Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Archiwum - lipiec 2015

08 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gminne Święto Sportu w Białej za nami (foto)
W dniu 5 lipca 2015 r. na terenie obiektu sportowego klubu LZS Biała zorganizowano imprezę sportowo – rekreacyjną pod nazwą Gminne Święto Sportu. Organizatorami imprezy byli Urząd Gminy Chojnów, Gminne Zrzeszenie LZS Chojnów oraz LZS Biała. Całość sfinansowana została przez Urząd Gminy Chojnów, a także firmy i osoby sponsorujące.W ramach Święta Sportu rozegrano następujące konkurencje:Turniej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 1999, Turniej Piłki Siatkowej, Turniej Szachowy kategoria open, biegi dla dzieci do lat 6 i do lat 9, rodzinne skoki na piłce, rzut piłką lekarską, rzut beretem, konkurencja siłowa „przenoszenie walizek”, półfinał i finał Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Chojnów.
07 lipiec 2015, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
Uwaga na bociana!
Uwaga na bociana, który od dwóch tygodni poszukuje pokarmu wzdłuż trasy Chojnów-Lubin na wysokości wsi Biała i koło Jaroszówki. Bociek nie przejmuje się pędzącymi samochodami i żwirakami. I Uwaga! Zdarza się, że nie przestrzega przepisów drogowych i przechodzi na drugą stronę jezdni nie zwracając uwagi na pędzące zazwyczaj tu pojazdy.
07 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Bardzo kobiecy wieczór w Kręgielni!
Już w najbliższy piątek Kręgielnia na 4 piętrze Galerii Piastów zaprasza na Lejdis Night, nową inicjatywę skierowaną do pań. Lejdis Night inauguruje cykl spotkań podczas których organizowane będą m.in. bezpłatne turnieje gry w kręgle, konsultacje z fryzjerami, makijażystkami i stylistami. Dodatkowo przewidziane są przekąski, koktajle i nagrody ufundowane przez sponsorów.
16 lipiec 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zawody rowerowe dla dzieci już 18 lipca. Sigo Gim 1 i Gimnazjum nr 1 serdecznie zapraszają!
Już 18 lipca w Chojnowie przy Gimnazjum nr 1 odbędą się zawody rowerowe dla dzieci. Wszystko to za sprawą naszego Klubu Kolarskiego UKK „Sigo – Gim 1”, który postanowił umilić czas wolny naszym pociechom. „Szukamy Następców Olimpijczyków” pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna impreza sportowa. Na terenach przyległych do chojnowskiej „jedynki” rozplanowana została trasa wyścigu na której młodzi adepci dwóch kółek będą walczyć o miano najlepszego.
06 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 5
Apel o ograniczenie zużycia wody
W związku z dużymi spadkami ciśnienia wody w gminnej sieci wodociągowej Gmina zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców o ograniczenie zużycia wody (np. do podlewania trawników czy napełniania basenów).
06 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Zajęła się piwnica przy ul. Legnickiej.
Kilka chwil po godzinie 13:00 Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Chojnowa otrzymała wezwanie do palącej się piwnicy przy ulicy Legnickiej. Strażacy, którzy zjawili się na miejscu nie mieli wiele do roboty. Mieszkańcy kamienicy szybko zareagowali na dym, który pojawił się na klatce schodowej. Pożar został ugaszony. Jednostka Ratowniczo Gaśnicza dogasiła ogień i zabezpieczyła miejsce zdarzenia.
08 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
4 urodziny portalu już za nami! Uwaga konkurs! AKTUALIZACJA (Wyniki konkursu)
Kolejne, 4 już urodziny portalu rozpoczęliśmy w sobotę podczas Dni Chojnowa. Zaprosiliśmy mieszkańców miasta i gminy do naszego stoiska, gdzie częstowaliśmy ich słodkimi przekąskami ufundowanymi przez Piekarnię Kupczyk w Chojnowie. Rozdawaliśmy także gadżety i balony, które wywoływały uśmiech na twarzach najmłodszych.
08 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wakacje z MOKSiR - dzień pierwszy za nami

