Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Archive - January 2015

31 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Ferie z MOKSiR-em dobiegły końca
Podczas ferii czas zawsze płynie nieubłaganie szybko. Dziś uczniowie ponownie muszą przygotowywać się do szkoły, choć jeszcze nie tak dawno temu cieszyli się wolnymi popołudniami. Szczególnie odczują to dzieci uczestniczące w pięciodniowym cyklu zajęć zorganizowanych w ramach „Ferii z MOKSiR-em”.
30 January 2015, Sigo Gim 1, All comments: 0
Zagłosuj na Małgorzatę Klatkę w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera

W związku z tym, że nasza zawodniczka Małgorzata Klatka została wytypowana w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera w gminach powiatu legnickiego chcielibyśmy zachęcić Państwa do oddania swojego głosu właśnie na nią.

30 January 2015, Marcin Seweryniak , All comments: 1
POSZUKIWANI ŚWIADKOWIE!!

Mieszkaniec Chojnowa poszukuje świadków zdarzenia- kontroli kierowców i pieszych przez policję, która miała miejsce 26.01.2015 (poniedziałek) w Chojnowie na skrzyżowaniu ulic Lubińskiej i Zielonej, kilka minut przed godziną 6:00.

Osoby, które w poniedziałkowy poranek widziały interwencję policji ruchu drogowego i nadużycie siły przez funkcjonariusza wobec zatrzymanego pieszego proszone są o kontakt pod nr telefonu: 662 387 339- Marcin Seweryniak.

31 January 2015, Gimnazjum nr 2, All comments: 2
CHOJNÓW PO RAZ KOLEJNY NA MAPIE 100. PROEKOLOGICZNYCH POLSKICH MIAST!!!

Dzięki temu, że Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie po raz kolejny uzyskało status lokalnego koordynatora ogólnopolskiej akcji pn. EkoWalentynki, której pomysłodawcą jest ekolog, podróżnik – Dominik Dobrowolski – chojnowianie mogą wziąć udział w nietypowej zbiórce baterii. Nietypowej, ponieważ swoistymi nagrodami za przynoszone baterie będą lizaki w kształcie serca, rozdawane podczas finału akcji – 13 lutego.

30 January 2015, KRUS , All comments: 0
Komunikat dla płatników składek w KRUS

31 stycznia 2015 r. upływa ustawowy termin na opłacenie składek na ubezpieczenie społeczne rolników i ubezpieczenie zdrowotne. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje w związku z monitami od rolników o niedoręczeniu im imiennych przekazów z wysokością składek na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne rolników za I kwartał 2015 r, że składki na wymienione ubezpieczenia za rolników i domowników obowiązują w takiej samej kwocie jak w IV kw. 2014 r. i należy je opłacić za I kw. 2015 r. do 31 stycznia br.

29 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Kulturalny czwartek - część VII
W dniu dzisiejszym przygotowaliśmy dla Państwa ostatnią część z serii "Kulturalnego czwartku". Tym razem, postanowiłam wybrać książkę, która poruszy nie tylko wyobraźnię, ale będzie idealnym uzupełnieniem wolnego wieczoru.
29 January 2015, admin, All comments: 0
Biblioteczna Akademia Malucha- Wielki bal u Księżniczek

W środowe przedpołudnie, w Bibliotece Miejskiej odbyły się kolejne, edukacyjno- rozwojowe zajęcia dla najmłodszych. Tym razem przyszedł czas na zabawę karnawałową! Rodzice na tę okazję, przygotowali dla swoich pociech barwne i ciekawe stroje. W Dziale dla Dzieci i Młodzieży można było spotkać między innymi księżniczkę, motylka, biedronkę, tygryska i policjanta. Wszystkie przebrania robiły naprawdę duże wrażenie! Tego dnia, nawet panie bibliotekarki zamieniły się w bajkowe postaci.

29 January 2015, Galeria Piastów , All comments: 0
Święto Pizzy w Galerii Piastów

Już w sobotę 7 lutego od godziny 14:00 zapraszamy do dużego Patio Galerii Piastów na święto pizzy! W planie między innymi spotkanie z włoska piosenką, warsztaty dla dzieci, zabawy z językiem włoskim, a także pizza okiem specjalistów i kucharzy.

