Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

12 February 2015, admin, All comments: 0
Tłusty Czwartek z portalem chojnow.pl i Piekarnią Kryszczuk
Redakcja portalu wraz z piekarnią Stanisława Kryszczuka, postanowiła osłodzić chojnowianom czwartkowe przedpołudnie. Na własne oczy przekonaliśmy się, że Tłusty Czwartek w naszym mieście trwa na całego.
12 February 2015, Maciek, All comments: 0
Już w sobotę Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Czarnych Rokitki!
W najbliższą sobotę o godzinie 10 rozpocznie się turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa Klubu Czarni Rokitki. W zawodach wezmą udział chłopcy urodzeniu w latach 1996 i młodsi. Do zawodów zgłosiło się pięć zespołów: Majstry, Chłopcy Radarowcy, Sokół Krzywa, Huncwoty, Scorpions. Turniej zostanie rozegrany systemem każdy z każdym jeden mecz. Przewidywany czas trwania meczu 12 minut. Patronat medialny nad imprezą objął portal chojnow.pl. Kibiców zapraszamy do Hali przy ulicy Matejki !
12 February 2015, admin, All comments: 0
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 3

Środowy poranek, przedszkolakom z grupy Motylków Przedszkola nr 3, dostarczył wielu wrażeń. Na ten dzień zaplanowano bowiem uroczystość z okazji dla Babci i Dziadka. Tuż przed godziną 9:30, sala wypełniła się gośćmi, którzy z dumą spoglądali na swoich wnuków.

12 February 2015, Maciek, All comments: 0
Dziś dzień wszytkich łasuchów - "Tłusty Czwartek" - życzymy smacznego!
Tłusty Czwartek - Ostatni czwartek przed Wielkim Postem (Środą Popielcową) rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. W ten dzień zwyczajowo objadamy się pączkami i faworkami (w niektórych rejonach Polski zwanych chrustem). Jeszcze jakiś czas temu w polskich domach obok słodkości przygotowywało się też tłuste kiełbasy, kasze, słoninę, skwarki i inne potrawy jak najbardziej tłuste.
11 February 2015, Gimnazjum Nr 1, All comments: 2
Plotkom wbrew

Wielki amerykański pisarz Mark Twain powiedział : ”Pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone”.

Ta żartobliwa sentencja jak ulał pasuje do obecnej sytuacji, w jakiej znalazło się Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie. Od jakiegoś czasu pojawiają się informacje o zamknięciu naszej szkoły. Mówiąc eufemistycznie, są to informacje mijające się z prawdą, a co za tym idzie bardzo dla nas krzywdzące.

11 February 2015, Maciek, All comments: 4
Pierwszy sparing Chojnowianki na remis!
W miniony weekend KS Chojnowianka rozegrała pierwszy sparing przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną. Choć sytuacja w klubie nie jest rewelacyjna to nasi piłkarze w 16 zameldowali się w Legnicy, gdzie o godzinie 18:00 rozegrali spotkanie kontrolne. Pod wodzą trenera Chrzanowskiego, który za wszelką cenę stara się poukładać zespół, nasi piłkarze przystąpili do rywalizacji. Naszego oponenta – Odrę Chobienia- prowadzi obecnie były szkoleniowiec biało niebieskich Andrzej Słowakiewicz.
11 February 2015, admin, All comments: 0
Uczniowie wybierali szkoły podczas VI Legnickich Prezentacji Edukacyjnych

Szkoły ponadgimnazjalne i wyższe z Legnicy, Wrocławia,Zielonej Góry czy Głogowa,zaprezentowały swoją ofertę podczas VI Legnickich Prezentacji Edukacyjnych. Do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przybyło duże grono gimnazjalistów i licealistów, którzy już niebawem podejmą decyzję o dalszym kształceniu. Jak się okazało, wielu uczniów nie ma określonych planów, nie zdecydowało jeszcze o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej czy uczelni wyższej.

11 February 2015, Galeria Piastów , All comments: 0
Walentynkowy weekend w Kręgielni!
W dniach 13-15 lutego zapraszamy specjalny walentynkowy weekend do Kręgielni Play City na IV poziomie Galerii Piastów. Z okazji święta zakochanych nasz szef kuchni przygotował specjalne niespotykane dotąd menu w którym dowiecie się wszystkiego co chcielibyście wiedzieć na temat afrodyzjaków, ale baliście się zapytać. Będzie gorąco!
11 February 2015, Maciek, All comments: 0
Jutro "Tłusty Czwartek" dzień, kiedy tysiące kalorii nikogo nie przestraszą.

Jutro „Tłusty Czwartek”! Dla wielu z nas to jeden z piękniejszych dni w ciągu roku, dla innych natomiast walka z samym sobą – zjeść czy nie zjeść. Pączki, chrusty i inne słodkości zapełnią półki sklepowe po brzegi. Od samego rana wielu z nas dzień rozpocznie zapewne od kawy i…. czegoś naprawdę tłustego.

11 February 2015, admin, All comments: 0
Surowsze kary dla pijanych kierowców i piratów drogowych

W miniony piątek, Sejm uchwalił przepisy, które są odpowiedzią rządu na drastyczne wypadki spowodowane przez pijanych kierowców. Choć spada liczba osób siadających za kierownicą po spożyciu alkoholu, rośnie liczba pijanych kierowców recydywistów. Prawdopodobnie wynika to z łagodnego traktowania pijanych kierowców przez sądy. Większość spraw kończy się zawieszeniem kary więzienia. Ponadto, duża liczba kierowców siada za kierownicę mimo odebrania prawa jazdy, ponieważ do tej pory jest to jedynie wykroczeniem, za które grozi mandat.

