Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Archiwum - lipiec 2015

13 lipiec 2015, Sławomir Tęcza UG Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Pieski szukają właścicieli
W Osetnicy w dalszym ciągu błąkający się piesek nie znalazł właściciela. Jest on rasy najprawdopodobniej myśliwskiej, bardzo czysty i zadbany, sierść czarna i błyszcząca. Ma na sobie obrożę i być może ktoś go właśnie szuka. To najprawdopodobniej rasa posokowiec, jedna z najpopularniejszych ras myśliwskich, zatem może uciekł któremuś z myśliwych.
13 lipiec 2015, Galeria Piastów , Wszystkich komentarzy: 0
Salon Fryzjerski Revlon Professional otwarty w Galerii Piastów!

Już w piątek 17 lipca nowy salon fryzjerski mieszczący się na 1 piętrze Galerii Piastów zaprasza na dzień otwarty! Darmowe strzyżenie męskie, modelowanie damskie, diagnoza oraz konsultacja dotyczące skóry głowy i włosów to tylko część przygotowanych na ten dzień atrakcji. Dodatkowo rozdawane będą mini produkty marki Revlon Professional!

12 lipiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Mroczkowski w finale Golden Glove of Vojvodina
Mroczkowski nie do zatrzymania podczas tegorocznej edycji Golden Glove of Vojvodina. W pierwszym pojedynku znokautował on swojego przeciwnika Amerykanina – Devona Younga, dzień później na deskach ringu wylądował Szkot – Mtichel Barton. Wczorajszy dzień nie przyniósł tak spektakularnego zwycięstwa, walka zakończyła się wygraną na punkty 3:0, choć w jej trzeciej odsłonie rywal Kamila o mały włos nie wylądował na deskach.
10 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Trwa nabór do programu ODDOLNY ŚLĄSK
Trwa nabór wniosków do programu ODDOLNY ŚLĄSK. Celem Programu FIO OdDOLNY ŚLĄSK jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół działań o charakterze dobra wspólnego, mieszczących się w katalogu sfer pożytku publicznego, wynikających ze zdiagnozowanych potrzeb lub problemów. Realizacji Programu służy organizowanie konkursów na mikrodotacje, w ramach których wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców Dolnego Śląska, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności lub młodych organizacji pozarządowych, które chcą się rozwijać i potrzebują wsparcia na starcie.
10 lipiec 2015, Sławomir Tęcza UG Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Znaleziono pieska w Czernikowicach
Tutejszy Urząd otrzymał informację od mieszkańca wsi Czernikowice o znalezionym piesku rasy ratlerek (najprawdopodobniej). Piesek błąkał się od kilku dni po lesie od strony posesji nr 1. Miał na sobie jasną obrożę. Jest nieco wychudzony, ale zdrowy, bardzo spokojny i trochę zdezorientowany.
10 lipiec 2015, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 2
Strefa wakacyjna w Galerii Piastów
Już w najbliższą sobotę od godziny 13:00 w dużym patio Galerii Piastów startuje specjalna strefa wakacyjna. DJ, pokazy barmańskie, leżaki plażowe, boisko do badmintona, a co najważniejsze specjalny bar w którym klienci sklepów w Galerii Piastów którzy zrobili zakupy na co najmniej 50 złotych otrzymają bezalkoholowego, orzeźwiającego drinka! I tak przez cały weekend!
10 lipiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Mroczkowski nokautuje w pierwszym pojedynku! (video)

Wczorajsza walka poszła zgodnie z zamierzonym planem. Kamil Mroczkowski bardzo mocno zaznaczył swój udział w tegorocznym turnieju międzynarodowym w Serbii zwyciężając Amerykanina poprzez nokaut w II rundzie. - Spodziewałem się takiego wyniku. Kamil "bije" bardzo mocno do tego dysponuje niesamowitą dynamiką, co przekłada się na takie wyniki walk. Ten pojedynek mógł się zakończyć jeszcze w pierwszej rundzie. - powiedział tuż po walce Arkadiusz Lewandowski.

