Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

10 February 2015, admin, All comments: 0
Zaginął owczarek południowo- rosyjski. Właściciel prosi o pomoc!

Zaginął pies rasy "Juzak", czyli owczarek południowo- rosyjski, bardzo przyjazny i ufny. Wabi się Borys i jest dość dużego wzrostu.

Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informacje, bardzo prosimy o kontakt pod numerem 606 677 320

10 February 2015, admin, All comments: 0
V edycja ogólnopolskiego konkursu marki Winiary w Gimnazjum nr 2

Gimnazjum nr 2 po raz piąty bierze udział w ogólnopolskim konkursie marki Winiary, pod hasłem „Żyjemy smacznie i zdrowo, a także aktywnie, kolorowo i wspólnotowo”. Klasą projektową jest IIb, a opiekunami Małgorzata Graban i Lucyna Spes. Jednym z działań, adresowanych do społeczności gimnazjum są tanecznie nakręcone środowe przerwy.

10 February 2015, admin, All comments: 0
Nadal "Gramy dla Joanny"- trwają internetowe aukcje sportowych gadżetów
Charytatywny mecz koszykówki wraz z aukcją sportowych gadżetów to nie koniec akcji, której celem jest zebranie środków na zakup pompy insulinowej dla Joanny Plizgi. Jak informowaliśmy Państwa wcześniej- organizatorzy dysponują jeszcze wieloma cennymi pamiątkami przekazanymi przez ludzi sportu, które trafiły na aukcje internetowe. Wśród nich można znaleźć koszulkę Śląska Wrocław, koszulkę Zagłębia Lubin, rękawice olimpijczyka Lucjana Treli oraz wiele innych wartościowych przedmiotów.
09 February 2015, Maciek, All comments: 1
Bokserskie Mistrzostwa Dolnego  Śląska odbędą się w Chojnowie!
Długo wyczekiwane przez chojnowski Klub Bokserski Champion Chojnów Powiat Legnicki – Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie nareszcie odbędą się w naszym mieście. Już w przyszłym miesiącu, a mianowicie 13-14 marca w Hali Sportowej przy ul. Matejki rozpocznie się wielka feta bokserska. Cała impreza sportowa odbędzie się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Legnicy, Gminy Chojnów oraz portalu chojnow.pl.
09 February 2015, admin, All comments: 0
Święto pizzy- zapraszamy do Piccolo Mondo! KONKURS! (Aktualizacja- wyniki)

9 lutego, rokrocznie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. To doskonała okazja, aby właśnie dziś, na obiad lub kolację zaserwować sobie ulubione danie! Zapraszamy do świętowania z Pizzerią Piccolo Mondo, w której jak co dzień, na wszystkich gości czekają wyśmienite włoskie specjały!

09 February 2015, admin, All comments: 2
PUNK ROCK LIVE #1 w Jubilatce za nami!

Sobotnia noc w Jubilatce upłynęła pod hasłem punk rockowej muzyki i dobrej zabawy. Wysoka frekwencja zaskoczyła samych organizatorów. Koncert przyciągnął dużo więcej gości niż podobne wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości. Zgodnie z planem, tego wieczoru na scenie pojawiły się cztery zespoły: Dumpster Mummies, Dobra Dobra, Ostatni Krzyk Mody i Polish Fiction.

09 February 2015, Maciek, All comments: 0
,,Wystarczy chcieć pomagać” – rozmowa z Pawłem Grabkiem,  liderem Szlachetnej Paczki
Finał Szlachetnej Paczki, który odbył się 23 i 24 grudnia w Chojnowie spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców naszego miasta. Dzięki tej wspaniałej inicjatywie udało się pomóc wielu potrzebującym. Na szczególne wyróżnienie podczas całej akcji zasługuje jej lider w Chojnowie – Paweł Grabek. Dzięki jego prężnym działaniom udało się zrealizować praktycznie wszystkie założenia Szlachetnej Paczki. Postanowiliśmy porozmawiać z Pawłem Grabkiem i przybliżyć Państwu jego osobę. Zapraszamy do lektury.

08 February 2015, Elżbieta Kiełbasa KRUS, All comments: 0
Bezpieczna praca bardziej się opłaca.
W 2014 roku, podobnie jak w latach ubiegłych, w Placówce Terenowej KRUS w Legnicy, odnotowaliśmy kolejny raz, spadek liczby zgłoszonych wypadków tj. w 2014 roku zgłoszono 138 wypadków tj. o 22 wypadki mniej, niż w roku poprzednim. Tendencja spadkowa dotycząca liczby wypadków w rolnictwie widoczna jest już od kilku lat.
07 February 2015, Gimnazjum nr 1, All comments: 0
Wielokulturowy tygiel
W pierwszym tygodniu lutego Jedynka była prawdziwym wielokulturowym tyglem. Po raz kolejny, dzięki staraniom naszych anglistek, gościliśmy zagranicznych studentów, którzy na lekcjach języka angielskiego opowiadali o swoich krajach. Goście przyjechali do nas z odległych zakątków świata:
07 February 2015, Maciek, All comments: 0
Poznaliśmy najlepszego sportowca, trenera i działacza na terenie gminy Chojnów!
IV Gala Mistrzów Sportu Gminy Chojnów przeszła do historii. Wczorajsze spotkanie wyłoniło najlepszych z najlepszych. Janusz Cygan – prowadzący wczorajszą galę – zaprosił zebranych gości na krótką część arytstyczną. Najważniejszą część tej imprezy sportowej poprzedził występ zespołu „Goliszowianie”, który został nagrodzony gromkimi brawami.
06 February 2015, admin, All comments: 19
Starostwo Powiatowe ma rzecznika prasowego

