Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Archiwum - grudzień 2017

05 grudzień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nowego burmistrza i wójta wybiorą radni? PiS rozważa projekt likwidacji bezpośrednich wyborów
Prawo i Sprawiedliwość zlikwiduje bezpośrednie wybory prezydentów, wójtów i burmistrzów? Jak twierdzi Adam Lipiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości i pełnomocnik rządu do spraw społeczeństwa obywatelskiego, taki projekt jest aktualnie rozważany. Zmiana taka spowodowałaby, że w przyszłorocznych wyborach samorządowych wybieralibyśmy jedynie radnych, którzy to z kolei wybieraliby burmistrza - w przypadku miasta Chojnowa, lub wójta - w przypadku gminy Chojnów.
05 grudzień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miasto pokryje koszty wymiany pieców. Do programu przystąpiło ponad 100 mieszkańców Chojnowa
Ponad stu mieszkańców Chojnowa przystąpiło do ogłoszonego we wrześniu programu wymiany pieców i kotłów opalanych paliwem stałym na ogrzewanie ekologiczne.
05 grudzień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Komunikat Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych Południe w Chojnowie
Dzisiejsze posiedzenie Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych Południe w Chojnowie zostało odwołane i przeniesione. Publikujemy komunikat Zarządu.
04 grudzień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Park Śródmiejski: Trwa budowa sieci oświetlenia. Przedsmak dużych zmian

W chojnowskim Parku Śródmiejskim od ponad tygodnia, pomimo trudnych warunków atmosferycznych, trwają prace nad budową sieci oświetlenia parkowego. Inwestycja to przedsmak dużych zmian, jakie od wielu lat planowane są w obrębie chojnowskich plantów.

04 grudzień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 7
Od Schaffgotschów po chojnowskie polichromie. Za nami spotkanie promocyjne Szkiców legnickich
W miniony piątek sala sgraffitowa chojnowskiego zamku gościła spotkanie promocyjne XXXVIII tomu "Szkiców legnickich". Najnowsze wydawnictwo Towarzystwa Przyjaciół Nauki w Legnicy zostało wsparte finansowo m.in. przez Urząd Miejski w Chojnowie. Na wydarzenie współorganizowane przez Muzeum Regionalne składały się trzy prelekcje dotyczące prowadzonych w Chojnowie badań archeologicznych, polichromii Piotra Wróblewskiego oraz związku śląskiego rodu Schaffgotschów z Piastami.
04 grudzień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wysłali 3472 listów! Zobacz zdjęcia z Maratonu Pisania Listów w Gimnazjum nr 2
Trzy tysiące czterysta siedemdziesiąt dwa listy napisali uczestnicy tegorocznego Maratonu Pisania Listów w Gimnazjum nr 2. W niemal dwudziestoczterogodzinnym wydarzeniu udział brali zarówno uczniowie, absolwenci, nauczyciele jak i goście szkoły.
03 grudzień 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy wejściówki do Parku Rozrywki Play City - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Przed nami kolejny konkurs, tym razem skierowany do dzieci! Do rozdania mamy 2 pojedyncze wejściówki do Parku Rozrywki Play City, który mieści się w Galerii Piastów w Legnicy.

02 grudzień 2017, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
10 lat Maratonu Pisania Listów w Gimnazjum nr 2

To już 10 lat jak młodzież w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika swoimi listami broni na całym świecie ludzi, których skrzywdzono. Jak co roku zastanawiamy się ile listów napiszemy i jaki będzie tego efekt.

02 grudzień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Talent Chojnów na podium Turnieju o Puchar Prezesa Zagłębia Lubin. Zobacz wyniki i zdjęcia
Młodzi piłkarze Chrobrego Nowogrodziec zwyciężyli na drugiej edycji organizowanego w naszym mieście Turnieju o Puchar Prezesa KGHM Zagłębie Lubin. Chojnów reprezentowany był przez dwie drużyny Talent Chojnów, które uplasowały się kolejno na drugim i czwartym miejscu.
02 grudzień 2017, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Mikołajki w Galerii Piastów

Już w najbliższą niedzielę 3 grudnia o godzinie 13:00 zapraszamy do Galerii Piastów na spotkanie ze Świętym Mikołajem! W programie m.in. występy roztańczonych elfów, gry i zabawy, oraz wielkie warsztaty cukiernicze z Pracownią Cukier Puder! Ponadto promocja pierwszej książki o przygodach legnickiego Julka!

01 grudzień 2017, admin; fot. Sołectwo Biała, Wszystkich komentarzy: 0
W Białej popołudnie nie musi być nudne
W czwartek 23 listopada świetlica wiejska w Białej wypełniła się dziećmi, które przekonały się, że w Białej popołudnie nie musi być nudne.
01 grudzień 2017, ŚDS nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Jubileusz dziesięciolecia w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 1

Każdy jubileusz jest wielkim wydarzeniem i świętem dla każdego, kto go obchodzi. W tym roku swoje 10-lecie istnienia obchodzi Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 w Chojnowie.

01 grudzień 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Widziałeś tego pieska? Prośba o pomoc
Na naszą skrzynkę otrzymaliśmy prośbę o pomoc w sprawie zagubionego psa.
03 grudzień 2017, Play City, Wszystkich komentarzy: 0
Mikołajkowe Igrzyska Zimowe w Play City
Największy w regionie Park Rozrywki zaprasza wszystkie dzieci już 10 grudnia od godziny 14.00 do wspólnej świątecznej zabawy z nutką sportowej rywalizacji! Play City Park Rozrywki zaplanował tego dnia spotkanie ze Świętym Mikołajem, oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji w tym specjalne warsztaty, zabawy i animacje!
05 grudzień 2017, Partnerstwo,
Dlaczego warto stosować oleje w pielęgnacji włosów?
Jesienią i zimą włosy potrzebują zwiększonej troski z naszej strony. Nie wystarczy im stosowanie szamponów, a od czasu do czasu odżywek i masek. Chcą większej uwagi. W ich pielęgnacji chłodną aurą warto więc wybrać dodatkowe środki. Najlepsze dla włosów będą więc dobrze dopasowane oleje roślinne. Dlaczego?