10 February 2015, admin, All comments: 0
Joanna Plizga Sportowcem Chojnowa 2014r.

W minioną sobotę odbyła się Gala Mistrzów Sportu Zagłębia Miedziowego,zorganizowana pod patronatem KGHM Polska Miedź S.A. Podczas uroczystości ogłoszono zwycięzców Plebiscytu na Najlepszego Zawodnika oraz Trenera Zagłębia Miedziowego w 2014 roku. Ponadto wybrano najlepszego sportowca Chojnowa. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Joanna Plizga, która odebrała statuetkę z rąk burmistrza- Jana Serkiesa.

10 February 2015, admin, All comments: 0
XIII Ogólnopolski Konkurs Piosenki "Rozśpiewane nutki 2015"

28 marca w Domu Schrama, odbędzie się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Rozśpiewane nutki". Celem imprezy jest prezentacja i promocja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży, popularyzacja śpiewu jako formy artystycznego wyrazu, wymiana doświadczeń i pomysłów w zakresie pracy z dziećmi i młodzieżą oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

10 February 2015, admin, All comments: 0
Zaginął owczarek południowo- rosyjski. Właściciel prosi o pomoc!

Zaginął pies rasy "Juzak", czyli owczarek południowo- rosyjski, bardzo przyjazny i ufny. Wabi się Borys i jest dość dużego wzrostu.

Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje, bardzo prosimy o kontakt pod numerem 606 677 320

10 February 2015, admin, All comments: 0
V edycja ogólnopolskiego konkursu marki Winiary w Gimnazjum nr 2

Gimnazjum nr 2 po raz piąty bierze udział w ogólnopolskim konkursie marki Winiary, pod hasłem „Żyjemy smacznie i zdrowo, a także aktywnie, kolorowo i wspólnotowo”. Klasą projektową jest IIb, a opiekunami Małgorzata Graban i Lucyna Spes. Jednym z działań, adresowanych do społeczności gimnazjum są tanecznie nakręcone środowe przerwy.

10 February 2015, admin, All comments: 0
Nadal "Gramy dla Joanny"- trwają internetowe aukcje sportowych gadżetów
Charytatywny mecz koszykówki wraz z aukcją sportowych gadżetów to nie koniec akcji, której celem jest zebranie środków na zakup pompy insulinowej dla Joanny Plizgi. Jak informowaliśmy Państwa wcześniej- organizatorzy dysponują jeszcze wieloma cennymi pamiątkami przekazanymi przez ludzi sportu, które trafiły na aukcje internetowe. Wśród nich można znaleźć koszulkę Śląska Wrocław, koszulkę Zagłębia Lubin, rękawice olimpijczyka Lucjana Treli oraz wiele innych wartościowych przedmiotów.
09 February 2015, Maciek, All comments: 1
Bokserskie Mistrzostwa Dolnego  Śląska odbędą się w Chojnowie!
Długo wyczekiwane przez chojnowski Klub Bokserski Champion Chojnów Powiat Legnicki – Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie nareszcie odbędą się w naszym mieście. Już w przyszłym miesiącu, a mianowicie 13-14 marca w Hali Sportowej przy ul. Matejki rozpocznie się wielka feta bokserska. Cała impreza sportowa odbędzie się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Legnicy, Gminy Chojnów oraz portalu chojnow.pl.
09 February 2015, admin, All comments: 0
Święto pizzy- zapraszamy do Piccolo Mondo! KONKURS! (Aktualizacja- wyniki)

9 lutego, rokrocznie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. To doskonała okazja, aby właśnie dziś, na obiad lub kolację zaserwować sobie ulubione danie! Zapraszamy do świętowania z Pizzerią Piccolo Mondo, w której jak co dzień, na wszystkich gości czekają wyśmienite włoskie specjały!

09 February 2015, admin, All comments: 2
PUNK ROCK LIVE #1 w Jubilatce za nami!

Sobotnia noc w Jubilatce upłynęła pod hasłem punk rockowej muzyki i dobrej zabawy. Wysoka frekwencja zaskoczyła samych organizatorów. Koncert przyciągnął dużo więcej gości niż podobne wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości. Zgodnie z planem, tego wieczoru na scenie pojawiły się cztery zespoły: Dumpster Mummies, Dobra Dobra, Ostatni Krzyk Mody i Polish Fiction.

09 February 2015, Maciek, All comments: 0
,,Wystarczy chcieć pomagać” – rozmowa z Pawłem Grabkiem,  liderem Szlachetnej Paczki
Finał Szlachetnej Paczki, który odbył się 23 i 24 grudnia w Chojnowie spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców naszego miasta. Dzięki tej wspaniałej inicjatywie udało się pomóc wielu potrzebującym. Na szczególne wyróżnienie podczas całej akcji zasługuje jej lider w Chojnowie – Paweł Grabek. Dzięki jego prężnym działaniom udało się zrealizować praktycznie wszystkie założenia Szlachetnej Paczki. Postanowiliśmy porozmawiać z Pawłem Grabkiem i przybliżyć Państwu jego osobę. Zapraszamy do lektury.

08 February 2015, Elżbieta Kiełbasa KRUS, All comments: 0
Bezpieczna praca bardziej się opłaca.
W 2014 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w Placówce Terenowej KRUS w Legnicy, odnotowaliśmy kolejny raz, spadek liczby zgłoszonych wypadków tj. w 2014 roku zgłoszono 138 wypadków tj. o 22 wypadki mniej, niż w roku poprzednim. Tendencja spadkowa dotycząca liczby wypadków w rolnictwie widoczna jest już od kilku lat.