Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

17 February 2015, admin, All comments: 1
Płonie łąka przy ul. Samorządowej

Tuż przed godziną 12-stą, jeden z mieszkańców ul. Samorządowej złożył zawiadomienie o płonącej pobliskiej łące. Na miejscu zdarzenia pojawiła się jednostka straży pożarnej, która obecnie pracuje nad ugaszeniem pożaru. Przyczyny na chwilę obecną nie są znane. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

17 February 2015, Małgorzata Uroda, All comments: 0
ZDROWA DIETA NIE OBEJDZIE SIĘ BEZ KASZY

Kasze od dawien dawna cenione były w kuchni polskiej za swe walory smakowe i zdrowotne. Ostatnio trochę zapomniane powoli wracają na nasze stoły (badania GUS przytoczone przez www.portalspożywczy.pl ) Zaczynamy na nowo doceniać wartość kaszy i bardzo dobrze! Dziś przegląd najbardziej popularnych kasz. Sprawdź dlaczego warto je jadać.

17 February 2015, admin, All comments: 0
RANKING ZDAWALNOŚCI LEGNICKIEGO WORD-U NA KATEGORIĘ „B”

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy opublikował zestawienie zdawalności na kategorię "B" prawa jazdy (praktyka) z podziałem na ośrodki szkolenia kierowców. W zestawieniu uwzględniono te ośrodki, z których do egzaminu w 2014 roku, przystąpiło minimum 10 kandydatów.


17 February 2015, admin, All comments: 0
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem, które odbędzie się 23 lutego o godz.18.00. Tym razem przyjedzie do nas ze swoją nową książką „Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy. Historia splątania” - będzie można ją nabyć również podczas spotkania.

16 February 2015, Galeria Piastów , All comments: 0
Zapraszamy do Planetarium w Galerii Piastów!

Już w niedzielę 1 marca zapraszamy wszystkich spragnionych wiedzy i mocnych wrażeń do Planetarium w Galerii Piastów! Planetarium to przede wszystkim niezwykłe miejsce oraz unikalne narzędzie dydaktyczne wyposażone w najnowocześniejszy projektor, teleskopy i urządzenia.

16 February 2015, Gimnazjum nr 1, All comments: 1
"Jedynka"  pływała  w Lubinie

Pływanie zawsze budzi emocje. Weryfikuje perfekcyjnie możliwości organizmu pod względem siły, szybkości i wydolności, a dodatkowy element do pokonania, którym jest żywioł zwany wodą, zmusza pływaków do podwójnego wysiłku. Tegoroczne zawody STREFY LEGNICKIEJ w SZTAFETACH PŁYWACKICH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH CHŁOPCÓW odbywały się w Lubinie w dniu 12.02.2015r. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów 10 osobowych z Lubina, Polkowic, Rudnej i Chojnowa.

16 February 2015, Starostwo Powiatowe , All comments: 0
Płatność kartą za prawko? W Starostwie udogodnienia dla petentów

Do końca miesiąca potrwa montaż systemu obsługi kart płatniczych w Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Legnicy. Już w marcu za prawa jazdy czy dowody rejestracyjne zapłacimy szybciej, sprawniej i wygodniej.

16 February 2015, admin, All comments: 0
Nowy samochód pożarniczy dla Ochotniej Straży Pożarnej w Krzywej

W minioną sobotę, odbyła się uroczystość przekazania ciężkiego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej, sfinansowanego ze środków Gminy Chojnów. Dowódcą uroczystości był druh Paweł Palczak, zastępca naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej, który złożył raport dla wiceprezesa zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej we Wrocławiu.

