Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

06 March 2015, Maciek, All comments: 0
Siatkarski "Dzień Kobiet" w Gimnazjum nr 1
W sobotę 7 marca w Gimnazjum nr1 w Chojnowie odbędzie się turniej żeńskiej siatkówki pod hasłem PANIE, PANNY i PANIENKI. W zespole PAŃ zagrają kobiety kochające sport, PANNY to licealistki i studentki, natomiast PANIENKI to gospodynie turnieju, czyli dziewczęta z gimnazjum. Początek godz.11.
06 March 2015, Maciek, All comments: 6
Chojnowianka "powalczy" w Siedliskach w meczu kontrolnym.
Jutro na stadionie w Siedliskach, o godzinie 15:00, KS Chojnowianka rozegra kolejne spotkanie kontrolne. Podopieczni Ireneusza Chrzanowskiego powalczą z lokalnym klubem Dębem Stowarzyszenie Siedliska. Mecz odbędzie się na murawie, a nie na boisku sztucznym. Nasz szkoleniowiec do tej pory musiał korzystać z wielu piłkarzy reprezentujących grupę junior starszy. Nie inaczej będzie w sobotę. Spore braki kadrowe spowodowane kontuzjami, wyjazdami czy też pracą samych piłkarzy powodują, że nie mamy sposobności gry w pełnym składzie.
06 March 2015, Maciek, All comments: 0
Czarni Rokitki zmierzą się z Gromem Gromadzyń Wielowieś!
W najbliższą niedzielę Czarni Rokitki rozegrają kolejny mecz kontrolny. Tym razem naszym rywalem będzie ekipa Gromu Gromadzyń Wielowieś. Niedzielna rywalizacja rozpocznie się o godzinie 14:00 na stadionie w Rokitkach. Po raz pierwszy w tym sezonie kibice Czarnych będą mieli sposobność obejrzenia swoich piłkarzy na żywo. Będzie to kolejny ważny sprawdzian. Grom Gromadzyń Wielowieś w większości składa się z byłych piłkarzy Prochowiczanki. Zapowiada się zatem bardzo ciekawa rywalizacja.
06 March 2015, admin, All comments: 0
Eliminacje miejskie do XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK za nami
W dniu wczorajszym, odbyły się się eliminacje miejskie do XX Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Tegoroczna edycja spotkała się z dużo niższym zainteresowaniem niż te, które odbywały się w latach ubiegłych. W kategorii szkoły podstawowe zaprezentowały się trzy uczennice SP3: Karolina Czerniawska, Wiktoria Piechowiak i Marta Klimczyk. W kategorii gimnazjum, udział w konkursie wzięły dwie uczennice "jedynki": Anita Pajdziuk i Weronika Matwiejewa.
06 March 2015, Gimnazjum nr 2, All comments: 0
LAUREAT ZDOLNEGO ŚLĄZAKA GIMNAZJALISTY PO RAZ 16 W GIMNAZJUM NR 2!
To już 16 tytuł w historii naszej szkoły. Wśród 23 laureatów Dolnośląskiego Konkursu Geograficznego Zdolny Ślązak Gimnazjalista znalazła się uczennica III klasy - GABRIELA KUR -serdecznie gratulujemy. Finał olimpiady geograficznej odbył się 21 lutego we Wrocławiu. Startowało w niej 55 uczniów z całego województwa, którzy wygrali poszczególne szczeble eliminacji. Gabrysia została jednym z 23 Laureatów wykazując się olbrzymią wiedzą w tej dziedzinie.
06 March 2015, admin, All comments: 0
VII Sesja Rady Gminy z dnia 5 marca 2015 r.
W dniu 5 marca 2015 r., w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów, obyła się sesja Rady Gminy Chojnów nr VII.2015. Poniżej zapis video.
05 March 2015, admin, All comments: 0
Ogłoszenie o sesji nr VII.2015 Rady Gminy Chojnów w dniu 5 marca 2015 r.W dniu 5 marca 2015 r. o godzinie 14.30, w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów,odbędzie się sesja Rady Gminy Chojnów nr VII.2015.
05 March 2015, admin, All comments: 0
Zastępca Dowódcy JGR w Chojnowie z wizytą w Niemczech oraz Danii.

W dniach 05.02.2015 r – 13.02.2015 r.kpt. Paweł Dąbrowa, Zastępca Dowódcy JRG w Chojnowie, KM PSP w Legnicy, uczestniczył w międzynarodowym szkoleniu Operational Management Course – zarządzanie operacyjne zorganizowanym przez Komisję Europejską w miejscowościach Neuhausen/ Niemcy oraz Kopenhaga/Dania. W szkoleniu wzięło udział 20 uczestników z 19 krajów. Przeprowadzony kurs OPM jest jednym z dwunastu kursów stanowiących cykl szkoleń przygotowujących ekspertów do działań w ramach międzynarodowych akcji zarówno na terenie Unii Europejskiej, jaki i poza nią.

