Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

07 February 2015, Gimnazjum nr 1, All comments: 0
Wielokulturowy tygiel
W pierwszym tygodniu lutego Jedynka była prawdziwym wielokulturowym tyglem. Po raz kolejny, dzięki staraniom naszych anglistek, gościliśmy zagranicznych studentów, którzy na lekcjach języka angielskiego opowiadali o swoich krajach. Goście przyjechali do nas z odległych zakątków świata:
07 February 2015, Maciek, All comments: 0
Poznaliśmy najlepszego sportowca, trenera i działacza na terenie gminy Chojnów!
IV Gala Mistrzów Sportu Gminy Chojnów przeszła do historii. Wczorajsze spotkanie wyłoniło najlepszych z najlepszych. Janusz Cygan – prowadzący wczorajszą galę – zaprosił zebranych gości na krótką część arytstyczną. Najważniejszą część tej imprezy sportowej poprzedził występ zespołu „Goliszowianie”, który został nagrodzony gromkimi brawami.
06 February 2015, admin, All comments: 19
Starostwo Powiatowe ma rzecznika prasowego

Jakiś czas temu, na łamach portalu pisaliśmy o interpelacjach Grzegorza Gapskiego, złożonych podczas III Sesji Rady Powiatu Legnickiego. Pierwsza z nich dotyczyła powołania rzecznika prasowego powiatu legnickiego. Nowy zarząd przychylił się do pomysłu, przyznając, że powiatowi potrzebna jest lepsza promocja. Decyzja o powołaniu rzecznika zapadła i od poniedziałku tę funkcję pełni Bartłomiej Rodak- do tej pory zajmujący podobne stanowisko w legnickich strukturach Sojuszu Lewicy Demokratycznej.06 February 2015, admin, All comments: 6
Czy w Chojnowie powstanie Gminne Gimnazjum?

O planach utworzenia Gminnego Gimnazjum mówiono już w poprzedniej kadencji. Nigdy jednak nie podjęto konkretnych działań i rozmów, które miałyby przybliżyć Urząd Gminy do realizacji tych celów. Dziś, kiedy władzę sprawuje nowy wójt, do tematu powrócono.

06 February 2015, Gimnazjum nr 2, All comments: 1
NOWINKI TECHNICZNE Z GIMNAZJUM NR 2:   OCULUS RIFT I RÓŻNE TAKIE...

W ostatnim czasie część uczniów w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika oraz z młodzież z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych miała okazję zapoznać się z najnowszym technicznym osiągnięciem w zakresie wirtualnej rzeczywistości - goglami OCULUS RIFT. Urządzenie to stanowi milowy krok w dziedzinie tworzenia wirtualnej rzeczywistości i choć jest to dopiero druga wersja testowa, to już robi wrażenie oferując niespotykaną do tej pory integrację z komputerowo tworzonym światem.

06 February 2015, Maciek, All comments: 0
Wernisaż wystawy "Malujemy samodzielnie i z pomocą" za nami.

Tegoroczna edycja wystawy "Malujemy samodzielnie i z pomocą" rozpoczęła się nieco inaczej niż jej poprzednie odsłony. Tradycyjnie zgromadzonych gości przywitały Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie - Barbara Landzberg oraz główny koordynator - Agnieszka Tworzydło. Spotkanie miało niezwykły klimat z uwagi na element poezji, który pojawił się tuż po kilku słowach wstępu.


05 February 2015, admin, All comments: 7
Przyjaciele Dominika proszą o pomoc - nie bądź obojętny włącz się do akcji.

22-letni Dominik uległ wypadkowi samochodowemu, wskutek którego ma przerwany rdzeń kręgowy. Spowodowało to paraliż od pasa w dół. Tak proste czynności jak siadanie, podciąganie i pionizowanie ciała są dla mężczyzny czymś nowym. W chwili obecnej, Dominik jest w trakcie rehabilitacji, w jednym z wrocławskich ośrodków. Niezwykle ważna jest ciągłość rehabilitacji, która niestety jest bardzo kosztowna.


05 February 2015, Bogusława Kruk i Maria Lis , All comments: 0
FERIE – PRZED I PO …
Pierwsze półrocze za nami. Ferie również. Wróćmy na chwilę do wydarzeń, które miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 przed dwutygodniowym zimowym wypoczynkiem. W czwartek 15 stycznia na zaproszenie sklepu Intermarche uczniowie klas młodszych obejrzeli w Domu Schrama przedstawienie przygotowane specjalnie dla nich przez duet artystów.
05 February 2015, Galeria Piastów , All comments: 0
LemON w Galerii Piastów!

Zapraszamy na Walentynkowy Weekend do Galerii Piastów. 14 lutego to profesjonalne sesje zdjęciowe dla zakochanych, gry oraz konkursy pod hasłem: pokaż nam swoją miłość! 15 lutego to to wielki finał. Koncert mega gwiazdy, zespołu LemON!

05 February 2015, Redaktorka, All comments: 0
Konkurs „Moje otoczenie, moja inspiracja” - zachęcamy do udziału.
Dyrektor Zespołu Szkół Resocjalizacyjnych w Iwinach ogłasza konkurs pt. „Moje otoczenie, moja inspiracja”. To nie tylko okazja do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, co nas otacza, bowiem niekiedy nie dostrzegamy tego, co piękne.
05 February 2015, admin, All comments: 0
Nowe dowody osobiste od 1 marca 2015

W myśl przepisów, które wejdą w życie od 1 marca, utworzony został elektroniczny rejestr dowodów osobistych. Dzięki temu, wniosek o wydanie dowodu będzie można złożyć w dowolnej gminie na terenie całego kraju, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nowe przepisy dają również możliwość elektronicznego przesyłania wniosków o wydanie dowodu.

