Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

24 January 2015, admin, All comments: 0
Biblioteka on-line

Zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie są skomputeryzowane w programie MAK+. Czytelnik może sprawdzić, czy wybrana książka lub inne medium znajduje się w bibliotece, korzystając z elektronicznego katalogu.

24 January 2015, admin, All comments: 0
Czytanie to wyzwanie! Dołącz do inicjatywy 52 książki
Za organizacją polskiego wydarzenia "Przeczytam 52 książki w 2015 roku" stoi Marcin Gnat. Potencjalnych czytelników zapytał wprost: Wchodzicie w to? Zadziałało, bo "weszło w to" ponad 90tys. osób.
24 January 2015, admin, All comments: 0
Podsumowanie projektu "Skarby w Gminie Chojnów" W sobotę (17 stycznia), w świetlicy wiejskiej w Osetnicy odbyło się podsumowanie projektu "Skarby w Gminie Chojnów". Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Wsi Osetnica "Impuls", które w imieniu innych grup działających na terenie gminy złożyło wniosek o grant z Programu Działaj Lokalnie.
23 January 2015, admin, All comments: 0
Koleje Dolnośląskie pytają podróżnych o fotele

Od środy (21 stycznia), Koleje Dolnośląskie badają preferencje pasażerów dotyczące foteli, na których chcieliby podróżować w przyszłości. W jednym z Impulsów oraz na portalu Facebook, zaprezentowano cztery modele w różnych kształtach, wzorach i kolorach.

23 January 2015, Maciek, All comments: 0
Czarni Rokitki poznali rywali w meczach kontrolnych. Mamy pierwsze transfery!
Czarni Rokitki bardzo ciężko trenują przed zbliżającą się rundą wiosenną. Trener Mirosław Dragan nie rezygnuje z profesjonalnego podejścia do prowadzonych zajęć. Ekipa z naszej gminy miała niespełna miesiąc przerwy od treningów. Do Czarnych Rokitki dołączył...
23 January 2015, Redaktorka, All comments: 1
Kolejne udogodnienia dla posiadaczy "Karty Dużej Rodziny"
Na początku stycznia informowaliśmy Państwa o Karcie Dużej Rodziny. Przysługuje ona rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Jest ona wydawana bezpłatnie każdemu domownikowi. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki - maksymalnie do osiągnięcia 25 roku życia. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas ważności orzeczenia o niepełnosprawności. Posiadacze karty mogą korzystać ze zniżek oraz dodatkowych uprawnień np. rekreacyjnych czy transportowych.
23 January 2015, admin, All comments: 0
Wybory uzupełniające w Gminie Chojnów- kandydaci na radnego w okręgu nr 7 Wybory w Gminie Chojnów nie zakończyły się na II turze.W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Andrzeja Pyrza, zarządzono wybory uzupełniające do Rady Gminy Chojnów w okręgu wyborczym nr 7.Zostały one zaplanowane na 1 marca. 20 stycznia upłynął termin zgłaszania kandydatów na radnego. Poniżej prezentujemy wszystkie kandydatury.
23 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Chojnowianki na podium - VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Ziemię chojnowską zamieszkują nie tylko wspaniali utalentowani sportowcy. Wśród tutejszej społeczności możemy spotkać uzdolnionych piosenkarzy, którzy angażują się w okoliczne (i nie tylko) konkursy. Kiedy wychodzą na scenę, są nagradzani gromkimi brawami. Dzięki swoim umiejętnościom wokalnym udaje im się zajmować bardzo wysokie miejsca. Znane wszystkim mieszkańcom naszego miasta Małgorzata Szklarz i Danuta Leonhardt ponownie zabłysnęły, tym razem w Siedliskach.
22 January 2015, Redaktorka, All comments: 3
Uwaga! Za Rokitkami samochód wpadł do rowu (Aktualizacja)
Uwaga! Za miejscowością Rokitki samochód osobowy wpadł do rowu. Na trasie mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym.
22 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Kulturalny czwartek - część VI
Jest piątkowe popołudnie. Wraz ze swoją drugą połówką zasiadamy przed telewizorem, by wspólnie obejrzeć jakiś film. Niestety nadchodzi taki moment, kiedy trzeba zdecydować jaki tytuł zabłyśnie na naszym ekranie. W tej kwestii często dochodzi do konfliktów – kobiety chciałyby zobaczyć pełną wzruszeń komedię romantyczną, a mężczyźni woleliby żeby przelewała się krew, nie łzy. By rozwiązać ten spór, wybrałam dla Państwa coś, co zadowoli jedną i drugą stronę.
22 January 2015, Redaktorka, All comments: 2
Rok 2014 bardziej bezpieczny - policyjne statystyki
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.
22 January 2015, admin, All comments: 0
"Cichy zabójca" atakuje- niepokojące statystyki

Sezon grzewczy w pełni, a co za tym idzie- zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla jest bardzo wysokie. Mimo, iż każdego roku prowadzona jest akcja propagandowa, mająca zwiększyć świadomość obywateli i nakłonić ich do większej troski o bezpieczeństwo- stale słyszymy o kolejnych interwencjach.Jak informują statystyki legnickiej straży, w okresie od 1 listopada 2014 r, do 7 stycznia 2015 r odnotowano 29 interwencji mających związek z obecnością tlenku węgla. Emisja gazu spowodowała podtrucia u 15 osób, w tym 4 dzieci.