Poniedziałkowe przedpołudnie rozpoczęło wakacyjny tydzień z MOKSiR. Pierwszy dzień to dla dzieci niesamowita frajda, gdyż mogły skorzystać one z kręgielni. O godzinie 10.00 dzieci ubrane w odpowiednie obuwie rozpoczęły przygodę z kręglami. Dla wielu było to pierwsze spotkanie, część z nich miała już do czynienia z tą dyscypliną. Zdrowa rywalizacja, radość oraz rozładowanie drzemiącej w dzieciach energii – tak wyglądał pierwszy dzień wakacji w Domu Kultury.


13 lipiec 2015, PWSZ, Wszystkich komentarzy: 0
Bezpłatny kurs z matematyki w PWSZ
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza maturzystów na bezpłatny kurs przygotowujący do egzaminu poprawkowego z matury z matematyki. Kurs poprowadzi egzaminator CKE.
06 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ostrzeżenie meteorologiczne nr 41 - możliwe gwałtowne burze z gradem
Przewiduje się burze z gradem - stopień zagrożenia 1. Możliwe burze z opadami deszczu od 10 mm do 30 mm, wiatr do 80 km/h od 2015-07-06 10.00 do 2015-07-08 20.00. Prawdopodobieństwo 85%.

Do godziny 20.00 dnia 08.08.2015 obowiązuje jeszcze ostrzeżenie nr 40 o upale mówiące o max. temperaturze od 33°C do 36°C , temperatura minimalna w nocy od 20°C do 23°C.

22 lipiec 2015, Łukasz Krupa, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy na bezpłatny trening biegowy!
Stowarzyszenie „Feniks” Legnica zaprasza 24.07 (piątek), o godz. 18.30, na bezpłatny trening biegowy. Liczymy na przybycie tych już biegających, tych zaczynających swoją przygodę z bieganiem, a także tych, którzy dopiero chcą zacząć.
03 lipiec 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami gorący weekend. Co jeść i pić w taką gorączkę?

Idą upały. W takie dni czujemy się zmęczeni i osłabieni. Nie mamy apetytu, ciągle się pocimy i trudno nam funkcjonować. Po co sięgać do picia, żeby się nie odwodnić? Co jeść, żeby ulżyć zmęczeniu i osłabieniu? O tym poniżej.

03 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Dobiegł końca pierwszy cykl Wakacji z Biblioteką Miejską

W dniu dzisiejszym odbyły się ostatnie zajęcia w ramach wakacji z Biblioteką Miejską. Przez cały tydzień, dzieci z entuzjazmem odwiedzały gmach biblioteki, wiedząc, że czekają na nich ciekawe zadania i nowe wyzwania. Tegoroczny cykl zajęć odbywał się pod hasłem „Na tropie wakacji”.

03 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
X Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych "Śpiewająca Wieś"
Drugiego Dnia Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, Dni Otwartych Doradztwa Rolniczego i Wystawy Maszyn Rolniczych, odbył się X Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych "Śpiewająca Wieś". Patronat medialny nad tym muzyczno- kulturalnym wydarzeniem objęła Janina Mazur- Starosta Powiatu Legnickiego.
03 lipiec 2015, LMKS "SFORA" Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Zawodnicy LMKS "SFORA" Chojnów przywieźli 9 krążków z Opola

W dniu 13 czerwca 2015 r. na hali widowiskowo-sportowej Opolskiej Politechniki odbył się Ogólnopolski Turniej Taekwondo i Otwarte Mistrzostwa Opolszczyzny w Taekwondo, zawody dla kategorii wiekowych dzieci, młodzików i kadetów. Nasz klub reprezentowała 5 zawodników: Eliza Laskowska uczennica klasy 3a, Martyna Merunowicz uczennica klasy 3c, Martyna Radwan uczennica klasy 6, wszystkie zawodniczki uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka w Chojnowie oraz Dawid Laskowski uczeń klasy 1d Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie i Wiktor Szklarz uczeń klasy 2b Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie.