Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Ratusz prosi o zgłaszanie "wszelkich zanieczyszczeń powietrza"

Autor admin
Data utworzenia: 04 styczeń 2020, 20:43 Wszystkich komentarzy: 5


Ratusz prosi o zgłaszanie "wszelkich zanieczyszczeń powietrza"

Urząd Miejski opublikował komunikat, w którym prosi mieszkańców o zgłaszanie wszelkich zanieczyszczeń powietrza w Chojnowie. Możemy to robić kontaktując się zarówno z Urzędem jak z lokalnym Komisariatem Policji.

- Problem czystego powietrza jest problemem ogólnopolskim. Niestety w większości polskich miejscowości odnotowuje się niekorzystne parametry, zwłaszcza w okresie zimowym, które są wynikiem „dorobku” smogowego przez m.in. ogrzewanie zakazanymi opałami. Na Dolnym Śląsku obowiązują trzy uchwały antysmogowe. Istotą tych dokumentów jest potwierdzenie zakazu spalania: - mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem, węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla, węgla kamiennego w postaci sypkiej, biomasy stałej o wilgotności w stanie roboczym powyżej 20%. Za nieprzestrzeganie zasad ogrzewania dobrym paliwem grożą mandaty od 20 do 500 zł - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Urząd Miejski.

Zgłoszeń można dokonywać drogą mailową (smog-alarm@chojnow.eu) oraz telefonicznie (UM Chojnów - 604 834 339, Komisariat Policji - 768 761 420).

Zobacz również: Co z jakością powietrza w Chojnowie? Czujnik pomiarowy wrócił do miasta


Komentarze

Tylko debil uważa,że 20 złotowy mandat może kogoś powstrzymać od trucia. Nawet 500 złotych,to jest kara śmiechu warta. Ech te polskie kary. Tylko jak to ma wyglądać,zgłąszam dziś a kontrola musiałaby być natychmiast,bo na drugi dzień ten ktoś juz nie musi truć.
zgłoś komentarz
Ale przynajmniej już mały krok z UM,że można zgłaszać trucicieli.
zgłoś komentarz
dobrze,dobrze,ale kto ma kontrolować jakość powietrza?policja?a jakie policja ma instrumenty aby zbadać jakość powietrza?na ,węch ?mnie się wydaje że do sprawdzania jakości powietrza są jakieś wyspecjalizowane jednostki,które tym się zajmują
zgłoś komentarz
Jeśli ktoś zapłaci mandat w wysokości 100 zł to nie jest dotkliwe ale w tygodniu zapłaci ze dwa, trzy razy i pomnożyć to przez 4 to w jednym miesiącu zbierze się sumka, która zaboli.
zgłoś komentarz
Tyle się mówi o ekologi,a mnie zastanawia fakt po co starsi ludzie wywożą z placu ChZGKiM przy ul.Kraszewskiego wózkami stare płyty po meblach które są pokryte klejami i lakierami?
(no chyba nie do palenia?)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.