Jakiś czas temu, na łamach portalu pisaliśmy o interpelacjach Grzegorza Gapskiego, złożonych podczas III Sesji Rady Powiatu Legnickiego. Pierwsza z nich dotyczyła powołania rzecznika prasowego powiatu legnickiego. Nowy zarząd przychylił się do pomysłu, przyznając, że powiatowi potrzebna jest lepsza promocja. Decyzja o powołaniu rzecznika zapadła i od poniedziałku tę funkcję pełni Bartłomiej Rodak- do tej pory zajmujący podobne stanowisko w legnickich strukturach Sojuszu Lewicy Demokratycznej.06 February 2015, admin, All comments: 6
Czy w Chojnowie powstanie Gminne Gimnazjum?

O planach utworzenia Gminnego Gimnazjum mówiono już w poprzedniej kadencji. Nigdy jednak nie podjęto konkretnych działań i rozmów, które miałyby przybliżyć Urząd Gminy do realizacji tych celów. Dziś, kiedy władzę sprawuje nowy wójt, do tematu powrócono.

06 February 2015, Gimnazjum nr 2, All comments: 1
NOWINKI TECHNICZNE Z GIMNAZJUM NR 2:   OCULUS RIFT I RÓŻNE TAKIE...

W ostatnim czasie część uczniów w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika oraz z młodzież z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych miała okazję zapoznać się z najnowszym technicznym osiągnięciem w zakresie wirtualnej rzeczywistości - goglami OCULUS RIFT. Urządzenie to stanowi milowy krok w dziedzinie tworzenia wirtualnej rzeczywistości i choć jest to dopiero druga wersja testowa, to już robi wrażenie oferując niespotykaną do tej pory integrację z komputerowo tworzonym światem.

06 February 2015, Maciek, All comments: 0
Wernisaż wystawy "Malujemy samodzielnie i z pomocą" za nami.

Tegoroczna edycja wystawy "Malujemy samodzielnie i z pomocą" rozpoczęła się nieco inaczej niż jej poprzednie odsłony. Tradycyjnie zgromadzonych gości przywitały Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie - Barbara Landzberg oraz główny koordynator - Agnieszka Tworzydło. Spotkanie miało niezwykły klimat z uwagi na element poezji, który pojawił się tuż po kilku słowach wstępu.


05 February 2015, admin, All comments: 7
Przyjaciele Dominika proszą o pomoc - nie bądź obojętny włącz się do akcji.

22-letni Dominik uległ wypadkowi samochodowemu, wskutek którego ma przerwany rdzeń kręgowy. Spowodowało to paraliż od pasa w dół. Tak proste czynności jak siadanie, podciąganie i pionizowanie ciała są dla mężczyzny czymś nowym. W chwili obecnej, Dominik jest w trakcie rehabilitacji, w jednym z wrocławskich ośrodków. Niezwykle ważna jest ciągłość rehabilitacji, która niestety jest bardzo kosztowna.


05 February 2015, Bogusława Kruk i Maria Lis , All comments: 0
FERIE – PRZED I PO …
Pierwsze półrocze za nami. Ferie również. Wróćmy na chwilę do wydarzeń, które miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 3 przed dwutygodniowym zimowym wypoczynkiem. W czwartek 15 stycznia na zaproszenie sklepu Intermarche uczniowie klas młodszych obejrzeli w Domu Schrama przedstawienie przygotowane specjalnie dla nich przez duet artystów.
05 February 2015, Galeria Piastów , All comments: 0
LemON w Galerii Piastów!

Zapraszamy na Walentynkowy Weekend do Galerii Piastów. 14 lutego to profesjonalne sesje zdjęciowe dla zakochanych, gry oraz konkursy pod hasłem: pokaż nam swoją miłość! 15 lutego to to wielki finał. Koncert mega gwiazdy, zespołu LemON!

05 February 2015, Redaktorka, All comments: 0
Konkurs „Moje otoczenie, moja inspiracja” - zachęcamy do udziału.
Dyrektor Zespołu Szkół Resocjalizacyjnych w Iwinach ogłasza konkurs pt. „Moje otoczenie, moja inspiracja”. To nie tylko okazja do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, co nas otacza, bowiem niekiedy nie dostrzegamy tego, co piękne.
05 February 2015, admin, All comments: 0
Nowe dowody osobiste od 1 marca 2015

W myśl przepisów, które wejdą w życie od 1 marca, utworzony został elektroniczny rejestr dowodów osobistych. Dzięki temu, wniosek o wydanie dowodu będzie można złożyć w dowolnej gminie na terenie całego kraju, niezależnie od miejsca zamieszkania. Nowe przepisy dają również możliwość elektronicznego przesyłania wniosków o wydanie dowodu.

04 February 2015, Partnerstwo , All comments: 0
Pływanie dla Pań

Oferta skierowana do Pań w każdym wieku, które posiadają umiejętność pływania w stopniu dostatecznym. Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 19:00 na Basenie Miejskim w Chojnowie. Mają one na celu doskonalenie techniki pływania.