Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Archiwum - styczeń 2016

19 styczeń 2016, Miejska Biblioteka Publiczna, Wszystkich komentarzy: 0
"Malujemy samodzielnie i z pomocą" po raz piąty!

Zapraszamy na wernisaż wystawy "Malujemy samodzielnie i z pomocą". Nowy rok w Galerii Młodych rozpoczynamy tradycyjnie już wystawą prac plastycznych uczestników Zespołu Placówek Specjalnych w Legnicy oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy "Lilia" i Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnowie.

20 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Uważaj na głuche telefony z nieznanych numerów - ostrzeżenie przed naciągaczami z Afryki

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej ostrzega przed głuchymi telefonami z zagranicy. Oddzwonienie na taki numer może Cię sporo kosztować.

19 styczeń 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowscy maturzyści już po Studniówce

Maturzyści z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie są już po Studniówce. Bal maturalny odbył się w Legnicy na sali przy ul. Kawaleryjskiej. Bawiło się na nim ponad 200 osób.

19 styczeń 2016, Gmina Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Za nami VIII Gminne KolędowanieZa nami VIII Gminne Kolędowanie, które tym razem miało miejsce w Strupicach. W nowej świetlicy wiejskiej pojawiło się wielu gości oraz wszystkie zespoły folklorystyczne działające w Gminie Chojnów. Kolędowanie rozpoczęły „Albinki”, które zaraz po swoim występie pospieszyły przygotowywać posiłek dla wszystkichzebranych.
20 styczeń 2016, Partnerstwo,
Dzień Babci i Dziadka w Restauracji „Pałacyk" (wyniki konkursu)

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka zarezerwuj stolik i przyjdź w towarzystwie Babci i Dziadka do Restauracji „Pałacyk" dnia 21.01.2016 r. o godzinie 16.00 aby móc spędzić z nimi ten wyjątkowy dzień przy muzyce na żywo.

18 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie Powiatowych Igrzysk LZS Mieszkańców Miast i Wsi w roku 2015

W sobotę, 16 stycznia, aula Powiatowego Zespołu Szkół przy ulicy Witosa gościła podsumowanie współzawodnictwa sportowego Powiatowych Igrzysk LZS Mieszkańców Miast i Wsi w roku 2015. Uroczystość zgromadziła zarówno zarząd powiatu, na czele ze Starostą Legnickim Janiną Mazur i wicestarostą Krzysztofem Sowińskim, jak i przedstawicieli poszczególnych samorządów powiatu, klubów, szkół i sponsorów. Uroczystość swoją obecnością zaszczycił również Prezes Zarządu Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS Zygmunt Worsa.

19 styczeń 2016, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
"Pierzaki" w Niedźwiedzicach

"Pierzaki" - darcie pierza, inaczej zwane ,,wyskubkiem" bądź ,,szkubaczką"; mało praktykowane w czasach dzisiejszych, odbyło się w sobotę, tj. 16 stycznia, w Niedźwiedzicach, za sprawą inicjatorek spotkania p. Wandy Jarosz i Agnieszki Stelmach.

18 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Spitsbergen oczami badaczy z Uniwersytetu Wrocławskiego - relacja ze spotkania w MBP

Mało jest ludzi, którzy tak ciekawie potrafią opowiadać o swoich podróżach jak prof. Henryk Marszałek, dyrektor Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego - gość piątkowego spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w trakcie którego relacjonował mieszkańcom naszego miasta swoje wizyty na Spitsbergenie.

16 styczeń 2016, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
International Week w Jedynce

W minionym tygodniu w Gimnazjum Nr 1 po raz kolejny gościliśmy egzotycznych gości. Studentki z Brazylii, Hong Kongu i Egiptu poprowadziły tygodniowe warsztaty językowe dla wszystkich uczniów naszej szkoły i nie tylko.... Gimnazjaliści i uczniowie klas szóstych szkół podstawowych zdobywali wiedzę z zakresu kultury, historii, edukacji, geografii i kuchni ojczystych krajów naszych gości

16 styczeń 2016, Helios Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar kina Helios na najbliższe dni
Repertuar prasowy Kina Helios w Legnicy. Ważny od 15 do 21 stycznia 2016 roku.
15 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży na chojnowskim basenie

Już w środę, 20 stycznia chojnowska pływalnia gościć będzie Finał Dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży w sztafetach pływackich. Organizatorem tej imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Szkolny Związek Sportowy DOLNY ŚLĄSK we Wrocławiu.

18 styczeń 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wyjątkowy nocny maraton na Basenie Miejskim - poszukiwani wolontariusze

Basen Miejski w Chojnowie przystąpił do największej w Polsce imprezy promującej pływanie. "Otyliada" - bo taką nazwę nosi III Nocny Maraton Pływacki, odbędzie się 12 marca. Już teraz miejska pływalnia poszukuje wolontariuszy - arbitrów, którzy pomogą w organizacji zawodów.

15 styczeń 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Uroczyste otwarcie Żłobka Miejskiego już niebawem!

Już za kilka dni nastąpi to, na co wielu rodziców z Chojnowa czeka już od dawna – Żłobek zostanie otwarty. Budowę obiektu rozpoczęto w maju ubiegłego roku. Teraz jest już gotowy i czeka na przyjęcie pierwszych dzieci. Nowo wybudowana placówka mieści się przy ul. Sikorskiego 20. W skład nowoczesnego obiektu wchodzi także plac zabaw i zjazd z drogi miejskiej.

22 styczeń 2016, Partnerstwo,
Jak oddychać zdrowo?
Do podstawowych funkcji ludzkiego organizmu należy oddychanie. Osoba dorosła potrafi wykonać więcej niż 20 000 oddechów dziennie. Niestety powietrze, które wdychamy nigdy nie jest idealnie czyste, nawet pomimo starań utrzymania pomieszczeń w idealnym porządku. Wyeliminowanie całego kurzu, pyłu, czy innego rodzaju zanieczyszczeń, jest niewykonalne, przez co dostają się one do nosa, krtani, czy nawet do płuc.
14 styczeń 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki konkursu!

Dobiegł końca organizowany przez nas konkurs, w którym do wygrania były bilety na jutrzejsze seanse filmuSłaba płeć? w legnickim kinie Helios. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie konkursem. Poniżej znajdziecie listę zwycięzców.