04 February 2015, Partnerstwo , All comments: 0
Pływanie dla Pań

Oferta skierowana do Pań w każdym wieku, które posiadają umiejętność pływania w stopniu dostatecznym. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 19:00 na Basenie Miejskim w Chojnowie. Mają one na celu doskonalenie techniki pływania.

04 February 2015, Redaktorka, All comments: 0
Poznaliśmy liderów plebiscytu na "Najpopularniejszego sportowca 2014"!
W ostatnich dniach informowaliśmy Państwa o trwającym głosowaniu na sportowców roku 2014 w legnickich gminach. Od tamtej pory, każdy z nominowanych zdążył zgromadzić głosy, które mogą zapewnić mu drogę do zwycięstwa. Po pierwszych dziesięciu dniach głosowania, portal lca.pl opublikował wstępne wyniki.
04 February 2015, Maciek, All comments: 0
Zabawa karnawałowa w SP 4.
Wszyscy, którzy lubią dobrą zabawę zapewne odliczają ostatnie dni do końca karnawału. Zostało ich już niewiele, bo tylko dziesięć. 14 lutego, w Walentynki, wypada ostatnia sobota, kiedy można poszaleć w rytm dobrej muzyki. „Ostatki” zostały dobrze wykorzystane przez uczniów chojnowskiej „czwórki”.
04 February 2015, Małgorzata Uroda, All comments: 0
DIETETYCZNE ZUPY PEŁNE SMAKU I ZDROWIA

Zimą apetyt rośnie, zwłaszcza na ciepłe i tłuste potrawy. Niska temperatura zwiększa przemianę materii i to właśnie dlatego odczuwamy większą chęć na jedzenie. Częściej niż latem sięgamy po potrawy ciepłe, dobrze przyprawione i gęste odżywczo. Organizm broni się w ten sposób przed wyziębieniem. Dobrym rozwiązaniem w zimowe dni sięgać po zupy, które rozgrzeją i dodadzą energii. Zachęcam do jadania zup bo mają wiele zalet. Przede wszystkim dostarczają mnóstwo składników mineralnych i witamin oraz są małokaloryczne. Poniżej kilka sprawdzonych przepisów na pyszne i zdrowe zupy.

03 February 2015, admin, All comments: 0
Bal karnawałowy w Przedszkolu nr 3

Wtorek, dla dzieci z Przedszkola nr 3 był dniem pełnym radości i wrażeń. Wszystkie maluchy z niecierpliwością oczekiwały na zabawę karnawałową, która rozpoczęła się tuż po śniadaniu. Udekorowane na tę szczególną okazję pomieszczenie, zamieniło się w salę balową. Na parkiecie pojawiło się wiele zachwycających postaci, wśród których można było spotkać między innymi wróżki, księżniczki, motylki, pszczółki, kotki, policjantów, żołnierzy oraz superbohaterów. Dzieci z dumą prezentowały swoje stroje, których okazałość świadczyła o dużym zaangażowaniu w przygotowanie.

03 February 2015, Partnerstwo , All comments: 2
Zapraszamy do "Wyspy Skarbów"!

Nie każdy z mieszkańców wie, że na mapie Chojnowa można odnaleźć sklep o tajemniczej nazwie "Wyspa Skarbów". Klient już od progu przekonuje się, że jest to miejsce o niepowtarzalnym charakterze.Bez wątpienia nie jest to typowy "sklep z ladą", w którym dostępny jest jasno określony asortyment. Klimatu dodaje muzyka z płyt winylowych, która umili czas wszystkim poszukiwaczom skarbów.

03 February 2015, Redaktorka, All comments: 4
Powrót pociągów na trasie Chojnów - Rokitki
15 lipca 2014 r. została podjęta uchwała Zarządu Województwa, zgodnie z którą trwają przygotowania do przejęcie przez Marszałka od PKP linii kolejowych nr 284 na odcinku Jerzmanice Zdrój – Lwówek Śląski, nr 285 na odcinku Wrocław Główny – Jedlina Zdrój oraz nr 316 na odcinku Chojnów – Rokitki. Zaplanowano ich rewitalizację i powrót pociągów na wybrane trasy.
03 February 2015, Redaktorka, All comments: 0
Zapraszamy na Galę Mistrzów Sportu Gminy Chojnów
Już czwarty rok z rzędu, Urząd Gminy Chojnów oraz Gminne Zrzeszenie LZS będzie miało zaszczyt uhonorować uzdolnionych i utalentowanych zawodników, zasłużonych trenerów oraz działaczy. Wszystko to za sprawą kolejnej już edycji Gali Mistrzów Sportu Gminy Chojnów, podczas której zostaną przekazane zostaną nagrody w ręce tych, którzy swoją pracą i zaangażowaniem zasłużyli na miano najlepszych.
03 February 2015, Redaktorka, All comments: 0
VI edycja Legnickich Prezentacji Edukacyjnych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na szóstą edycję Legnickich Prezentacji Edukacyjnych.Młodzi ludzie, którzy często mają trudności z podjęciem decyzji związanej z dalszą edukacją będą mieli doskonałą okazję poznać wszystkie aspekty związane z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych w roku 2015.