22 January 2015, Maciek, All comments: 0
Grupa piłkarska "Orlik" zajęła drugie miejce w Legnicy!

Miniony weekend to czas, kiedy na parkiecie ponownie zameldowali się młodzi piłkarze z Chojnowa. Podopieczni Marcina Rabandy tym razem rywalizowali w Legnicy podczas turnieju zorganizowanego przez lokalny Konfeks. Pierwsze zmagania grupy „Orlik 2005” podczas weekendowej ligi halowej możemy zaliczyć do bardzo udanych.

22 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie wójtów oraz burmistrzów
W miniony poniedziałek, Starostwo Powiatowe gościło w swoich murach wójtów oraz burmistrzów powiatu legnickiego. Na spotkaniu pojawili się m.in. przedstawiciele miasta i gminy Chojnów – Jan Serkies oraz Andrzej Pyrz.
22 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Sprawca alarmu bombowego wciąż poszukiwany

Czynności mające na celu zidentyfikowanie sprawcy fałszywego telefonu nie przyniosły pozytywnego rezultatu – powiedział nadkom. Jacek Paluch Komendant Komisariatu Policji w Chojnowie.

22 January 2015, admin, All comments: 0
Kacper Harkawy obecnym liderem Plebiscytu na Najlepszego Zawodnika Zagłębia Miedziowego

Na łamach naszego portalu, zachęcaliśmy Państwa do oddawania głosów w Plebiscycie na Najlepszego Zawodnika oraz Trenera Zagłębia Miedziowego w 2014 roku. Nominowani bowiem zostali przedstawiciele miasta i gminy Chojnów. Na chwilę obecną, w plebiscycie prowadzi Kacper Harkawy- młody bokser, reprezentujący klub Champion Chojnów Powiat Legnicki. Zawodnik może pochwalić się bardzo dobrym wynikiem- łączną liczbą głosów 15,6%.

21 January 2015, Restauracja "Pałacyk", All comments: 0
Konkurs na najciekawszy prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka! (Aktualizacja- wyniki)

Z okazji zbliżających się świąt- Dnia Babci i Dziadka, mamy dla was konkurs! Zapraszamy do podzielenia się z nami pomysłami na prezent, którym obdarujecie bądź chcielibyście obdarować Babcię i Dziadka.Najciekawsza propozycja zostanie nagrodzona bonem o wartości 100 zł do Restauracji "Pałacyk", do wykorzystania w dniach 21-22 stycznia. Będzie to doskonały prezent dla Babci i Dziadka bądź okazja do wspólnego spędzenia czasu.

21 January 2015, admin, All comments: 12
V sesja Rady Miejskiej
W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim odbyła się sesja nadzwyczajna podczas której poruszono temat przyznania dodatkowych środków na przebudowę i rozbudowę budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Prace, które prowadzone są już od dłuższego czasu powoli dobiegają końca. Jak to jednak w życiu bywa tak duża inwestycja nie mogła obejść się bez niespodzianek.
21 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci i Dziadka życzy Redakcja Portalu
Wszyscy wiemy jak ważnymi osobami w naszym życiu są dziadkowie. Zdarza się, że dzięki swojej życzliwości i okazywanemu zainteresowaniu „górują” nad samymi rodzicami. W końcu to oni zajmowali się nami kiedy byliśmy chorzy, kiedy akurat nie musieliśmy iść do szkoły, a rodzice mimo wszystko musieli być w pracy.Nie powinno więc nikogo dziwić, że doczekali się swojego święta.
21 January 2015, Małgorzata Uroda, All comments: 1
PRZEKĄSKI W ODCHUDZANIU

Odchudzanie często bywa przyczyną niedożywienia. Osoba na diecie powinna tracić kilogramy z korzyścią dla swojego zdrowia. Głodzenie się, unikanie przyjemności jakie niesie spożywanie posiłków to jeden z wielu błędów, które popełniają osoby zaczynające przygodę z dietą. Zapoznaj się co można podjadać między posiłkami, a dzięki temu tryskać energią, mieć dobry humor i odżywić w sposób właściwy organizm.