Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Archiwum - lipiec 2015

21 lipiec 2015, Ania, Wszystkich komentarzy: 0
Uwaga na barszcz Sosnowskiego!

Na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano występowanie groźnej rośliny- barszczu Sosnowskiego. Kontakt z rośliną powoduje niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia.

15 lipiec 2015, podinsp. Sławomir Masojć, Wszystkich komentarzy: 0
DOPALACZE – NIE ZNISZCZ SOBIE ŻYCIA

Kilkaset osób trafiło do szpitali w całej Polsce po zażyciu dopalaczy. Media każdego dnia informują o kolejnych przypadkach zatruć, głównie młodych ludzi, preparatami chemicznymi kupowanymi jako „materiały kolekcjonerskie”. Jeden ze szpitali poinformował, że jeden z pacjentów, który wcześniej przyjął te środki zmarł.

21 lipiec 2015, Miejska Biblioteka Publiczna , Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy dzieci na przedstawienie teatralne „Muzykanci z Bremy”
Zapraszamy dzieci na przedstawienie teatralne „Muzykanci z Bremy” w wykonaniu aktorów ze Studia „ART-RE” z Krakowa – 22 lipca, godz.10.00. Wstęp wolny.
15 lipiec 2015, poligrafia , Wszystkich komentarzy: 0
Tablice reklamowe do wynajęcia

W centrum Legnicy przy placu Słowiańskim znajduje się miejsce, które prawie każdy z nas kojarzy. Przejście podziemne w tej lokalizacji jest często uczęszczanym przez mieszkańców miejscem. Łączy ono właśnie plac Słowiański z jedną najbardziej ruchliwych ulic Legnicy – ulicą Fryderyka Skarbka, gdzie w pobliżu swój przystanek ma także komunikacja miejska.

15 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
 "Szukamy Następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika" - czyli Sigo Gim 1 w Nowicach
11 lipca w Nowicach odbyły się zawody w kolarstwie szosowym - jazda indywidualna na czas. Młodzi adepci dwóch kółek rywalizowali na trasie długości 5800 m. Ta impreza sportowa pod hasłem "Szukamy Następców Olimpijczyka Tadeusza Mytnika" - dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń. Nie obeszło się pojawienia się na trasie rywalizacji honorowego gościa - Tadeusza Mytnika, któremu towarzyszyła plejada gwiazd naszego kolarstwa w osobach pana Czechowskiego, czy Jaskuły. Pojawiło się także wielu innych olimpijczyków w kolarstwie zarówno torowym, jak i szosowym.
14 lipiec 2015, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Lubisz chodzić do kina? Ta promocja jest dla Ciebie!

Z biletem z kina Helios lub kina Piast przysługuje ci 40% zniżka na usługi gastronomiczne w lokalu Kręgielnia na 4 piętrze Galerii Piastów. Oglądaj filmy z przyjaciółmi i rodziną, a my zapewnimy ci miejsce w którym będziecie mogli o nich porozmawiać.

14 lipiec 2015, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Gorący weekend w Kręgielni!

Już w piątek i sobotę 17 i 18 lipca od godziny 20:00 zapraszamy na weekend w stylu Bollywood do Kręgielni na 4 piętrze Galerii Piastów! Strefa sziszy, filmy z Bollywood, orientalne przekąski i niepowtarzalna muzyka rodem z Bombaju.

14 lipiec 2015, Małgorzata Uroda , Wszystkich komentarzy: 1
CO ZROBIĆ ŻEBY DZIECKO CHĘTNIE PIŁO WODĘ?

Nawyk picia wody odgrywa ogromną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka. Już niewielkie odwodnienie sprawia, że dziecko może mieć gorszy apetyt, być bardziej rozdrażnione. Może miewać problemy z koncentracją oraz skarżyć się na bóle głowy i zmęczenie. Woda w diecie dziecka jest bardzo ważna i już od najmłodszych lat powinniśmy zadbać o to, żeby dziecko chętnie po nią sięgało. A jak to zrobić? O tym poniżej.