30 January 2015, Redaktorka, All comments: 8
Słodownia - ponad rok od tragedii
Chojnowska Słodownia rozpoznawana jest przez większość mieszkańców Chojnowa. Jej stan z roku na rok się pogarsza, co sprawia, że na dzień dzisiejszy jest jedną, wielką ruiną. Już od czerwca 2011 roku ten “zabytkowy” budynek stawał się bezużytecznym pustostanem. Amatorzy taniego zarobku szybko znaleźli sposób na jego wykorzystanie. Zaczęło się od rozkradania wyposażenia, wyrywania okien i drzwi. Gdy w środku nie zostało już nic prócz gołych ścian, palnikami acetylenowymi i szlifierkami kątowymi, wycinano metalowe elementy konstrukcji.
28 January 2015, Maciek, All comments: 2
Walne Zebranie Wyborcze KS Chojnowianka już jutro. Zapraszamy do udziału!
W związku z tym, że podczas pierwszego Walnego Zebrania Sprawozdawczo Wyborczego KS Chojnowianka nie udało się wybrać nowych władz, przełożono je na dzień jutrzejszy. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich członków stowarzyszenia na jutrzejsze zebranie, które odbędzie się w Domu Schrama o godzinie 17:00.
29 January 2015, Miejska Biblioteka Publiczna , All comments: 0
Zapraszamy na wystawę "Malujemy samodzielnie i z pomocą"
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Chojnowie, Środowiskowy Dom Samopomocy "Lilia" w Chojnowie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Chojnowie oraz Zespół Placówek Specjalnych w Legnicy zapraszają na IV edycję wystawy "Malujemy samodzielnie i z pomocą". Tę prezentację różnorodnych prac plastycznych można obejrzeć w naszej Galerii Młodych do końca lutego.
27 January 2015, Miejska Biblioteka Publiczna, All comments: 0
Biblioteczna Akademia Malucha: Wielki bal u Księżniczek

Zapraszamy najmłodszych czytelników oraz ich opiekunów na bezpłatne zajęcia edukacyjno-rozwojowe w bibliotece, które odbędą się 28 stycznia (środa) o godz. 11:00.

27 January 2015, admin, All comments: 0
Wypadek drogowy w Gołaczowie. Samochód wpadł do rowu

Do zdarzenia doszło dziś po godz. 12-stej. Kierowca Fiata Seicento, jadąc od strony Złotoryi, prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą i wpadł w poślizg, wskutek czego samochód wpadł do rowu. Na miejscu pojawiła się policja, straż pożarna oraz karetka. Kierowca został przewieziony do szpitala. Na trasie mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym.


28 January 2015, admin, All comments: 3
Powołanie rzecznika prasowego Powiatu Legnickiego i filmowanie Sesji Rady Powiatu- interpelacje
W miniony czwartek (22 stycznia) odbyła się III w tej kadencji Sesja Rady Powiatu Legnickiego. Grzegorz Gapski- powiatowy radny PiS złożył wówczas dwie interpelacje:dot. powołania funkcji rzecznika prasowego Powiatu Legnickiego oraz dot. nagrywania video i upubliczniania obrad Sesji Rady Powiatu Legnickiego na stronie Powiatu Legnickiego.
28 January 2015, Redaktorka, All comments: 6
Zdewastowane wnętrze chojnowskiego dworca
Kilka lat temu, podczas rewitalizacji trasy Węgliniec – Wrocław Główny, chojnowski dworzec doczekał się renowacji. W trakcie szeregu prac postawiono dwie windy, wykafelkowano i odświeżono korytarze prowadzące do remontowanych wówczas peronów. Ponadto teren dworca został wyposażony w system monitorujący, który obejmuje zarówno jego otoczenie, jak i wnętrze oraz perony. Efekt końcowy wart był swojej ceny. Niestety w chwili obecnej wygląd chojnowskiego obiektu znacznie odbiega od tego, jaki pozostawiła ekipa remontowa.