Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Archiwum - styczeń 2015

22 styczeń 2015, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Kulturalny czwartek - część VI
Jest piątkowe popołudnie. Wraz ze swoją drugą połówką zasiadamy przed telewizorem, by wspólnie obejrzeć jakiś film. Niestety nadchodzi taki moment, kiedy trzeba zdecydować jaki tytuł zabłyśnie na naszym ekranie. W tej kwestii często dochodzi do konfliktów – kobiety chciałyby zobaczyć pełną wzruszeń komedię romantyczną, a mężczyźni woleliby żeby przelewała się krew, nie łzy. By rozwiązać ten spór, wybrałam dla Państwa coś, co zadowoli jedną i drugą stronę.
22 styczeń 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Grupa piłkarska "Orlik" zajęła drugie miejce w Legnicy!

Miniony weekend to czas, kiedy na parkiecie ponownie zameldowali się młodzi piłkarze z Chojnowa. Podopieczni Marcina Rabandy tym razem rywalizowali w Legnicy podczas turnieju zorganizowanego przez lokalny Konfeks. Pierwsze zmagania grupy „Orlik 2005” podczas weekendowej ligi halowej możemy zaliczyć do bardzo udanych.

23 styczeń 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koleje Dolnośląskie pytają podróżnych o fotele

Od środy (21 stycznia), Koleje Dolnośląskie badają preferencje pasażerów dotyczące foteli, na których chcieliby podróżować w przyszłości. W jednym z Impulsów oraz na portalu Facebook, zaprezentowano cztery modele w różnych kształtach, wzorach i kolorach.

23 styczeń 2015, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 1
Kolejne udogodnienia dla posiadaczy "Karty Dużej Rodziny"
Na początku stycznia informowaliśmy Państwa o Karcie Dużej Rodziny. Przysługuje ona rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Jest ona wydawana bezpłatnie każdemu domownikowi. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki - maksymalnie do osiągnięcia 25 roku życia. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas ważności orzeczenia o niepełnosprawności. Posiadacze karty mogą korzystać ze zniżek oraz dodatkowych uprawnień np. rekreacyjnych czy transportowych.
27 styczeń 2015, Marta Bodys , Wszystkich komentarzy: 16
Co zbudowałbyś w swoim mieście?
Przestrzeń wokół nas, nieważne czy mieszkamy w małej miejscowości czy dużym mieście, nieustanne się zmienia. Co roku powstają nowe ulice, parki lub budynki użyteczności publicznej, które mają poprawić komfort naszego życia. Od kogo zależy co powstanie w naszej okolicy? Wbrew pozorom nie tylko od lokalnych władz. Dużo do powiedzenia mają również mieszkańcy.
27 styczeń 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
KARNAWAŁ i WALENTYNKI w Restauracji Polka

Od 6 grudnia Restauracja Polka serwuje dla swoich klientów pyszne domowe obiady. Posiłki można zjeść nie tylko w lokalu, ale także zamawiając przez telefon, prosto do domu. Ci którzy nie mieli jeszcze okazji zajrzeć do Polki, zapraszamy szczególnie w każdy czwartek na Festiwal Naleśników. Czwartkowe imprezy mają na celu zaprezentowanie gościom smak pysznych domowych naleśników ( na słodko i na słono). Reguły zabawy są proste – za karnet płacimy 15 zł i możemy zajadać się naleśnikami w nieskończoność ….! To świetna alternatywa dla spotkań z przyjaciółmi. Oprócz codziennych obiadowych atrakcji w dni powszednie, Restauracja Polka przygotowała inne wydarzenia m.in.ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ i MAGICZNY WIECZÓR WALENTYNKOWY.

