Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Archive - January 2015

20 January 2015, Galeria Piastów , All comments: 0
Wystawa modelarstwa lotniczego w Galerii Piastów!

Podczas feriowego weekendu 24 i 25 stycznia w dużym patio Galerii Piastów odbędzie się wystawa modelarstwa lotniczego zorganizowana przez Ośrodek Sekcji Modelarstwa Lotniczego Aeoroklubu Zagłebia Miedziowego w Lubinie. Zaprasamy wszystkich zainteresowanych! Dodatkowo na dużym patio stanie oryginalny szybowiec, a dla najmłodszych odbędą się warsztaty plastyczne przeprowadzone pod okiem znanej legnickiej artystki – Marty Grzesik!

27 January 2015, admin, All comments: 2
Wybory sołtysów i rad sołeckich w Gminie Chojnów

W sobotę, na łamach naszego portalu prezentowaliśmy harmonogram zebrań wiejskich w Gminie Chojnów. Spotkania są okazją do rozmów o sprawach ważnych dla wsi i jej mieszkańców. Podczas zaplanowanych zebrań odbywają się również wybory sołtysów i rad sołeckich na kadencję 2015-2018. Przypominamy harmonogram spotkań.

19 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Remont na A4. Trwa wymiana barierek
Uwaga kierowcy! Na 65. kilometrze autostrady A4, między węzłami drogowymi Krzywa a Jadwisin trwa naprawa barierek.
22 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
W Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie wójtów oraz burmistrzów
W miniony poniedziałek, Starostwo Powiatowe gościło w swoich murach wójtów oraz burmistrzów powiatu legnickiego. Na spotkaniu pojawili się m.in. przedstawiciele miasta i gminy Chojnów – Jan Serkies oraz Andrzej Pyrz.
19 January 2015, admin, All comments: 0
Rozpoczęły się ferie zimowe z Biblioteką Miejską

Rozpoczęły się "Ferie zimowe z Doktorem Dolittle i jego przyjaciółmi", zorganizowane przez Bibliotekę Miejską. Zgodnie z planem, zajęcia dla najmłodszych potrwają do piątku. Podczas dzisiejszego spotkania, panie bibliotekarki przybliżyły obecnym dzieciom historię Jana Dolittle z Puddleby, czytając fragmenty książki H. Loftinga.

20 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Sprawdź autobus, którym podróżuje Twoje dziecko
Co roku słyszy się o tragicznych wypadkach z udziałem dzieci, które wraz z opiekunami placówek szkolnych wybierały się na zasłużony odpoczynek podczas ferii, wakacji czy przy okazji jakiejś wycieczki szkolnej. Jednak często okazywało się, że w większej mierze zawinił stan pojazdu, którym się poruszano niż sam kierowca czy stan dróg. Teraz każdy rodzic wysyłający swoje dziecko w podróż będzie mógł spać spokojnie i nie martwić się czy jego dziecko wróci całe i zdrowe. To wszystko za sprawą specjalnej strony, uruchomionej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych gdzie skontrolować autobus, do którego wsiada nasze dziecko.
29 January 2015, admin, All comments: 0
Sesja Rady Gminy 30 stycznia

Zapraszamy na V sesję Rady Gminy Chojnów, która odbędzie się w dniu 30 stycznia 2015 r.o godzinie 1200 w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów, ul. Fabryczna 1.

24 January 2015, admin, All comments: 0
Czytanie to wyzwanie! Dołącz do inicjatywy 52 książki
Za organizacją polskiego wydarzenia "Przeczytam 52 książki w 2015 roku" stoi Marcin Gnat. Potencjalnych czytelników zapytał wprost: Wchodzicie w to? Zadziałało, bo "weszło w to" ponad 90tys. osób.
22 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Sprawca alarmu bombowego wciąż poszukiwany

Czynności mające na celu zidentyfikowanie sprawcy fałszywego telefonu nie przyniosły pozytywnego rezultatu – powiedział nadkom. Jacek Paluch Komendant Komisariatu Policji w Chojnowie.

19 January 2015, admin, All comments: 0
Trwa nabór do Ochotniczej Straży Pożarnej

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy informuje, że w dniu 14 lutego br. planuje rozpocząć szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP.

22 January 2015, admin, All comments: 0
"Cichy zabójca" atakuje- niepokojące statystyki

Sezon grzewczy w pełni, a co za tym idzie- zagrożenie zatruciem tlenkiem węgla jest bardzo wysokie. Mimo, iż każdego roku prowadzona jest akcja propagandowa, mająca zwiększyć świadomość obywateli i nakłonić ich do większej troski o bezpieczeństwo- stale słyszymy o kolejnych interwencjach.Jak informują statystyki legnickiej straży, w okresie od 1 listopada 2014 r, do 7 stycznia 2015 r odnotowano 29 interwencji mających związek z obecnością tlenku węgla. Emisja gazu spowodowała podtrucia u 15 osób, w tym 4 dzieci.

23 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Chojnowianki na podium - VII Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Ziemię chojnowską zamieszkują nie tylko wspaniali utalentowani sportowcy. Wśród tutejszej społeczności możemy spotkać uzdolnionych piosenkarzy, którzy angażują się w okoliczne (i nie tylko) konkursy. Kiedy wychodzą na scenę, są nagradzani gromkimi brawami. Dzięki swoim umiejętnościom wokalnym udaje im się zajmować bardzo wysokie miejsca. Znane wszystkim mieszkańcom naszego miasta Małgorzata Szklarz i Danuta Leonhardt ponownie zabłysnęły, tym razem w Siedliskach.
22 January 2015, admin, All comments: 0
Kacper Harkawy obecnym liderem Plebiscytu na Najlepszego Zawodnika Zagłębia Miedziowego

Na łamach naszego portalu, zachęcaliśmy Państwa do oddawania głosów w Plebiscycie na Najlepszego Zawodnika oraz Trenera Zagłębia Miedziowego w 2014 roku. Nominowani bowiem zostali przedstawiciele miasta i gminy Chojnów. Na chwilę obecną, w plebiscycie prowadzi Kacper Harkawy- młody bokser, reprezentujący klub Champion Chojnów Powiat Legnicki. Zawodnik może pochwalić się bardzo dobrym wynikiem- łączną liczbą głosów 15,6%.

22 January 2015, Redaktorka, All comments: 2
Rok 2014 bardziej bezpieczny - policyjne statystyki
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.
17 January 2015, Redaktorka, All comments: 0
Niech żyje bal! Studniówka Powiatowego Zespołu Szkół
Blisko 50 tegorocznych maturzystów wzięło udział w studniówce zorganizowanej przez Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie. W Domu Schrama uroczyście zagościli uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi, ale nie mogło zabraknąć przede wszystkim dyrekcji szkoły, wychowawców i nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości.