Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Archive - July 2015

20 July 2015, Maciek, All comments: 5
Chojnowianka ponownie bez trenera. Kujawa rezygnuje!
Romuald Kujawa bardzo krótko był nowym szkoleniowcem biało niebieskich. Po pierwszych zajęciach na których pojawiła się nieliczna grupa piłkarzy trener nie do końca wyrażał swoje zadowolenie. Po pierwszym sparingu zrezygnował on z pełnionej funkcji. 
22 July 2015, admin, All comments: 0
Chojnowianin wyrusza na pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostela
22lipca, chojnowianin Ksawery Dominiak wyruszy pieszo z Chojnowa do Santiago de Compostela w Hiszpanii.Przed nim niecałe 3000 km i ponad 3 miesiące drogi.Za pośrednictwem facebooka można śledzić pielgrzymkę i podawać intencje.
20 July 2015, Maciek, All comments: 0
Zawody kolarskie w wykonaniu chojnowskich dzieci. Sigo Gim 1 spisało się na medal!
W minioną sobotę, na placu zielonym przy Gimnazjum nr 1 w Chojnowie, odbyły się zawody kolarskie dla najmłodszych. Organizatorem całej imprezy był klub kolarski Sigo Gim 1 z naszego miasta. Kilka chwil po godzinie dziesiątej, spiker – Włodzimierz Zatorski, przywitał wszystkich młodych sportowców. "Szukamy następców olimpijczyków" pod takim hasłem odbywała się sobotnia impreza sportowa. Choć frekwencja nie była ogromna, to organizatorom należą się brawa za profesjonalne przygotowanie i podejście. Tuż obok Gimnazjum pojawiły się dwa olbrzymie balony, pomiędzy nimi umiejscowiono podium.
20 July 2015, Maciek, All comments: 3
Sparingi dograne, Rokitki rozpoczęły ofensywę transferową.
Czarni Rokitki rozpoczynają przygotowania do zbliżającego się sezonu klasy okręgowej. W tym roku zapowiada się ciekawa rywalizacja bowiem w tej samej klasie rozgrywkowej będzie rywalizowała Chojnowianka. Władzie Klubu dograły już wszystkie mecze sparingowe. Już w najbliższy weekend Czarni, w Chocianowe, zmierzą się z lokalną Stalą. Będzie to bardzo dobry rywal do spotkania testowego. Na kolejne tygodnie zaplanowano spotkania kontrolne z następującymi drużynami: Warta Bolesławiecka, Konfeks Legnica, Odra Chobienia oraz Sokół Krzywa.
17 July 2015, admin, All comments: 1
Pożar przy drodze polnej łączącej Jerzmanowice z Biskupinem.
Kilka minut po godzinie 12:00 Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Chojnowa otrzymała wezwanie do palących się śmieci. Na drodze łączącej Jerzmanowice z Biskupinem ktoś celowo podpalił hałdę nieczystości, które najprawdopodobniej sam tam wyrzucił. Wszystko było zlokalizowane pod drzewami, tuż obok pola uprawnego. Na całe szczęście jeden rolników zauważył dym i ogień natychmiast informując Straż Pożarną.
18 July 2015, Maciek, All comments: 1
Champion Chojnów numerem jeden w naszym województwie!
Dolnośląski Okręgowy Związek Bokserski zliczył „małe” punkty, które poszczególne kluby z Dolnego Śląska zbierają podczas zawodów sportowych. W końcu nadeszła chwila na którą długo nie musieliśmy czekać. Klub bokserski założony przez Arkadiusza Lewandowskiego na dzień dzisiejszy jest liderem naszego województwa.
17 July 2015, Maciek, All comments: 18
Plan sparingowy Chojnowianki Chojnów
Poznaliśmy plan sparingowy KS Chojnowianka. Nasi piłkarze przed przystąpieniem do rozgrywek w klasie okręgowej muszą przejść odpowiedni okres przygotowawczy. W klubie pojawił się nowy trener, ze sporym doświadczeniem, zatem musi upłynąć trochę czasu zanim wprowadzone zostaną pierwsze zmiany.
17 July 2015, admin, All comments: 4
XVIII Lwóweckie Lato Agatowe

