Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Archiwum - sierpień 2014

06 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Z wizytą u strażaków
Wtorek to kolejny dzień przygody z Moksirem. Tym razem dzieci wybrały się w odwiedziny do Straży Pożarnej. Strażacy z przyjemnością oprowadzili dzieci po budynki, w którym mieści się straż, a także ochoczo opowiadali o swojej pracy. Nie mogło zabraknąć również obejrzenia wozów strażackich. Strażacy zaprezentowali więc ich zawartość i dokładnie opisali do czego służą narzędzia i przedmioty w nich umieszczone. Dzieci mogły zobaczyć jak zakłada się maskę tlenową oraz jak posługiwać się noktowizorem. Na koniec, po krótkim teście sprawdzającym nabytą wiedzą dzieci miały okazję wjechać na górę podnośnikiem wozu bojowego. Radości było co nie miara.
11 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 24
Nowa bieżnia i płyta główna na Stadionie Miejskim już wkrótce
Na dniach ruszy remont bieżni przy Stadionie Miejskim. Dla jednych długo wyczekiwany, dla innych zbędny. Biorąc pod uwagę fakt, że obecny stan bieżni wymagał już gruntownej przebudowy inwestycja wydaje się jak najbardziej zasadna. Wielu lekkoatletów będzie miało znacznie lepsze warunki do treningów. Brak dziur, błota czy też innych nierówności na pewno przyczyni się do zwiększenia zainteresowania bieganiem wśród mieszkańców naszego miasta.
05 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Strażacy uhonorowani „Krzyżem Za Dzielność”
W dniu 30 lipca 2014 r. asp. Dariusz Mej oraz st. str. Adrian Kopeć zostali odznaczeni „Krzyżem za Dzielność przez Ministra Spraw Wewnętrzych Bartłomieja Sienkiewicza, w asyście Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Wiesława Leśniakiewicza oraz Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy bryg. Adama Koniecznego ”.
05 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 5
Stypendia sportowe dla czterech kolarzy z klubu "UKK Oriens MTB"Decyzją Rady Miejskiej Chojnowa z rąk Burmistrza Jana Serkiesa zawodnicy klubu UUK Oriens MTB zostali uhonorowani nagrodą za osiągnięcia sportowe w sezonie kolarskim 2013/2014.
05 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ile kosztują chojnowskie domy ?
Średnio na 432,000 zł wyceniają swoje nieruchomości właściciele budynków w Chojnowie. Jeśli chodzi o cenę ofertową metra kwadratowego, to wynosi ona średnio 2645 zł. O około jedną trzecią więcej chcą sprzedawcy domów w pobliskiej Legnicy. Według portalu nieruchomości Morizon.pl za dom zapłacimy tam bowiem średnio 577,000 zł (3246 zł/m2). Bardzo podobne do legnickich ceny pojawiają się w Lubinie, gdzie potrzeba średnio 572,000 zł na budynek przy 3290 zł/m2.

05 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Boczne boisko prawie gotowe na IV ligę
Niespełna trzy tygodnie pozostało do rozegrania w Chojnowie pierwszego meczu ligowego seniorów KS Chojnowianka. Początkowo wszystkie spotkania miały odbyć się na wyjeździe. Nieco później nadeszła wspaniała informacja dla kibiców. Zapadła decyzja o tym, że IV liga jeszcze jesienią zagości w Chojnowie. W związku z powyższym klub stanął przed trudnym zadaniem. Otóż boczne boisko musi być przygotowane na czas.
05 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Ruszyły przygotowania juniorów starszych. Już w środę pierwszy sparing z Sokołem Krzywa
Juniorzy młodsi przeszli o jedną kategorię wyżej. W chwili obecnej jest plan, aby w Chojnowie zagościły ekipy juniorów młodszych oraz starszych. Cieszy fakt, że w naszym mieście zagościło dwóch nowych zawodników. Do klubu wrócił z wypożyczenia Patryk Fuławka oraz pozyskaliśmy Krzysztofa Bałaja.