15 February 2015, Maciek, All comments: 0
Arkon Przemków "zmasakrowany" przez Czarnych Rokitki
Dziś o godzinie 17:00 rozpoczął się drugi sparing Czarnych Rokitki, którzy bardzo sumiennie przygotowują się do nadchodzącej rundy wiosennej. Trener Mirosław Dragan nie daje swoim podopiecznym chwili wytchnienia. Takie postępowanie wpływa na zwyżkę formy ekipy z naszej gminy. W dzisiejszym spotkaniu kontrolnym Czarni zmierzyli się z Arkonem Przemków.
15 February 2015, admin, All comments: 0
Regionalny System Ostrzegania
Z dniem 1 stycznia 2015 roku, ruszył Regionalny System Ostrzegania-usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach, nie tylko na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, ale też w telewizji i aplikacjach na komórki. Komunikaty dotyczą różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, jak np. klęski żywiołowe i sytuacje na drogach.
15 February 2015, Maciek, All comments: 1
Majstry zwycięzcami Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Czarnych Rokitki
Wczorajszy poranek i popołudnie dostarczyło wielu emocji piłkarskich dla wszystkich zgromadzonych w Hali Powiatowego Zespołu Szkół. Wszystko to za sprawą Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Czarnych Rokitki – Bogdana Styrkowca. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał główny jej organizator – Piotr Seheniewicz, który przywitał zgromadzone drużyny i jednocześnie przedstawił na jakich zasadach przebiegać będzie rywalizacja. Swój udział we wczorajszej imprezie sportowej miał również znany chyba wszystkim sympatykom futbolu – Stefan Stal, który włączyć się w pomoc przy kwestiach technicznych.
14 February 2015, Maciek, All comments: 5
Kolejny sparing Chojnowianki za nami.
W walentynkowe popołudnie podopieczni Ireneusza Chrzanowskiego, w kolejnym spotkaniu kontrolnym, zmierzyli się z Konfeksem Legnica. Na boisku rywala o godzinie 15:00 rozpoczął się sparing. Chojnowianka, niestety w niepełnym składzie, zameldowała się na murawie. Brakowało nam numeru jeden. Piłkarze, którzy pojawili się dziś na sztucznej nawierzchni, zmieniali się w bramce godnie zastępując naszego goalkeepera.
14 February 2015, Maciek, All comments: 0
Walentynki z Gimnazjum nr 1
Tegoroczne święto przypada na dzień dzisiejszy, czyli sobotę. Większość szkół świętowała już wczoraj. Piątkowe walentynki nie obeszły się bez echa w chojnowskim Gimnazjum nr 1. Popularna wśród uczniów „jedynka” jak zwykle zaskoczyła formą spędzania tego święta. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali video, które po raz kolejny pokazuje, że w szkole może być wesoło i przyjemnie.
14 February 2015, admin, All comments: 0
Dziś Walentynki - jak je spędzić?

Walentynki– coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Walentynki mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Słowa krytyki dotyczą przede wszystkim komercyjnego i konsumpcjonistycznego podejścia. Ponadto podkreśla się, że miłość powinno okazywać się drugiej osobie przez cały rok, a nie „na pokaz”, 14 lutego.

13 February 2015, SP 4, All comments: 0
Profilaktyka z teatrem Inspiracja z Krakowa
12 lutego 2015r w naszej szkole odbywały się spektakle profilaktyczne dla uczniów całej szkoły. Pedagog szkolny Maria Pura zaprosiła goszczącą już nie jeden raz w naszych murach, grupę teatralną „Inspiracja” z Krakowa.
13 February 2015, Maciek, All comments: 0
Kolejne sparingi Chojnowianki i Rokitek już jutro - zapraszamy!
Jutro Walentynki – „Dzień zakochanych” – nie wszyscy będą jednak świętować. Piłkarze zarówno Chojnowianki, jak i Czarnych Rokitki rozegrają w sobotę mecze sparingowe. Liga zbliża się wielkimi krokami, a szkoleniowcy obu ekip nie zamierzają rezygnować z jakichkolwiek zajęć sportowych. Mecze kontrolne dają trenerom wiele do myślenia, a zarazem pozwalają na testowanie poszczególnych wariantów taktycznych.
13 February 2015, Partnerstwo ,
Bal Sekcji Tańca Towarzyskiego

Zgodnie z zapowiedzią, 24.01.2015 r. w Domu Schrama, odbył się II bal organizowany przez Sekcję Tańca Towarzyskiego w Chojnowie. Był on częścią chojnowskiego karnawału, w tym roku obchodzonego w Domu Schrama przez duże ,,K”. W każdą sobotę Dom Schrama był bowiem miejscem imprez karnawałowych. Były to zarówno spotkania opłatkowe, jak i zabawy organizowane przez stowarzyszenia zrzeszone w naszym mieście.

13 February 2015, admin, All comments: 2
Dziś piątek trzynastego- faktycznie pechowy?

Mimo tego, że wielu z nas nie wierzy w wróżby, przesądy czy zabobony- piątek trzynastego jest dniem, w którym każdy z nas choć przez chwilę zastanowi się nad tym, czy nie powinien uważać na pecha bardziej niż zwykle. Piątek trzynastego to jedna z najbardziej znanych obaw. Cokolwiek złego wydarzy się w tym dniu stwierdzamy: nic dziwnego, w końcu dzisiaj „trzynasty piątek”.

13 February 2015, Partnerstwo , All comments: 0
Konkurs- wygraj walentynkową kolację w Piccolo Mondo! (Aktualizacja- wyniki)

Nie macie pomysłu na Walentynkowy Wieczór? Serdecznie zapraszamy do pizzerii Piccolo Mondo na romantyczną kolację. Skomponowane na tę okazję menu i nastrojowa, włoska muzyka na żywo- to wszystko będzie czekało na gości w sobotni wieczór w chojnowskim lokalu.

12 February 2015, admin, All comments: 0
Tłusty Czwartek z portalem chojnow.pl i Piekarnią Kupczyk Na rozdaniu pączków, nie zakończyliśmy dzisiejszej akcji. Chwilę później przyszedł czas na faworki! Jak się okazało, chrusty cieszą się równie dużą sympatią chojnowian.Mieszkańcy miasta przyjemnością sięgali po słodkości, chwaląc ich doskonały smak.