Lwóweckie Lato Agatowe (święto poszukiwaczy skarbów Ziemi) to impreza plenerowa, której głównym elementem jest międzynarodowa giełda minerałów uważana za największą mineralogiczną imprezę w Polsce. Elementem LLA jest znaczących rozmiarów rodzinny festyn rekreacyjny oferujący między innymi dwie sceny z bogatym programem estradowym (występy gwiazd polskich i zagranicznych) oraz barwny jarmark rozmaitości ze 180 stoiskami.Lwóweckie Lato Agatowe odwiedza corocznie około 50.000 osób z kraju i zagranicy.

23 July 2015, Basen Miejski , All comments: 0
Wakacje na Basenie Miejskim
W okresie wakacyjnym, basen jest czynny codziennie od 10:00 do 22:00. Od poniedziałku do piątku, w godz.10:00 - 15:00 obowiązują promocyjne ceny biletów: bilet ulgowy - 3zł/h; bilet rodzinny - 3zł/h; bilet normalny - 6zł/h. Serdecznie zapraszamy.
20 July 2015, admin, All comments: 2
Ślub cywilny w plenerze

Przed 1 marca b.r., obowiązywała nas ustawa Prawo o aktach stanu cywilnego z 1986 roku. Została ona jednak znacznie zmodyfikowana, dzięki czemu obecnie łatwiej wziąć ślub cywilny poza urzędem stanu cywilnego. Przed wejściem w życie nowych przepisów, zezwalano na zawieranie związku małżeńskiego poza siedzibą urzędu w ściśle określonych przypadkach- kiedy jedno z narzeczonych znajdowało się w szpitalu bądź zakładzie karnym.

17 July 2015, admin, All comments: 0
Mistrzostwa Polski z udziałem chojnowskich kolarzy
Już w najbliższy weekend zarówno w sobotę, jak i niedzielę nasi adepci dwóch kółek,reprezentujący barwy Sigo Gim 1 rozpoczną zmagania podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Cała impreza sportowa odbędzie się w Sławnie. Do rywalizacji przystąpi troje podopiecznych Eugeniusza Bobiowskiego, którzy będą mieli bardzo trudne zadanie.
16 July 2015, admin, All comments: 6
Trwa budowa żłobka przy ul. Gen. Maczka

Trwa budowa żłobka przy ul. Gen. Maczka. Na realizację, miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 80 % inwestycji w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH”.

16 July 2015, admin, All comments: 0
Nadchodzi upalny weekend
Przed nami prawdziwie letni weekend.W piątek rozpocznie się trzydniowa fala upałów w całej Polsce. Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie dla województwa dolnośląskiego. Od piątku, tj. 17 lipca od godz. 12.00 do godz. 20.00 dnia 18 lipca, prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 31°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy z piątku na sobotę od 18°C do 20°C. Prawdopodobieństwo- 95%.
16 July 2015, Grzegorz Czekański , All comments: 0
Odkrywamy Dolny Śląsk- nabór do projektu

Z początkiem 2015 roku ruszył nowy projekt poświęcony dziedzictwu kulturowemu Dolnego Śląska. Literatura, kino, muzyka, sztuka, teatr – to tylko początek tego, czym jest to dziedzictwo dla Fundacji im. Tymoteusza Karpowicza, która realizuje Dolnośląskość.pl. Tak naprawdę to setki różnych opowieści o dziesiątkach dolnośląskich miejsc i autorów, których twórczość należy odkrywać.

15 July 2015, admin, All comments: 1
Budowa placu zabaw we wnętrzu kwartału

W dniu dzisiejszym rozpoczął się kolejny etap inwestycji- zagospodarowania podwórka ulic Witosa, Kolejowej, Kościuszki i pl. Dworcowego., którym jest budowa placu zabaw. Prace wykonuje firma Magic Garden- Place zabaw z Pakościa.