Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Archiwum - marzec 2022

25 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Spotkanie z dr. Dominikiem Sikorskim w Domu Schrama
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Domu Schrama na spotkanie z dr. Dominikiem Sikorskim, geografem i historykiem, który opowie o autyzmie i codziennym życiu z autystycznym dzieckiem.
25 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jednego dnia mundurowi zatrzymali aż 6 poszukiwanych osób
W czwartek policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali aż 6 poszukiwanych osób ukrywających się przed organami ścigania. Najdłużej, bo aż 20 miesięcy w zakładzie karnym, spędzi 44-letnia mieszkanka powiatu legnickiego.
25 marzec 2022, Urząd Gminy Chojnów, Wszystkich komentarzy: 1
Miliony na rozbudowę kanalizacji i wodociągów w gminie Chojnów
Coraz więcej mieszkańców gminy Chojnów może podłączać swoje domy do sieci kanalizacyjno - wodociągowej. Takie rozwiązanie jest nie tylko tańsze, ale i bezpieczne dla środowiska. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat samorząd przeznaczył na modernizację i rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej blisko 12 mln zł.
25 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Żyli prawem wilka, jednak historia o nich już nie milczy [ZDJĘCIA]
24 marca w sali widowiskowej Domu Kultury odbył się koncert "Miejcie nadzieję", poświęcony żołnierzom niezłomnym. Wydarzenie zostało zorganizowane przez społeczność Powiatowego Zespołu Szkół oraz zaproszonych gości. Zobacz zdjęcia z koncertu.
24 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar chojnowskiego kina Kultura
Zobacz jakie filmy zostaną zaprezentowane w najbliższy piątek i weekend w chojnowskim kinie Kultura.
24 marzec 2022, Partnerstwo,
Salon fryzjerski – urządź go z głową!
To jak zaprojektujesz i wyposażysz swój salon fryzjerski może zaważyć o jego powodzeniu i renomie wśród klientów. Oczywiście, lokalizacja jest ważna, ale równie istotne jest wnętrze.
24 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Prowadził pod wpływem środków odurzających i uciekał przed policją
Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie po pościgu zatrzymali 34-letniego kierowcę Volkswagena, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Wstępne badanie wykazało, że prowadził pojazd po użyciu środków odurzających, a w samochodzie ujawniono kilka porcji handlowych metamfetaminy i utracony w wyniki przywłaszczenia telefon komórkowy.
24 marzec 2022, Starostwo Powiatowe,
XXV Dolnośląski Konkurs Recytatorski PEGAZIK 2022
23 marca w Starostwie Powiatowym w Legnicy odbyły się eliminacje do XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”.
23 marzec 2022, admin,
[WYNIKI KONKURSU] Wygraj bilety na film "Ambulans"
Zapraszamy do udziału w naszym kolejnym konkursie. Tym razem do wygrania są podwójne wejściówki na piątkowe seanse filmu "Ambulans" w legnickim kinie Helios. Oczekujemy jedynie odpowiedzi na proste pytanie.
23 marzec 2022, Partnerstwo,
Filmowa rozgrzewka na ekranach kin Helios!
W nadchodzący weekend za oceanem odbędzie się gala wręczenia najbardziej prestiżowych nagród filmowych jakimi są Oscary®. Tego wieczoru emocje sięgną zenitu, a fani kinematografii na całym świecie będą trzymali kciuki za swoje ulubione filmy i ich twórców. Nie mniejsze emocje czekają też widzów, którzy wybiorą filmy z repertuaru sieci kin Helios. Już teraz jest szansa obejrzenia na dużym ekranie filmów, które powalczą o Oscary w przyszłym roku.
23 marzec 2022, Urząd Gminy Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
OSP w Jaroszówce otrzyma nowy wóz strażacki
Jeszcze w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Jaroszówce wzbogaci swoją flotę o nowy wóz bojowy. W dniu 21 marca br. podczas uroczystości z udziałem krajowych i dolnośląskich władz PSP Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Prezes OSP Jaroszówka Paweł Nigbar odebrali promesę na dofinansowanie.
23 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wkrótce rusza kwalifikacja wojskowa
4 kwietnia rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. W całym kraju procedurą objętych zostanie około 220 tysięcy osób. Zobacz, kto ma obowiązek do stawienia się przed komisją lekarską.
23 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Uczcili pamięć strażaków, którzy ponieśli śmierć ratując ludzkie życie
Strażacy podlegli Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy w odpowiedzi na Apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka uczcili minutą ciszy pamięć o ukraińskich strażakach, którzy ponieśli śmierć ratując ludzkie życie.
23 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 4
Przedstawiciele gminy nie wnoszą zastrzeżeń do przebiegu i konstrukcji nowej A4
We wtorek odbyła się konferencja organizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad poświęcona planom rozbudowy autostrady A4 na odcinku przebiegającym przez teren gminy Chojnów. W spotkaniu udział wzięli mieszkańcy i przedstawiciele władz gminy.
22 marzec 2022, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dary z Powiatowego Zespołu Szkół trafiły na Ukrainę
Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie włączył się w zbiórkę darów dla Ukrainy prowadzoną przez powiat legnicki oraz Studio Wschód z Wrocławia. Wśród zebranych darów, które bezpośrednio trafiły do Lwowa i Chmielnickiego znalazły się: żywność, leki, opatrunki, środki higieniczne oraz sprzęt — łóżka polowe, materace i śpiwory.