09 lipiec 2015, Bona Szaban, Wszystkich komentarzy: 0
Spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1
W sobotę, 11 lipca, odbędzie się spotkanie absolwentów Szkoły Podstawowej nr 1. Nie byle jakich absolwentów, bo tych, którzy w 1980 roku otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Trochę ich było. Kto wie, ilu ich zjawi się w "Kuźni". Sobotnie spotkanie jest wyjątkowe, bo jak daty wskazują, od ukończenia szkoły minęło 35 lat, a absolwenci obchodzą w tym roku 50 urodziny. Dwa piękne jubileusze i wspaniała okazja, aby pobyć w towarzystwie dawno nie widzianych koleżanek i kolegów. Zapowiada się ciekawie. Czy rozpoznają się po latach? A może nie zmienili się tak bardzo i nie będzie problemów z odkryciem, kto jest kim? Z dobrze poinformowanych źródeł wiadomo, że jubilaci będą gościć swoje pierwsze wychowawczynie.
09 lipiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 10
Romuald Kujawa nowym trenerem Chojnowianki!
Długie poszukiwania zakończyły się sukcesem i to nie małym. Do Chojnowianki wraca szkoleniowiec, który w przeszłości zajmował się już naszą drużyną z bardzo pozytywnym skutkiem. Nowym szkoleniowcem został Romuald Kujawa. Dosłownie kilkanaście minut temu zakończyło się spotkanie podczas którego dograne zostały szczegóły nowego kontraktu.
09 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pożar w Chojnowie przy ul. Paderewskiego
Dziś po godzinie 11:00 doszło do zaprószenia ognia w piwnicy w korytarzu ogólnodostępnym jednego z bloków zlokalizowanego przy ulicy Paderewskiego. Pojawił się ogień i cała masa dymu, który bardzo szybko przedostał się na klatkę schodową. Mieszkańcy bloku zawiadomili Straż Pożarną. Na miejscu zdarzenia pojawiły się dwa wozy z Chojnowa oraz jeden z Jaroszówki.
09 lipiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Kamil Mroczkowski vs Devon Young podczas Golden Glove of Vojvodina
Dziś Kamil Mroczkowski z naszego klubu bokserskiego Champion Chojnów Powiat Legnicki stoczy swój pierwszy pojedynek podczas odbywających się zawodów międzynarodowych w Serbii. Golden Glove of Vojvodina to bardzo prestiżowa i mocno obsadzona impreza sportowa. Nasz reprezentant tym razem nie będzie miał łatwego zadania bowiem w wadze +91kg pojawiło się dwunastu pięściarzy.
09 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Balonowo i tanecznie w Domu Kultury
Wtorek to kolejny dzień wakacji z MOKSIRem. Tym razem dzieci uczestniczyły w niecodziennym meczu. Piłkami w tej grze były balony napełnione wodą, a sprzętem do grania ręczniki. Zabawy było co nie miara. Dopełnieniem całości były zabawy chustą animacyjną, która sprawiła dzieciom wcale nie mniej radości. W środę natomiast przyszła kolej na zajęcia ruchowe. Krótka rozgrzewka, zabawa z chustą oraz nauka dwóch tańców integracyjnych, w tym tańca belgijskiego - tak dzieci spędziły aktywne przedpołudnie.
08 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Muzyka, która łączy narody - czyli koncert finałowy "Świata pod Kyczerą" w Zamienicach
Niedzielne popołudnie zgromadziło w Zamienicach wielu miłośników folkloru. O godzinie 16.00 obok cerkwi rozpoczął się bowiem koncert finałowy znanej już niemal w całej Polsce imprezy pn. "Świat pod Kyczerą". Jest to największa tego typu folklorystyczna impreza na Dolnym Śląsku i jeden z większych festiwali w Polsce.W tym roku odbyła się jego osiemnasta edycja.
08 lipiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Śmieci, ale czyje? Problemów ciąg dalszy…
Od dłuższego czasu na chojnowskich ogrodach działkowych "ROD Północ" zaczęły pojawiać się worki z nieczystościami. Sam widok razi, na pierwszy rzut oka widać, że śmieci nie pochodzą z miejsc, gdzie mieszkańcy naszego miasta i gminy spędzają wolny czas. Służby porządkowe pomimo tego, że regularnie odbierają nieczystości z wyznaczonych miejsc nie nadążają z oczyszczaniem wylotów ogrodów działkowych.
07 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
20 arów ściółki leśnej spłonęło w Rokitkach. Akcja pożarnicza nadal trwa.
Sezon urlopowy w pełni. Masa wypoczywających nie zważa jednak na niebezpieczeństwo, jakie stanowi dla otaczającego ich środowiska. Dziś około godziny 15:00 Straż Pożarna otrzymała wezwanie do palącej się ściółki leśnej w miejscowości Rokitki. Obok zbiorników wodnych w pobliskim lesie doszło do zaprószenia ognia. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru był niedopałek, który zapoczątkował całe zdarzenie. Dym dostrzeżono z wieży kontrolnej w Rakowie.