14 lipiec 2015, Bogdan Misikiewicz , Wszystkich komentarzy: 0
CASTLE PARTY CZAS ZACZĄĆ
W dniach 16-19.07.2015 W Bolkowie [Dolny Śląsk] odbędzie się kolejna edycja Castle Party Dark Independent Festival.Fani mrocznych muzycznych klimatów znów zjadą się z niemal całego świata. Będą tam obecni również chojnowianie. Główną gwiazdą tegorocznego festiwalu będzie zespół Paradise Lost. Polską scenę będzie reprezentować m.in. Artrosis, 1984, Darzamat,Job Karma.
13 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek na A4. Są utrudnienia w ruchuNa 99 kilometrze autostrady A4, za zjazdem na Legnickie Pole, przewrócił się tir przewożący glinę ceramiczną. Lewy pas autostrady jest wyłączony z ruchu na co najmniej kilka godzin.
03 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
X Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych "Śpiewająca Wieś"
Drugiego Dnia Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Dni Otwartych Doradztwa Rolniczego i Wystawy Maszyn Rolniczych, odbył się X Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych "Śpiewająca Wieś". Patronat medialny nad tym muzyczno- kulturalnym wydarzeniem objęła Janina Mazur- Starosta Powiatu Legnickiego.
08 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Muzyka, która łączy narody - czyli koncert finałowy "Świata pod Kyczerą" w Zamienicach
Niedzielne popołudnie zgromadziło w Zamienicach wielu miłośników folkloru. O godzinie 16.00 obok cerkwi rozpoczął się bowiem koncert finałowy znanej już niemal w całej Polsce imprezy pn. "Świat pod Kyczerą". Jest to największa tego typu folklorystyczna impreza na Dolnym Śląsku i jeden z większych festiwali w Polsce.
14 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
SM- Film z udziałem Gabrieli Zenki (video)

Gabriela Zenka jest jedną z trójki bohaterów filmu dokumentalnego o osobach chorujących na SM. Wszystkich- poza zmaganiem sę ze stwardnieniem rozsianym- łączy pasja, chęć tworzenia, artystyczna dusza. O zdjęciach do filmu pisaliśmy na łamach portalu w marcu 2013 roku. (http://chojnow.pl/news/news/view/id/2079) Dziś efekt pracy możemy obejrzeć wszyscy, gdyż dokument ukazał się na youtube. Jak podkreśla reżyserka- Ilona Bidzan, warto aby dotarł on do osób, które potrzebują wsparcia. Po dotychczasowych projekcjach, film uzyskał wiele pozytywnych opinii. Dodał siły i wiary w siebie nie tylko osobom chorym

13 lipiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dwa nokauty, wygrana i porażka w finale. Srebro "Golden Glove" wędruje do Mroczkowskiego.
Fantastyczny początek, dwa nokauty, wygrana na punkty i jedynie srebrny medal zdobyty przez Kamila Mroczkowskiego – tak pokrótce można podsumować udział naszego „ciężkiego” w tegorocznym turnieju bokserskim „Golden Glove of Vojvodine”. Z wielkimi nadziejami na zwycięstwo nasz pięściarz przystąpił do walki finałowej, w której zmierzył się z Austriakiem Aleksandarem Mraovicem.
13 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pierwszy tydzień wakacji z MOKSiR-em za nami
Pierwszy tydzień wakacji z Domem Kultury dobiegł końca. W czwartek odbywały się zajęcia ceramiczne. Dzieci tworzyły z gliny księżniczki, rycerzy oraz smoki widziane oczami swojej wyobraźni. W drugiej części każdy ulepił talerz z roślinnym motywem. W piątek przyszedł czas na przygodę z wełną czyli filcowanie. Dzieci wykonały tą techniką broszki w kształcie kwiatów. Kolejny tydzień pełen atrakcji z MOKSiR-em już w sierpniu. O szczegółach będziemy informować.