Poznaliśmy najlepszych warcabistów powiatu legnickiego [ZDJECIA]
W minioną sobotę gościliśmy w Goliszowie, który po raz kolejny był gospodarzem Mistrzostw Powiatu Legnickiego w Warcabach. Na starcie zawodów tym razem stanęło 42 uczestników z czterech gmin powiatu legnickiego.
Organizatorami wydarzenia są Powiatowe Zrzeszenie LZS w Legnicy, Gminne Zrzeszenie LZS w Chojnowie, lokalny klub Mewa Goliszów oraz samorząd powiatowy i gminny reprezentowane na otwarciu mistrzostw przez Elżbietę Iwanicką - dyrektora Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym oraz Janusza Cygana - specjalistę ds. inwestycji i remontów w Wydziale Gospodarki, Planowania i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Chojnów.
Na starcie zawodów pojawili się reprezentanci gmin: Chojnów, Legnickie Pole, Kunice i miasta Chojnowa. Największą część uczestników stanowili reprezentanci szkół podstawowych: chojnowskiej "Czwórki' oraz placówek w Niedźwiedzicach i Bieniowicach. Rywalizacja w kilku kategoriach wiekowych odbyła się pod czujnym okiem sędziego Henryka Balkiewicza.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach uzyskali prawo udziału w Turnieju Strefowym Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi, który odbędzie się 19 października w Ciechowie.
Poniżej prezentujemy wyniki zawodów:
kategoria do lat 10 - dziewczęta
1. Aleksandra Pawlik - SP 4 Chojnów - 5,0 pkt
2. Wiktoria Otfinowska - SP Bieniowice - 3,5 pkt,
3. Aleksandra Kołodziejczyk - SP 4 Chojnów - 3,0 pkt
4. Julia Baran - SP Bieniowice - 3,0 pkt
5. Nadia Sawicka - SP Bieniowice - 2,5 pkt
6. Weronika Łagoda - SP Niedźwiedzice - 1,0 pkt
- kategoria do lat 10 – chłopcy (startowało 10 zawodników)
1. Michał Jankowski - SP nr 4 Chojnów - 7,0 pkt
2. Szymon Lipski - SP Niedźwiedzice - 5,5 pkt
3. Antoni Lipa - SP Niedźwiedzice - 4,0 pkt
4. Wiktor Wilkowski - SP Bieniowice - 4,0 pkt
5. Filip Kudłaty - SP Niedźwiedzice - 4,0 pkt
6. Antoni Łach - SP Niedźwiedzice - 3,5 pkt
- kategoria 11-12 lat - chłopcy
1. Michał Gurgul - SP nr 4 Chojnów - 7,0 pkt
2. Piotr Kulawiak - SP Niedźwiedzice - 4,5 pkt
3. Przemysław Karnacz - SP nr 4 Chojnów - 4,0 pkt
4. Bartłomiej Urban - SP Bieniowice - 4,0 pkt
5. Oliwier Jarosz - SP Niedźwiedzice - 2,0 pkt
6. Michał Kudłaty - SP Niedźwiedzice - 0,5 pkt
- kategoria 11-12 lat – dziewczęta
1. Julia Grzech - SP 4 Chojnów - 5,5 pkt
2. Luiza Winiarska - SP Niedźwiedzice - 0,5 pkt
- kategoria 13 -18 lat (startowało 15 zawodników)
1. Marcel Sochacki - Legnickie Pole - 4,0 pkt
2. Gabriela Zarzycka - SP Bieniowice - 4,0 pkt
3. Kacper Oszczęda - SP Niedźwiedzice - 4,0 pkt
4. Mateusz Drapiewski - Legnickie Pole - 4,0 pkt
5. Szymon Babula - SP Niedźwiedzice - 4,0 pkt
6. Katarzyna Ostropolska - SP 3 Chojnów - 4,0 pkt
- kategoria 19 lat i starsi
1. Tadeusz Lesiak - Legnickie Pole - 6,5 pkt
2. Jakub Ostropolski - LZS MEWA Goliszów - 6,0 pkt
3. Aleksander Ciołczyk - LZS „Mewa” Goliszów - 4,0 pkt
-najmłodszy zawodnik : Aleksander Gawor z SP Bieniowice (ur 3.12.2012 r.)
- najstarszy zawodnik: Aleksander Ciołczyk , z Goliszowa (ur. 29.01.1948 r.)
Komentarze
00:18
09:47
05:29
21:07
14:21