04 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Dlaczego Grecy budowali świątynie?" - zajęcia w bibliotece rozpoczęte
Poniedziałkowe południe to czas na rozpoczęcie kolejnej przygody z Miejską Biblioteką Publiczną. O godzinie 12.00 dzieci zebrały się w bibliotece, aby wspólnie dowiedzieć się "Dlaczego Grecy budowali świątynie?". Po wysłuchaniu ciekawych informacji dotyczących starożytnej Grecji, dzieci zabrały się do pracy. Stworzyły one swoje własne amfory wykorzystując plastikowe butelki, papier ręcznikowy czy gazetę oraz klej wykonany z mąki i z wody. Tak przygotowane puchary dzieci ozdobią na jutrzejszych zajęciach, których temat będzie brzmiał "Bajeczne opowieści o herosach i bogach. Czytamy książkę Grzegorza Kasdepke "Najpiękniejsze mity dla dzieci".
04 sierpień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wakacje z MOKSiR - sierpniowa tura rozpoczęta
W poniedziałek, 4 sierpnia Miejski Ośrodek Kultury i Rekreacji w Chojnowie rozpoczął kolejną turę wakacji przygotowując dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. Poniedziałkowe przedpołudnie sprzyjało przede wszystkim aktywności fizycznej. Dzieci miały okazję skorzystać z siłowni zewnętrznej, a także uczestniczyć w wielu grach oraz konkurencjach sportowych na świeżym powietrzu. Wśród nich znalazł się wszystkim doskonale znany bieg z ping-pongiem, rzut beretem czy "dwadzieścia jeden". Już jutro o godzinie 10.00 dzieci wybierają się w odwiedziny do strażaków.
04 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Rokitki wzmacniają szeregi przed pierwszymi spotkaniami rundy jesiennej.
Dobre wieści napływają z Rokitek. Lokalna ekipa piłkarska – Czarni nie zwalniają tempa. Po piorunującej końcówce sezonu ekipa z naszej gminy wydaje się nadal być na fali. Trener Mirosław Dragan szuka optymalnych rozwiązań oraz wzmocnień dla swojej ekipy. Po definitywnym odejściu z drużyny Pawła Patera nowy szkoleniowiec szuka dobrego defensora.
04 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Trener Paluch pomału "buduje" ekipę na IV ligę. Kolejne sparingi za nami.
Już jutro biało niebiescy rozegrają kolejny mecz kontrolny, w którym rywalem będzie ekipa z Warty Bolesławieckiej. Spotkanie odbędzie się na wyjeździe o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy.
04 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Spalona stodoła w kolonii Jaroszówka po uderzeniu pioruna (video+foto)
Wczorajsza burza, pomimo iż w Chojnowie nie wyrządziła szkód, dała się we znaki mieszkańcom kolonii Jaroszówka. W niedzielę około godziny 15:30 straż pożarna otrzymała wezwanie do pożaru, który był prawdopodobnie efektem uderzenia pioruna. Doszło do zapalenia się stodoły. Na miejsce zdarzenia przybyły dwa zastępy z Rokitek, dwa z Chojnowa oraz dwa z Jaroszówki.
04 sierpień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Niewybuch na torowisku w Rokitkach
Piątkowe popołudnie okazało się bardzo pracowite dla strażaków z naszej gminy. Na torowisku kolejowym zlokalizowanym pomiędzy Rokitkami, a Jednostką Wojskową w Duninowie znaleziono niewybuch pochodzący jeszcze z czasów wojennych.
03 sierpień 2014, SPW NIEDŹWIEDZICER, Wszystkich komentarzy: 0
”Dni Kresowe – Nie jest wart przyszłości ten, kto nie pamięta o przeszłości”
Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice informuje o możliwości uczestniczenia w projekcie pn.”Dni Kresowe – Nie jest wart przyszłości ten, kto nie pamięta o przeszłości” realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 , który otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Beneficjentami projektu mogą być osoby zamieszkałe na terenie Gminy Chojnów.
01 sierpień 2014, Zawodnicy KS Chojnowianka, Wszystkich komentarzy: 43
Seniorzy KS Chojnowianka z apelem o pomoc!
Rozgrywki IV-ligowe zbliżają się wielkimi krokami. Pierwszy mecz już za nieco ponad dwa tygodnie. Nasz zespół w pierwszej kolejce 16 sierpnia zmierzy się na wyjeździe z Widawą Bierutów. Jednak aby dumnie i godnie reprezentować na dolnośląskich arenach nasze miasto - Chojnów potrzebujemy Waszej pomocy!