagowała PWSZ im. Witelona w Legnicy (która od stycznia 2022 r. nazywać się będzie Collegium Witelona Uczelnia Państwowa). Prowadzi właśnie nabór na kurs dla maszynistów, który ruszy 5 listopada.
15 October 2021, admin, All comments: 0
To nie tajna akcja - to próba oszustwa
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy po raz kolejny ostrzegają przed oszustami. Przestępcy wykorzystują bezradność, podeszły wiek, łatwowierność i stan zdrowia osób starszych.
15 October 2021, admin, All comments: 0
W połowie listopada pojedziemy S3 między Lubinem i Polkowicami
Do końca dobiegają prace na feralnym odcinku nowej drogi S3 miedzy Lubinem i Polkowicami. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podtrzymuje zapowiadany wcześniej listopadowy termin oddania drogi do ruchu.
15 October 2021, admin, All comments: 0
Kolejna awaria sieci wodociągowej
Kolejna awaria sieci wodociągowej spowodowała przerwę w dostawie wody na terenie Chojnowa.
14 October 2021, admin, All comments: 0
Coraz chłodniejsze noce śmiertelnym zagrożeniem dla bezdomnych
Coraz chłodniejsze noce i pojawiające się przymrozki to śmiertelne zagrożenie dla osób, które nie mają na co dzień schronienia. Lokalna policja zachęca do zgłaszania miejsc, w których przebywają bezdomni - dzięki temu możemy uratować komuś życie.
14 October 2021, admin, All comments: 0
Piątek i weekend w Kinie Kultura. Zobacz co będzie grane
Zobacz co będzie grane już jutro oraz w najbliższy weekend w chojnowskim Kinie Kultura.
14 October 2021, admin,
Odpowiedz na proste pytanie i zdobądź szanse na bilety na film Venom 2: Carnage [WYNIKI]
Zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na piątkowe seanse filmu "Venom 2: Carnage" w legnickim kinie Helios. Odpowiedz na proste pytanie i zdobądź szansę na nagrodę.
14 October 2021, Partnerstwo,
Repertuar Kina Helios (15.10 - 21.10)
Zobacz repertuar legnickiego Kina Helios, obowiązujący od 15 do 21 października.
13 October 2021, admin, All comments: 0
Burmistrzowskie nagrody dla nauczycieli [ZDJĘCIA]
Lokalnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej ciąg dalszy. W Domu Kultury świętowali dziś nauczyciele i dyrektorzy chojnowskich placówek oświatowych. Nie obyło się bez podziękowań, kwiatów oraz artystycznej niespodzianki w postaci występu Marcina Dańca.
13 October 2021, admin, All comments: 0
Wójtowie i Burmistrzowie powiatu legnickiego obradowali w Starostwie
W budynku legnickiego Starostwa odbywał się kolejny Konwent Wójtów i Burmistrzów. Posiedzenie otworzył i prowadził Burmistrz Miasta Chojnowa Jan Serkies.
13 October 2021, admin, All comments: 0
Pod prąd na A4. 81-letni kierowca doprowadził do kolizji
81-letni kierowca BMW w nocy jechał autostradą A4 pod prąd i zderzył się z samochodem ciężarowym. Jak podaje portal lca.pl, nikomu nic poważnego się nie stało. Okazało się, że sprawca kolizji to osoba poszukiwana na terenie Niemiec.
12 October 2021, admin,
Przerwa w dostawie wody [AKTUALIZACJA]
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o planowanej przerwie w dostawie wody.