05 March 2015, admin, All comments: 0
Dzień Kobiet już w najbliższą niedzielę! KONKURS!
Dzień Kobiet już w najbliższą niedzielę! Z okazji zbliżającego się święta, redakcja portalu przygotowała dla Pań konkurs. Wśród uczestniczek, zostaną rozlosowane dwa prezenty- niespodzianki.
04 March 2015, admin, All comments: 0
Dni Otwarte w SP3
Już za kilka miesięcy, sześcio- i siedmiolatki pójdą do pierwszej klasy. Choć dzieci zazwyczaj są ciekawe nowego świata i gotowe na nowe wyzwania, jednocześnie czują niepewność i obawę przez nieznanym. Chojnowskie placówki stworzyły jednak maluchom możliwość bliższego poznania szkół.
04 March 2015, admin, All comments: 0
Drzwi Otwarte w SP4 za nami!
Pierwszy dzień szkoły, każdemu maluchowi dostarcza wielu emocji. Choć są podekscytowane i ciekawe nowego świata, często towarzyszy temu stres i obawa przed tym, jak będzie wyglądało funkcjonowanie w nowym miejscu. Nic tak nie przekona maluchów do tego, że szkoła jest fajnym i dostarczającym wielu pozytywnych wrażeń miejscem, jak jej bliższe poznanie.
04 March 2015, admin, All comments: 6
Pożar w Osetnicy. Zajęła się elewacja domku jednorodzinnego!
Dziś o godzinie 9:00 Straż Pożarna w Chojnowie otrzymała zgłoszenie o palącej się elewacji budynku zlokalizowanego w Osetnicy. Na miejsce zdarzenia przybyły cztery zastępy straży. Od palącego się śmietnika zajęła się elewacja domku jednorodzinnego. Właściciele samodzielnie przystąpili do gaszenia pożaru. Przybyła na miejsce straż dokończyła akcję pożarniczą.
04 March 2015, admin, All comments: 0
Wernisaż wystawy Rafała Wyciszkiewicza "Moje świata postrzeganie"Biblioteka Miejska zaprasza na wernisaż wystawy chojnowskiego fotografika, muzyka i miłośnika wypraw rowerowych Rafała Wyciszkiewicza "Moje świata postrzeganie", który odbędzie się 6 marca o godz.18.00.
03 March 2015, admin, All comments: 0
MOJE DZIECKO ROZPOCZĘŁO PRZYGODĘ ZE SPORTEM. WŁAŚCIWE NAWODNIENIE TO PODSTAWA.
Podstawą w diecie młodego sportowca jest odpowiednie nawodnienie. Nawyk regularnego sięgania po odpowiednie napoje ma istotne znaczenie nie tylko dla osiąganych wyników, ale przede wszystkim dla zdrowia i jego utrzymania. Po jakie więc napoje sięgać w diecie dziecka, żeby nawadniały, a nie odwadniały. O tym poniżej.
03 March 2015, admin, All comments: 0
Wyniki wyborów uzupełniających w Gminie Chojnów W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Andrzeja Pyrza, zarządzono wybory uzupełniające do Rady Gminy Chojnów w okręgu wyborczym nr 7, które odbyły się 1 marca 2015 r.(w niedzielę).

03 March 2015, admin, All comments: 0
Drzwi Otwarte w SP4 w Chojnowie Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie zaprasza rodziców z dziećmi przyszłych klas pierwszych na rok 2015/16 do odwiedzenia szkoły w ramach "Drzwi Otwartych" w dniu 3.03.2015 r. w godzinach 16.30-18.00

03 March 2015, admin, All comments: 0
VI Sesja Rady Gminy z dnia 27.02.2015
W dniu 27.02.2015 roku odbyła się VI Sesja Rady Gminy Chojnów. Zapraszamy do obejrzenia zapisu video.
03 March 2015, admin, All comments: 0
KOBIETY - TERAZ MY!- montaż z okazji Dnia Kobiet
7 marca, Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, zaprasza Panie i Panów na montaż "KOBIETY- TERAZ MY!" w wykonaniu grupy teatralnej Antykwariat, działającej przy MOKSiR. W programie spotkania przewidziany jest również recital Pawła Orłowskiego"Śpiewam dla Ciebie"
02 March 2015, Maciek, All comments: 2
Trzy pojazdy zderzyły się przy ul. Legnickiej!
Dziś, tuż przed godziną 16, doszło do zderzenia się trzech samochodów osobowych. Kierująca Daewoo Nubirą kobieta stojąc przy ul. Legnickiej, z włączonym kierunkowskazem w kierunku ulicy Okrzei przepuszczała pojazdy jadące w kierunku centrum. Tuż za pierwszym pojazdem ustawił się drugi marki Chevrolet Spark. W stojące pojazdy uderzył pojazd marki Renault.
02 March 2015, admin, All comments: 3
Bloger kontra Owsiak w legnickim sądzie
W czwartek, w Sądzie Okręgowym w Legnicy zapadł wyrok w głośnej sprawie Owsiak kontra bloger MatkaKurka. Piotr Wielgucki znany w sieci jako "MatkaKurka" na swoim blogu od dawna prowadzi z Jurkiem Owsiakiem i jego Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy otwartą wojnę. Szef WOŚP pozwał go do sądu za artykuł pt. "Jerzy Owsiak król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP".