Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

28 January 2015, admin, All comments: 3
Powołanie rzecznika prasowego Powiatu Legnickiego i filmowanie Sesji Rady Powiatu- interpelacje
W miniony czwartek (22 stycznia) odbyła się III w tej kadencji Sesja Rady Powiatu Legnickiego. Grzegorz Gapski- powiatowy radny PiS złożył wówczas dwie interpelacje:dot. powołania funkcji rzecznika prasowego Powiatu Legnickiego oraz dot. nagrywania video i upubliczniania obrad Sesji Rady Powiatu Legnickiego na stronie Powiatu Legnickiego.
28 January 2015, Maciek, All comments: 2
Walne Zebranie Wyborcze KS Chojnowianka już jutro. Zapraszamy do udziału!
W związku z tym, że podczas pierwszego Walnego Zebrania Sprawozdawczo Wyborczego KS Chojnowianka nie udało się wybrać nowych władz, przełożono je na dzień jutrzejszy. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich członków stowarzyszenia na jutrzejsze zebranie, które odbędzie się w Domu Schrama o godzinie 17:00.
28 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Sesja Rady Miasta Chojnowa

Serdecznie zapraszamy na sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się 29 stycznia 2015 r. o godz. 13.00 w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie.

27 January 2015, admin, All comments: 0
KARNAWAŁ i WALENTYNKI w Restauracji Polka

Od 6 grudnia Restauracja Polka serwuje dla swoich klientów pyszne domowe obiady. Posiłki można zjeść nie tylko w lokalu, ale także zamawiając przez telefon, prosto do domu. Ci którzy nie mieli jeszcze okazji zajrzeć do Polki, zapraszamy szczególnie w każdy czwartek na Festiwal Naleśników. Czwartkowe imprezy mają na celu zaprezentowanie gościom smak pysznych domowych naleśników ( na słodko i na słono). Reguły zabawy są proste – za karnet płacimy 15 zł i możemy zajadać się naleśnikami w nieskończoność ….! To świetna alternatywa dla spotkań z przyjaciółmi. Oprócz codziennych obiadowych atrakcji w dni powszednie, Restauracja Polka przygotowała inne wydarzenia m.in.ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ i MAGICZNY WIECZÓR WALENTYNKOWY.

27 January 2015, Miejska Biblioteka Publiczna, All comments: 0
Biblioteczna Akademia Malucha: Wielki bal u Księżniczek

Zapraszamy najmłodszych czytelników oraz ich opiekunów na bezpłatne zajęcia edukacyjno-rozwojowe w bibliotece, które odbędą się 28 stycznia (środa) o godz. 11:00.

27 January 2015, admin, All comments: 0
Wypadek drogowy w Gołaczowie. Samochód wpadł do rowu

Do zdarzenia doszło dziś po godz. 12-stej. Kierowca Fiata Seicento, jadąc od strony Złotoryi, prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą i wpadł w poślizg, wskutek czego samochód wpadł do rowu. Na miejscu pojawiła się policja, straż pożarna oraz karetka. Kierowca został przewieziony do szpitala. Na trasie mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym.


27 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Co zrobić z choinką po świętach?
Na miesiąc po Świętach Bożego Narodzenia, w naszych domach, oprócz wspomnień, zostaje również choinka. Dawniej takie uschnięte drzewko można było wyrzucić do kontenera. W świetle nowych przepisów jest to odpad gabarytowy i nie traktuje się go na równi z innymi śmieciami. Co więc zrobić z niechcianą już o tej porze świąteczną ozdobą?
27 January 2015, admin, All comments: 0
Wybory sołtysów i rad sołeckich w Gminie Chojnów

W sobotę, na łamach naszego portalu prezentowaliśmy harmonogram zebrań wiejskich w Gminie Chojnów. Spotkania są okazją do rozmów o sprawach ważnych dla wsi i jej mieszkańców. Podczas zaplanowanych zebrań odbywają się również wybory sołtysów i rad sołeckich na kadencję 2015-2018. Przypominamy harmonogram spotkań.

27 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Rozpoczęły się Ferie z MOKSiR-em
Rozpoczynający się tydzień przyniósł ze sobą nie tylko mróz, ale przede wszystkim nową serię gier i zabaw zorganizowanych dla dzieci. Tym razem o najmłodszych zadbał MOKSiR, który przygotował ciekawą ofertę dla każdego, kto w tym tygodniu został w domu. Warsztaty wystartowały w dniu wczorajszym i potrwają aż do piątku.
27 January 2015, Partnerstwo ,
PUNK ROCK LIVE #1- Zapraszamy na koncert do "Jubilatki"!

PUNK ROCK LIVE #! Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 7 lutego o godz. 19:30 w Restauracji "Jubilatka". Na scenie pojawią się 4 zespoły: Polish Fiction, Ostatni Krzyk Mody, Dobra Dobra i Stan S.

