Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Archiwum - lipiec 2015

31 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 5
Zebranie Zarządu KS Chojnowianka
W poniedziałek tj. 3 sierpnia o godz. 18.00 w Domu Schrama, odbędzie się zebranie Zarządu KS Chojnowianka dotyczące pierwszego zespołu seniorów. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków klubu.
31 lipiec 2015, PWSZ Legnica , Wszystkich komentarzy: 0
Rekrutacja na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy jeszcze tylko przez kilka dni !

Jeszcze tylko przez kilka dni, do 3 sierpnia kandydaci na studia na rok akademicki 2015/2016 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy mogą rejestrować się w systemie elektronicznej rekrutacji. W ofercie edukacyjnej przyszli studenci mają do wybory kierunki studiów licencjackich, inżynierskich oraz studia magisterskie.

30 lipiec 2015, Galeria Sztuki w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 1
Wkrótce po raz trzeci rusza Festiwal Between the Walls!

Chcesz współtworzyć legnickie murale? Lubisz muzykę klubową na żywo? Chcesz poznać artystów street artu i zobaczyć przykłady sztuki ulicy z różnych części Europy? Masz chęć i odwagę, by podyskutować o sztuce, która żyje w przestrzeni publicznej? Wkrótce wchodzimy do miasta i na ściany – nie pozwól, by działo się to bez ciebie!– nawołują organizatorzy Festiwalu Between the Walls.

30 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wkrótce II edycja zawodów kolarskich "Szukamy Następców Olimpijczyków"
Wsierpniu odbędzie się II edycja zawodów kolarskich "Szukamy Następców Olimpijczyków".Doskonale przygotowana i sprawnie przeprowadzona impreza sportowa, która odbyła się 18 lipca, dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu wrażeń. Organizatorzy-Uczniowski Klub Kolarski „Sigo – Gim 1” w Chojnowie orazGimnazjum nr 1już dziś zapraszają do udziału w kolejnej odsłonie. Dokładną datę zawodów podamy wkrótce.
30 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Kpt. Paweł Dąbrowa będzie szkolił kenijskich strażaków

Sześcioosobowa ekipa Polaków, przez cztery tygodnie będzie szkoliła kenijskich strażaków. Wśród nich jest kpt. Paweł Dąbrowa-Zastępca Dowódcy JRG w Chojnowie. Szkolenia dla afrykańskich służb ratowniczych zostały zorganizowane przez fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

31 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XV edycja konkursu stypendialnego Programu "zDolny Śląsk"- trwa nabór wniosków

Do 4 września 2015 r.potrwa nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach XV edycji konkursu stypendialnego Programu "zDolny Śląsk". Roczne stypendia w kwocie od 2500 do 3500 zł zostaną przyznane w czterech kategoriach: naukowej, artystycznej, sportowej i społecznej. O stypendia mogą starać się uczniowie oraz tegoroczni absolwenci szkół podstawowych (klasy IV- VI), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa.

30 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W poniedziałek rozpocznie się II cykl Wakacji z Biblioteką Miejską
Zgodnie z zapowiedzią, na początku sierpnia odbędzie się II cykl Wakacji z Biblioteką Miejską. Dzieci będą miały kolejną szansę na uczestnictwo w ciekawych, rozwijających zdolności plastyczne i manualne zajęciach.
29 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
SADZONKI ZA OPAKOWANIA PO ŚRODKACH OCHRONY ROŚLIN
W czwartek 30 lipca w godzinach 10.00 – 18.00,rolnicy i inni użytkownicy środków ochrony roślin z gminy Chojnów będą mogli oddać puste opakowania do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego w Piotrowicach nr 16. W zamian otrzymają oni upominek – sadzonkę rośliny ozdobnej. Zbiórka będzie obejmować opakowania po środkach ochrony roślin, nawozach,adiuwantach i produktach biobójczych.
29 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Święto Policji- awanse i wyróżnienia dla funkcjonariuszy KP w Chojnowie

W dniu wczorajszym, w hotelu Qubus w Legnicy odbyła się uroczystość z okazji obchodów Święta Policji, podczas której przyznano awanse na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia oraz liczne wyróżnienia. Uroczystość była również okazją do złożenia kwiatów, gratulacji oraz pochwał za zaangażowanie w pracę.