24 styczeń 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie projektu "Skarby w Gminie Chojnów" W sobotę (17 stycznia), w świetlicy wiejskiej w Osetnicy odbyło się podsumowanie projektu "Skarby w Gminie Chojnów". Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Wsi Osetnica "Impuls", które w imieniu innych grup działających na terenie gminy złożyło wniosek o grant z Programu Działaj Lokalnie.
24 styczeń 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Biblioteka on-line

Zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie są skomputeryzowane w programie MAK+. Czytelnik może sprawdzić, czy wybrana książka lub inne medium znajduje się w bibliotece, korzystając z elektronicznego katalogu.

21 styczeń 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 12
V sesja Rady Miejskiej
W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miejskim odbyła się sesja nadzwyczajna podczas której poruszono temat przyznania dodatkowych środków na przebudowę i rozbudowę budynku Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Prace, które prowadzone są już od dłuższego czasu powoli dobiegają końca. Jak to jednak w życiu bywa tak duża inwestycja nie mogła obejść się bez niespodzianek.
21 styczeń 2015, UG Chojnów , Wszystkich komentarzy: 0
Hej kolęda, kolęda...

Gminne Kolędowanie w Osetnicy już 25 stycznia! W Sali wiejskiej w Osetnicy odbędzie się koncert kolęd. Zaśpiewają wszystkie zespoły folklorystyczne z Gminy Chojnów. Nie zabraknie również muzycznej niespodzianki!

21 styczeń 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 1
PRZEKĄSKI W ODCHUDZANIU

Odchudzanie często bywa przyczyną niedożywienia. Osoba na diecie powinna tracić kilogramy z korzyścią dla swojego zdrowia. Głodzenie się, unikanie przyjemności jakie niesie spożywanie posiłków to jeden z wielu błędów, które popełniają osoby zaczynające przygodę z dietą. Zapoznaj się co można podjadać między posiłkami, a dzięki temu tryskać energią, mieć dobry humor i odżywić w sposób właściwy organizm.

23 styczeń 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wybory uzupełniające w Gminie Chojnów- kandydaci na radnego w okręgu nr 7 Wybory w Gminie Chojnów nie zakończyły się na II turze.W związku z wygaśnięciem mandatu radnego Andrzeja Pyrza, zarządzono wybory uzupełniające do Rady Gminy Chojnów w okręgu wyborczym nr 7.Zostały one zaplanowane na 1 marca. 20 stycznia upłynął termin zgłaszania kandydatów na radnego. Poniżej prezentujemy wszystkie kandydatury.
21 styczeń 2015, Restauracja "Pałacyk", Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs na najciekawszy prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka! (Aktualizacja- wyniki)

Z okazji zbliżających się świąt- Dnia Babci i Dziadka, mamy dla was konkurs! Zapraszamy do podzielenia się z nami pomysłami na prezent, którym obdarujecie bądź chcielibyście obdarować Babcię i Dziadka.Najciekawsza propozycja zostanie nagrodzona bonem o wartości 100 zł do Restauracji "Pałacyk", do wykorzystania w dniach 21-22 stycznia. Będzie to doskonały prezent dla Babci i Dziadka bądź okazja do wspólnego spędzenia czasu.

21 styczeń 2015, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 1
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Babci i Dziadka życzy Redakcja Portalu
Wszyscy wiemy jak ważnymi osobami w naszym życiu są dziadkowie. Zdarza się, że dzięki swojej życzliwości i okazywanemu zainteresowaniu „górują” nad samymi rodzicami. W końcu to oni zajmowali się nami kiedy byliśmy chorzy, kiedy akurat nie musieliśmy iść do szkoły, a rodzice mimo wszystko musieli być w pracy.Nie powinno więc nikogo dziwić, że doczekali się swojego święta.
20 styczeń 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Zderzenie 3 pojazdów na drodze krajowej nr 94

Na drodze krajowej nr 94 doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych. Poszkodowane zostały 4 osoby, z czego 2 zostały przewiezione do szpitala. Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja oraz dwa zastępy straży pożarnej. Do chwili obecnej trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Przyczyną całego zajścia była silna mgła oraz nieuwaga jednego z kierowców. Droga krajowa nr 94 została zamknięta. Wyznaczony został objazd przez Dobroszów.