Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Archiwum - marzec 2014

24 marzec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Rokitki zaskoczyły Konfeks. Punkt wywieziony z Legnicy!
W sobotnie popołudnie ekipa Czarnych Rokitki zameldowała się w Legnicy, by tam rozegrać kolejne ligowe spotkanie z miejscowym Konfeksem. Mecz rozpoczął się niezbyt dobrze dla naszych, gdyż legniczanie przeważali w grze. Obu drużynom brakowało jednak skuteczności. Konfeks, który rozpoczął sezon porażką w Chobieni za wszelką cenę dążył do zrehabilitowania się za tamto spotkanie.
24 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pracowity weekend KS Jerzmanka Jerzmanowice

W ostatnią sobotę, 22 marca 2014 r., w Krotoszycach odbyły się VI Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Tenisie Stołowym. W turnieju wziął udział oczywiście Klub Sportowy Jerzmanka Jerzmanowice wystawiając liczną ekipę do boju o jak najlepsze wyniki. Cel został osiągnięty. Zaś następnego dnia pierwsza drużyna z Jerzmanowic rozegrała trudny mecz o trzecie miejsce w grupie legnickiejV ligi tenisa stołowego.

22 marzec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Bramka w ostaniej minucie gry z rzutu karnego, mamy trzy punkty!
W dniu dzisiejszym Klub Sportowy Chojnowianka rozegrał drugie spotkanie ligowe w rundzie wiosennej. Po sromotnej porażce w Przemkowie nasi piłkarze za wszelką cenę chcieli zrehabilitować się za tamten mecz. Na Stadionie Miejskim zameldowała się drużyna Odry Chobienia, której szkoleniowcem jest Andrzej Słowakiewicz były trener biało niebieskich. Na boisku nie było łatwo bowiem rywale dokładnie wiedzieli czego mogą się spodziewać po ekipie z Chojnowa.
22 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 11
Powstaje kładka na Skorze (foto + video) - AKTUALIZACJA 17.04.2014

Ruszyły prace nad zapowiadaną przez nas kilka miesięcy temu kładką na Skorze. Przejście łączyć będzie ulice Racławicką i Brzozową. Dziś na miejsce wjechał sprzęt ciężki, działania idą pełną parą. Termin zakończenia prac planuje się na koniec kwietnia.

21 marzec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" - eliminacje na szczeblu powiatowym w Chojnowie
W minionym tygodniu po raz kolejny w Chojnowie zagościł turniej piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Wszystko to za sprawą Stefana Stala, który po raz kolejny pokazał, że jest wielkim pasjonatem futbolu. – Uważam, że tego typu imprezy sportowe są potrzebne w naszym mieście, dzięki nim dzieci mają możliwość współzawodnictwa oraz rozwoju swoich umiejętności - powiedział Stefan Stal.
21 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Podwójne zaproszenie do teatru otrzymuje... Rozstrzygnięcie konkursu.

Na początku tygodnia ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania było podwójne zaproszenie do legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy na spektakl „Matka Joanna od Aniołów”. Dziś wyłoniliśmy zwycięzcę zabawy.

21 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Oglądaj, słuchaj, czytaj! Nasze propozycje filmów, płyt, książek.

Jakiś czas temu rozpoczęliśmy publikację cyklu „Oglądaj, słuchaj, czytaj!”. W zakładce ROZRYWKA, w każdy piątek, zamieszczamy nasze propozycje filmów, płyt i książek. Dziś recenzje filmów: „Witaj w klubie” oraz „Stoker”. Wspominamy o charyzmatycznej postaci Ron’a Woodroof’a – gburowatego Teksańczyka walczącego z AIDS oraz o intrygującej rodzinie Stoker, która kryje mroczną tajemnicę. Oba filmy zupełnie różne, oba godne uwagi. Zachęcamy do przeglądania. Może coś Państwa zainteresuje? Recenzje TUTAJ.

21 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jerzmanka powalczy o IV ligę!

W najbliższą niedzielę, 23 marca 2014 r., w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 w Chojnowie rozegrany zostanie mecz tenisa stołowego pomiędzy drużyną Jerzmanka Jerzmanowice, a GUKS Sokół Jerzmanowa. Zapraszamy kibiców do dopingowania!

21 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Policja szuka świadków wypadku

20 lutego br. w Legnicy przy ul. Zamkowej 6 w Legnicy pomiędzy godziną 12 a 13 miał miejsce wypadek drogowy. Kierujący niezidentyfikowanym pojazdem potrącił pieszą. Komenda Miejska Policji w Legnicy prowadzi dochodzenie w sprawie zajścia i szuka świadków wypadku.

21 marzec 2014, Monikaaa,
Oglądaj, słuchaj, czytaj. Część 5.
W ten piątek w „Oglądaj, słuchaj, czytaj!” zachęcamy do obejrzenia dwóch filmów „Witaj w klubie” oraz „Stoker”. Wspominamy o charyzmatycznej postaci Ron’a Woodroof’a – gburowatego Teksańczyka walczącego z AIDS oraz o intrygującej rodzinie Stoker, która kryje mroczną tajemnicę. Oba filmy zupełnie różne, oba godne uwagi.
21 marzec 2014, TOZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Informacja dla posiadaczy zwierząt

Posiadanie psa wiąże się z obowiązkami jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga. O tym, że psa należy wyprowadzać na smyczy, że wypadałoby mieć również kaganiec i przede wszystkim pilnować, żeby nikogo nie pogryzł słyszał prawie każdy. Warto przypomnieć sobie podstawowe zasady dotyczące trzymania psa oraz obowiązki, jakie musi spełnić jego właściciel.

21 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"DENG DENG" po raz drugi (foto + video)

Już po raz drugi uczniowie z Chojnowa i Zagrodna wzięli udział w międzyszkolnym konkursie językowym „DENG DENG”. Niczym na maturze z języka angielskiego i niemieckiego młodzi miłośnicy języków obcych chwycili za długopisy i toczyli bój o jak najlepszy wynik rozwiązując zadania przygotowane przez nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół, organizatora konkursu.

20 marzec 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 31
Akademia Śmieciowa – wykład 14. Śmieci przeszłości

Na portalu chojnow.pl ukazał się list pana Józefa Szymańskiego. Ile osób zrozumiało jego treść? Dla wielu osób młodszego pokolenia to tylko historia. Pan Szymański, to stary komuch. Szkoda. Szkoda, że słowo komuch wyłączył myślenie wielu czytającym ten tekst. Z tym „komuchem” byłem w Legnicy ratować szpital. Politycznie byliśmy po przeciwnych stronach. W obliczu likwidacji szpitala zatarły się ideologiczne granice. On przegrał i ja także. Przegrały pielęgniarki, lekarze, pacjenci, a przede wszystkim mieszkańcy Chojnowa i okolicznych wiosek.

20 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Dzień Kariery" w chojnowskiej "jedynce" (video)

Po raz kolejny w Gimnazjum nr 1 w Chojnowie odbyły się targi edukacyjne - „Dzień Kariery”. 20 marca od godziny 10 gimnazjaliści z „jedynki” mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych z Chojnowa, Legnicy, Bolesławca czy Złotoryi.

19 marzec 2014, KMP Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Eliminacje „Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”.

Komenda Miejska Policji w Legnicy informuje, że w kwietniu 2014 roku przeprowadzone zostaną eliminacje powiatowe „Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” dla młodzieży szkół podstawowych klas 4-6 i gimnazjalnych klas 1-3.