27 January 2015, Marta Bodys , All comments: 16
Co zbudowałbyś w swoim mieście?
Przestrzeń wokół nas, nieważne czy mieszkamy w małej miejscowości czy dużym mieście, nieustanne się zmienia. Co roku powstają nowe ulice, parki lub budynki użyteczności publicznej, które mają poprawić komfort naszego życia. Od kogo zależy co powstanie w naszej okolicy? Wbrew pozorom nie tylko od lokalnych władz. Dużo do powiedzenia mają również mieszkańcy.
26 January 2015, admin, All comments: 0
VII edycja "Gminnego Kolędowania" za nami
W niedzielne popołudnie, w Sali Wiejskiej w Osetnicy, odbyła się siódma edycja Gminnego Kolędowania. Organizatorami spotkania byli: Wójt Gminy Chojnów- Andrzej Pyrz, Samorząd Wsi Osetnica oraz Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Wsi Osetnica „Impuls”.
26 January 2015, Redaktorka,
Kolęda 2015: PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W CHOJNOWSKICH PARAFIACH (Aktualizacja)
Tuż po Bożym Narodzeniu rozpocznie się czas wizyt duszpasterskich w naszych domach – tzw. kolędy. Podobnie jak rok temu na łamach Portalu CHOJNOW.PL zamieszczać będziemy program wizyty duszpasterskiej w obu chojnowskich parafiach. W dalszej części plan na najbliższe dni.
26 January 2015, Redaktorka, All comments: 5
MDK - ostatnie dni remontu
W sierpniu zeszłego roku, redakcja naszego portalu odwiedziła wówczas przebudowywany budynek Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Pierwotnie zakończenie prac planowano na 31 października. Niestety z wielu przyczyn, nie udało się dotrzymać terminu, który wydłużył się o kolejne 2 miesiące. Na dzień dzisiejszy wszystkie działania mają się ku końcowi. Najprawdopodobniej już na początku przyszłego miesiąca będziemy mogli w pełni cieszyć się z nowego obiektu. Wszystkich, którzy ciekawi są tego, jak obecnie wygląda nowy "Dom Kultury" zapraszamy do naszej fotorelacji.
25 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Uwaga oblodzenie!
Dzisiejszej nocy temperatura powietrza spadnie poniżej 0°C. Spowoduje to zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu oraz mokrego śniegu.
25 January 2015, admin, All comments: 0
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 3

W piątek, w małym budynku SP4 panowała uroczysta atmosfera. Przedszkolaki, od godzin porannych oczekiwały przyjścia zaproszonych gości. To właśnie na ten dzień zaplanowano świętowanie Dnia Babci i Dziadka! Maluchy z dużym zaangażowaniem przygotowywały się do występu, aby jak najlepiej zaprezentować się ukochanym seniorom. Pięknie wyrecytowane wiersze i zaśpiewane piosenki to jednak nie wszystko, co czekało na Babcie i Dziadków. Najważniejszym punktem uroczystości była bowiem wspólna zabawa!

25 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Squash w SP4. Zapraszamy do gry!
Według kalendarza, styczeń to czas kiedy powinna panować zima. Ciężko w to uwierzyć, choćby ze względu na termometry wskazujące dodatnią temperaturę oraz jednodniowe opady śniegu. Pomimo dostatecznie dobrych warunków atmosferycznych, pogoda nie sprzyja tym, którzy pragnęliby zaznać odrobinę aktywności ruchowej. Nam udało się znaleźć rozwiązanie tego problemu. Wszystkich, którzy nie lubią siedzieć w domu, kochają sport i nie boją się wyzwań, zachęcamy do skorzystania z nowej sali do squasha.
25 January 2015, Redaktorka, All comments: 1
Ruszyło głosowanie na sportowców roku 2014 w legnickich gminach!
Zapraszamy do głosowania na swoich faworytów w kolejnej edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca w gminach powiatu legnickiego. Prezentujemy pełną listę kandydatów z Chojnowa i Gminy Chojnów!
24 January 2015, admin, All comments: 0
Harmonogram zebrań wiejskich w Gminie Chojnów

Poznaliśmy harmonogram zebrań wiejskich w Gminie Chojnów. W spotkaniach mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcieliby porozmawiać o sprawach ważnych dla wsi . To okazja do podsumowania ubiegłego roku oraz zaplanowania działań na 2015. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram, obejmujący termin i miejsce zebrania oraz opiekuna wsi.

24 January 2015, admin, All comments: 0
Ferie zimowe z Biblioteką Miejską dobiegły końca- galeria zdjęć

W piątek odbyło się ostatnie spotkanie w ramach "Ferii zimowych 2015 z Doktorem Dolittle i jego przyjaciółmi", zorganizowanych przez Bibliotekę Miejską. Pięciodniowy cykl zajęć dostarczył najmłodszym dużo wrażeń i emocji. Dzieci z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem wykonywały powierzone zadania,wysłuchały prezentacji przygotowanej przez Aleksandrę Najdę- wolontariuszkę Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Legnicy oraz obejrzały przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych Art- Re z Krakowa.