29 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Udział Gminy Chojnów w konkursie  "Piękna Wieś Dolnośląska 2015"
W tym roku już po raz siódmy ogłoszony został konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska”. Jego głównym celem jest wyłonienie oraz promowanie wzorcowych działań i przedsięwzięć realizowanych na terenach wiejskich. To również okazja do wymiany doświadczeń, a także jedna z form wsparcia jakie Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oferuje społecznościom lokalnym uczestniczącym w Odnowie Dolnośląskiej Wsi. W ubiegłym roku Gmina Chojnów po raz pierwszy wzięła udział w konkursie, zgłaszając Osetnicę w kategorii „Najpiękniejsza wieś” oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Piaskowy Las z Czernikowic w kategorii „Najpiękniejsza Zagroda”.
29 lipiec 2015, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Ministerstwo Gospodarki wspiera studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Ministerstwo Gospodarki od roku akademickiego 2015/2016 objęło patronatem honorowym studia drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji o specjalności energetyka źródeł odnawialnych. Studia prowadzone są w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy jako profil praktyczny co oznacza, że szczególny nacisk położony jest na kształcenie umiejętności praktycznych.

28 lipiec 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
OBÓZ TANECZNY W DUSZNIKACH  ZDRÓJ

W dniach 13-24 lipca tancerze Brooklynu wzięli udział w letnich warsztatach tanecznych w Dusznikach Zdrój, organizowanych przez Grupę Artystyczną „Maska” z Kątów Wrocławskich. W tym roku zajęcia prowadzili: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska - taniec współczesny, Małgorzata Gietler - jazz, Wojciech Koguciuk - pantomima, Agata Kostrzewa - hip hop, Marzena Anton - akrobatyka, Łukasz Knopek Konopka - hip hop, Maxim Pugachev - krump, Maciek Sheva Mołdoch - poping i Jurij Żurajew - jazz. Trenowaliśmy ciężko po dwa, trzy, cztery razy dziennie czerpiąc z warsztatów ile się da!

28 lipiec 2015, Miejska Biblioteka Publiczna , Wszystkich komentarzy: 0
Muzykanci z Bremy

Już po raz kolejny, 22 lipca, gościliśmy aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych ART – Re z Krakowa. Tym razem zaprezentowali oni spektakl „Muzykanci z Bremy” na podstawie baśni braci Grimm. Opowiada on o przygodach czterech zwierząt - osła, psa, kota i koguta - które zostały zmuszone do opuszczenia swojego domu. Podczas wspólnej podroży do Bremy zwierzęta zaprzyjaźniają się, a dobra współpraca i pomysłowość pomagają im zdobyć nowy dom.

27 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Chojnowianka wygrywa w drugim meczu kontrolnym
Wczoraj o godzinie 11.00 na bocznym boisku przy MOKSiR, Chojnowianka Chojnów rozegrała drugi już mecz kontrolny w obecnym okresie przygotowawczym. Rywalem był Sokół Krzywa.Wzmocniona kilkoma nowymi zawodnikami, nasza drużyna podeszła do tego meczu bardzo zmobilizowana chcąc pokazać się z jak najlepszej strony.
27 lipiec 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bezpłatny trening biegowy za nami! (video)
Zgodnie z zapowiedzią , w piątkowe popołudnie na Stadionie Miejskim odbył się bezpłatny trening biegowy zorganizowany przez Stowarzyszenie "Feniks" Legnica. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Na trening zgłosili się ci, którzy biegają na co dzień, a także osoby, które dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną. Piątkowe spotkanie nie pozostawiło żadnych wątpliwości, że bieganie to nie tylko sport, lecz także pasja i możliwość integracji.